Corendon'un Gazipaşa-Alanya Havalimanı'ndaki İlk Base Uçuşu Su Takıyla Karşılandı

Corendon’un Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndaki İlk Base Uçuşu Su Takıyla Karşılandı

Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Corendon’un bugün Brüksel’den gerçekleştirdiği ilk base uçuşunu su takıyla karşıladı. Boeing 737-800 tip uçakla gerçekleştirilen XC7655 sefer sayılı uçuşla 189 yolcu Alanya’ya geldi. Yolcular terminalde çiçeklerle karşılandı. Corendon, sezon boyunca Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan yedi ülkeden 17 farklı destinasyona karşılıklı uçuş gerçekleştirecek. TAV Havalimanları tarafından işletilen Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Corendon’un sezon boyunca gerçekleştireceği uçuşlara ev sahipliği yapacak.

TAV Gazipaşa Genel Müdürü Oğuzhan Karatürk, havalimanının geçen seneye göre yolcu sayısını artırarak bu yıla başarılı bir başlangıç yaptığını belirtti. Karatürk, Alanya’nın daha fazla destinasyona bağlanması için paydaşlarla işbirliği içinde çalışacaklarını ve dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlamaktan sabırsızlandıklarını ifade etti. Gazipaşa-Alanya Havalimanı, sezon boyunca Brüksel, Amsterdam, Eindhoven, Düsseldorf, Köln, Kopenhag ve Tehran da dahil olmak üzere yedi farklı ülkeden toplam 17 destinasyona 1.278 uçuş gerçekleştirecek.

Havalimanı, 2024 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre dış hatlarda %88 artışla 36,729 yolcuya hizmet verdi. Toplam yolcu sayısı ise yine geçen senenin aynı dönemine göre %29’luk bir artışla 135,651 oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir