ÇİN TARAFINDAN İSRAİL’E YOLLANAN TIBBİ MALZEME YÜKLÜ İLK UÇAK İNDİ

ÇİN TARAFINDAN İSRAİL’E YOLLANAN TIBBİ MALZEME YÜKLÜ İLK UÇAK İNDİ

Çin’den İsrail’e hayati tıbbi malzeme getiren 11 uçaktan ilki iniş yaptı

Çin’den İsrail’e tonlarca kritik tıbbi ekipman taşıyan 11 El Al uçaklık konvoydan ilk uçak; bu Pazartesi sabahı ulusun korona virüsü salgınıyla savaşmaya devam ettiği ortamda, Ben Gurion Uluslararası Havaalanı’na iniş yaptı.

İsrail Savunma Bakanlığı Pazar günü yaptığı açıklamada, ‘’900.000 cerrahi maske, yarım milyon koruyucu giysi, çeşitli vantilatörler ve diğer ekipmanlar da dahil olmak üzere 20 ton hayati tıbbi malzeme taşıyan uçakların önümüzdeki birkaç gün boyunca koordineli bir şekilde birbiri ardına iniş yapacaklarını’’ duyurdu. Söz konusu çaba, ‘’İsrail Dışişleri Bakanlığı, El Al havayolları ve Israel Chemicals’’ işbirliğiyle yapılmaktadır.

Uluslararası korona virüsü test reaktifleri üzerinde yapılan bir çalışma nedeniyle İsrail, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun geçen hafta çağrısını yaptığı günde 30.000 test hedefini gerçekleştiremedi, ancak yine de daha küçük ölçekte de olsa test etmeye devam edebildi.

Pazartesi günü itibariyle, İsrail’in korona virüsü ölüm bilançosu 51 civarındaydı ve buna ek olarak da 8.611 enfeksiyon vakası doğrulandı. Şimdiye kadar, ilk resmi vaka 2 Şubat’ta kayıtlara geçtiğinden beri 585 kişi de iyileşerek virüsten kurtuldu.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.