featured

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VE SHGM YE MEKTUP…

 

Arkadaşlar aramızda mezun olmuş olacak veya benzeri durumda olan bir cok arkadaşımız var.. ben durumumuza dikkat çekmek adına kendimce içimden geldiği gibi bir yazı hazırladım. cimer vasıtası ile ulaştırma bakanlığı SHGM’ye iletmeyi düşmüyorum. Sizler de aynı motivasyonda olursanız. yazıyı kopyalayıp göndermeniz hepimiz için ses getirecek dikkat çekecektir. Sevgiler selamlar
Merhabalar,

Bizler bu ülkenin genç pilotları olarak süregelen pandemi sürecinden herkes gibi etkilenmiş bir halde ama asla umudunu yitirmeden, yarınlara bakmaya devam ediyoruz. Ülkemize ve kendimize değer katma yolundaki motivasyonumuz , bizleri her daim diri ve çaba sarf eder bir halet-i ruhiyede bırakıyor.

Tam olarak sayısını bilmemekle birlikte tahmini olarak hali hazırda mezun olup herhangi bir havayolu şirketinde işe başlayamamış veya sürece dahil olamamış 1500-2000 civarı pilot ülkemizde bulunmaktadır. Sizler yetkili merciler olarak net sayıyı daha iyi bilirsiniz.

Biz bu ülkenin evlatlarıyız ve aldığımız eğitimler kendimize kattığımız her değer, özünde ülkemize de kattığımız değerdir. Bu minvalde bizler tekrar hareketlenen havacılık sektöründe, havayolları şirketlerinin bizleri görmezden gelmeyerek, yeni cadet programlarına ağırlık vermeden önce hali hazırda yetişmiş vatan evlatlarını değerlendirmeye alarak ve göz önünde bulundurarak daha barışçıl, pozitif ve umut vadeden bir profil çizmelerini temenni ediyoruz..

Sizler yetkili makamlar olarak bu konuları istişare etmeniz , tüm pilot kardeşlerimiz için güzel söylemler ve aksiyonlar almanız, 2 yıl sonunda tüm ülkemizde ve sektörde olan hem de aday pilot kardeşlerimizin gelecek vizyonunda bahar havası getirecektir.

Bizler ülkemizin gelişmişlik seviyesine doktor, mühendis, öğretmen, eczacı ve diğer sayamadığımız tüm meslek grupları olarak katkıda ve yüksek bir medeniyet seviyesine gelmesinde emek harcamış zaman harcamış vatansever bireyleriz. Bizler kurumsal kimliğe sahip lisans sahibi bir pilottan önce bu ülkenin genç evlatlarıyız. Seyit Onbaşı’nın mermiyi yükleyebildiği yaş kadar genç,13 yaşında harbe giden çocuklar kadar yaşlı ve büyüğüz. Bizleri unutmayın..

Saygılarımızla

Türk Pilotları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Güzel ve etkileyici bir yazı öncelikle yazıyı yazan ve fikrini ortak edenleri saygıyla selamlıyorum Fakat fakat artık bu memleketde tüm meslek gurupları 2’ye ayrılıyor, yandaş yada bizden olanlar ve olmayanlar!!! Yerli ve milli palavrası bu noktada bitiyor. Elin gavurları initial eğitimde gençlerimiz sürünüyor. Bizdense alın yoksa gavur alın! Bunu hala anlayamadığımız için bir nevi uykuya devam ediyoruz. Hepimize iyi uykular diliyorum.

    Cevapla
  2. mngye veya actye başvurduğunuzda tecrübeli bile olsanız dalga geçip gönderiyorlar. act,corendon ve sunexpress zaten sürekli yabancı pilot veya mevcutta işi olan tipli pilot alıyor işsiz Türk pilotlar yerine, mngde de köse diye bir kaptan arkadaş kafasına göre takılıyor babasının şirketine alım yapıyor sanki, kadaifclerin geçmişini de geleceğini de öve öve(!) bitiremiyor kimse zaten vs vs. bu tarz yönetim anlayışları değişmedikçe bizler daha çok işsiz kalırız…Muazzam yetişmiş ve genç insan gücüne sahip ülkemizde yabancı hayranlığı ve asker sivil ayrımı bitmedikçe ayrıca hasbelkader genel md yardımcılığı ve üstü bir poziyona gelip sivil havacılık adabına ve usullerine aykırı davranış gösteren yöneticiler ( örn. tk,mng,uls) yerine liyakat sahibi ve Türk sivil havacılığını ileriye taşıyacak yöneticiler gelmedikçe, insan kaynakları müdür ve müdüreleri pilotajı değerlendiren kaptanlardan daha çok söz hakkına sahip olup torpil yaptıkça (örn. pegasus,tk)bizler sendikalı olmaya da korkarız, hiç bir zaman hava iş kanunumuz da olmaz, aç da kalırız açıkta da…

    Cevapla