Tüm Kabahat THY’de… Peki Neden?

Tüm Kabahat THY’de… Peki Neden?

Tüm Kabahat THY’de… Peki Neden?

Geçen hafta çok ilginç gelişmeler yaşandı. Hep birlikte izledik. Aslına bakacak olursanız, bu haberler yeni değildi. Haberin içeriğine bir haberci olarak baktığımızda, işine gelince yayınlamak işine gelmeyince yayınlamamak tarzı habercilik örneğini görebilirsiniz.

Örneğin;

Malum yazarın; ” Ben İlker Aycı’yı hiç ama hiç tanıyamamışım. O kadar çok bilgiler, belgeler gelirken hep görmezlikten gelirdim” ifadesinde, görülen yanlışların bilinçli olarak yazılmadığı söylenmekte. Haberciliğe hiç yakışmayan bir tutum sergiliyor. Madem yanlışları gördün, o halde haber yapmak zorundasın (tabii muhtelif avantajlarından olmayacaksan)

“Uçağın içinde yolcuya yaptığı kibir abidesi küstahlığı bile “insanlık hali, boş bulunmuş” diye iyi pencereden bakarak görmeyen ben,” diyerek anlatmak istediği o haberi biz yapıp yayınlamış ve bu kadar ilginç haberi malum site neden yayınlamadı diye şaşırmıştık.

“O kadar çok bilgiler, belgeler gelirken hep görmezlikten gelirdim” diyor… Pek inandırıcı değil ama bir habercinin meslek etiğine uymayacak sözler bunlar.(tabii ki doğru ise)  Madem haber duydun, elinde belgeler var ama reklamı keserler diye yayınlamaya cesaretin yok, yollasana kardeşim bize…

İçimden, Allah, Allah biz o yanlışları görüp yazarken ve bize THY düşmanı denirken bu zatı-ı muhteremler neden yazmamış şimdi daha iyi anlaşılıyor diye geçirdim. . Bizim işimiz habercilik değil mi? Şirket kayırmanın ne anlamı var? Hem madem o gün yapılan hataları görmezlikten gelmişiniz, şimdi neden görmek zorunda kaldınız? İnanın ki şaşırdım kaldım. Yine de açık bir kapı bırakayım ve malum kişilik belki de siyaseten isim yapmak istemiş olabilir. Ne de olsa hepinizin bildiği üzere bu piyasada ismi geçerli olmamasının yanı sıra çok kötü tanınıyor. Bakınız: https://eksisozluk.com/ali-kidik–2378292.

İlker Aycı Bey, magazin ve yalan haber dolu malum sitenin malum şahsının bir siyasi partiye üye olduğu ve bizzat seçim faaliyetlerinde boy gösterdiği halde reklamını kesmemiş ve aynen devam ettiriyordu.  İşte o zaman THY’nin bu demokratik yaklaşımın tarzına ben bile şaşırmış ve bravo THY’ye partizan tutum sergilemiyor demiş ve bu kısır bir düşünce ile THY’nin AKP’nin atadığı yöneticiler tarafından yönetiliyorken, kendisine rakip ve yerden yere vuran bir başka partinin elemanına neden maddi, manevi avantajlar sağlıyor diye düşünmüştüm.

Bu nedenle, eşini bile yazdığı konuya alet edeceğine, ahde vefa gereği, en azından partizan tutum sergilemeyen İlker Aycı’ya teşekkür etmeliydi diye düşünüyorum. O ne yaptı? Düğününe davet ettiği, ağırladığı, belki de eşi ile tanıştırdığı halde kalkıp BELDEN AŞAĞI vurdu ve eşine bile laf atma terbiyesizliğinde bulundu. Ne oldu da birden eski defterler ortaya çıkarılmaya başlandı. Hem de THY genel kurulu öncesi…

Sanırım bir başka nemalanma yeri bulmuş olmalı… Birlikte göreceğiz.

Aslına bakacak olursanız, bilinen ve teyit edip kesinleştirilen birçok gerçeği medya ortaya çıkardıktan sonra bunu haberleştirebilir ve okurlarına sunabilir. Bu yadırganmaz, işin gereği budur. Ancak,  sen bilinen bir haberi saklayıp, saklayıp, İlker beyin en zayıf anında hem de eşini malzeme yaparak vuramazsın.  Ben vurabilirim ama sen asla çünkü ben THY’den nemalanmıyorum. ve yapım gereği her zaman muhalefet olduğumdan belgeli haberi bekletmeden anında yazabiliyorum. Sen ise göbekten bağlı olmanın yanı sıra senelerdir reklamlarını aldın.  

Neyse uzatmayalım bu gereksiz şahsı herkes yakinen tanıyor. Bu hamleyi yaparken, Bay Hamdi dışında yeni bir hami veya bir ağabey bulmuş olmalı… Tabii ki onlardan da beklediği nemalanmayı bulamazsa, ona da aynen İlker beye yapıldığı gibi zamanı geldiğinde bel altı vuruşlar yapacaktır. 

Ne ilginç değil mi? Malum kişiye göre THY düşmanı(!) olan ben, hiç nemalanmadığım birine yanlış yapıldığında yanında olabiliyorum. İşte bu da benim kişilik yapım.

Neden mi? Hayatımda hiçbir zaman haksızlığa gelemedim, gelemem de… Bu kim olursa olsun hiç fark etmez… Etik olmayan davranışlar sergileyen günün adamlarına karsıda aynı THY’nin yaptığı diğer yanlışlıklara tepki koyduğum kadar aynen tepki koyarım. Her zaman emekçinin yanında oldum ve yine de olurum.

Malum sitenin önce sakladığı ve sonra nemalanma kesilince yayınladığı haber anında ekşi sözlük yazarlarının eline geçmiş…

 Eksi sözlük yazarları son haber ile ilgili bakın neler yazmış;

“Bir suredir sitesinde THY ile ilgili haberlerde “basın müşavirliği konu ile ilgili açıklama yapmadı” tarzında notlar düşüyordu, simdi son birkaç gündür de direkt basın müşavirine giydirmeye başlamış. Belli ki şu anki yönetim airporthaber’i pek sallamıyor o da bu yüzden saldırdıkça saldırıp eşine dostuna da bu haberleri yayınlatıyor sağda solda…

Bunca sene tek laf etmediği thy yönetimine genel kurula az bir zaman kala -İlker Aycı dâhil- giydirmeye başlamış olması bana gazetecilik başarısından ziyade basın müşavirliği makamını kendine istiyor, ya da kendi sitesini kaale alacak bir kişinin orada oturmasını istiyor gibi hissettiriyor.”

Sakın ola ki ilgili sitenin malum kişisine suçlama yapacağımı sanmayın. Ben onu çok iyi analiz etmiş ve karakterinden emin olduktan sonra oradan ayrılmış ve kendi sitemi açmış biriyim. Benim yakınen tanıdığım bu kişiyi şimdi birlikte tanımış olduk. Umar ve dilerim ki Meral Akşener hanımefendi de kendine dikkat eder ve ilgili kişinin bir gün kendine ters düşebileceğini düşünerek İlker beyin yaptığı yanlışın içine düşmez.

Aslına bakacak olursanız,  Kabahatin büyüğü THY yönetiminde.Bu şahısın havacılıkla ilgisinin olmadığını da biliyorsunuz. Bu şahıs siyasi arenada olabilmek ve kendini tanıtabilmek için bu işe girdiğini nasıl oldu da anlayamadınız ki?

AKP’den aday adayı olup seçilemeyen, SHGM Genel müdürü Ali Arıduru’nun milletvekili adayı olduğunda onun için kulisler yapan hatta seçim bölgesinde onu yalnız bırakmayan kişinin içindeki siyasi heyecanı nasıl anlayamadınız? Hadi onu anlayamadınız da, Binali Yıldırım’ın İzmir belediye başkanlığına aday olduğunda Binali Bey için İzmir’e giderek broşür dağıtan kapı, kapı dolaşan kişiyi unuttunuz mu?

Hadi bunu da es gecelim. Siz bu kişinin bir zamanlar malum sitesinden başka siyasi bir site açtığı fakat yazar bulamadığından da mı haberdar olamadınız? (SHGM’nin eski genel müdür yardımcısı Oktay Erdağı bile ısrarı kıramayıp yazılar yazmıştı) Tabii ki, bana da teklif gelmiş ama ben siyaset içeren konularda yazı yazmam diyerek kabul etmemiştim. Yani, ilgili şahıs havacılıkla alakası olmadığından siyaset için atlama tahtası arıyordu… Havacılık bahane para şahane tarzı…

Sayın İlker Aycı, Şimdi büyük bir hayal kırıklığı yaşadığınızı çok iyi anlayabiliyorum. Bu yanlışınızı iyi niyetliliğinize ve malum kişi ile hemşerilik bağınıza veriyorum. Henüz gençsiniz umarım bu ders size faydalı olmuştur

İlgili şahıs daha düne kadar bildiği ama nemalandığı için yazamadığı eski konuları şimdi yazıyorsa, vardır bir bildiği. Her ay ilgili şahısın şirketine yani sitesine senelerdir verdiğiniz ayda en az  20-25 bin TL’lik reklamların hesabını da ben size soracağım.

Neden hep o siteye reklam verdiniz?

Bu reklam pastasını, diğer şirketler gibi tüm medya ile neden paylaşmadınız? O reklam paralarıyla bakın şimdi size karşı cephe açmış. Sizin sayesinde aldığı mermileri size sıkıyor. Bu size ders olsun İlker Aycı Bey… Hani çok affedersiniz ama sivrilttiğiniz kazıklar meselesidir bu.

Neyse o iş bitti artık. Şimdi sizi yıprattıkça nemalanma zamanı. Yeni girdiği partinin başkanı Meral Akşener Hanım bu yalan dolan sistemini bilse muhakkak reddeder. İlgili şahıs muhtar mı oldu yoksa K. Çekmece belediyesinin mütevelli heyetine mi girdi inanın ki bilmiyorum. Muhtar olmak zor olduğundan sanırım el etek öpme sistemi ile girmiş olmalı. Veya THY’den aldığı paraları parti içinde harcamışta olabilir. Malum yeni bir parti ve maddi sorunlarına katkı sağlanmış olabilir. .   

Yahu bizim zamanımızda delikanlılık raconumuzda eşe laf atılmazdı. Ben Karagümrük’te büyüdüm. O zamanlar delikanlılık raconlarımız vardı. Eşi ile yürüyen bir adam ile kesinlikle dalaşmazdık. Her hangi bir konuda aramızda tartışma alevlenince, sevgili kardeşim eşini eve bırak gel biz buradayız derdik. Neden mi? Aramızdaki husumet eşini ilgilendirmezdi ve bir erkeği eşinin yanında mahcup hale gelmesi raconumuza ters düşerdi de ondan… Bu nedenle, benim kafama göre bu yapılan, terbiyesizliktir, edepsizliktir. Erkek adam, kadını işin içine sokmaz.

Neyse konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Ben malum sitenin malum yazarını iyi tanırım. Balon haberlerini;  Örneğin hepimizin şaşırarak okuduğu “SELİN BAYGÜNEŞLİ THY’de pilot olarak göreve başladı” yalan haberin yanı sıra Teknik A.Ş den de reklam alabilmek için, tam Teknik A.Ş nin toplu iş sözleşmesi çıkmaza girdiğinde yazdığı ve “Sakın ola ki dolduruşa gelmeyin sözleşmeden sonra tüm Teknik A.Ş çalışanlarına %40 ekstra zam var” diyerek reyting uğruna yaptığı yalan haberleri de kimse unutmadı. Bu kadar yalan dolan haberlerinize rağmen (kusura bakmayın ama) hala gerimizdesiniz.

Sayın Okurlarım; Şimdi diyeceksiniz ki Sefa bey boş ver bu işleri biz kim nedir biliyoruz. Sen sadede gel…

Evet, işte şimdi gerçeklere hazır olun.

Sunexpress haberi yalan değil ama çok abartılı. İlker Aycı ve Sunexpress Türkiye ekibi birlikte Almanya’ya toplantıya gidiyorlar. Bu organizasyonu İlker Aycı yapacak değil ya… SunExpress in elemanları ve özel büro yapıyor.

İlker Aycı’nın başka işi mi yok, kalkıp ta ben oraya geliyorum limuzinlerle karşılayın diye mesaj mı atacak?  Yayınlanan haberde ki kişiler karşılama heyeti değiller. Hepsi İlker Beyle gelen Sunexpress ekibindeler ve birlikte uçaktan inip poz vermişler.  Gazetelerde yazdığı gibi karşılama ekibi değiller. İsimleri yazılı kişiler İlker Aycı ile birlikte seyahat edenler.

Ayrıca, İlker Bey’in hangi otelde kalacağını söylemesine gerek yok ki… Bu işin bir raconu vardır. THY CEO sunun kalacağı oteller bellidir. Bunlar Deluxe otellerden olmalıdır. THY’nin uçuş ekipleri bile bizim zamanımızda en lüks otellerde kalmak zorundaydılar. Çünkü oteller, potansiyel yolcuların da kaldığı yerler olduğundan, lobide THY ekibini şık üniformaları içerisinde gördüklerinde şirket hakkındaki halkın ve yolcuların intibaları değişir. Bir nevi reklamdır. Siz THY’yi temsil eden CEO kim olursa olsun normal otelde yatıramazsınız. Yatırtmamalısınız da… Ayrıca bu otel seçimini CEO kendi yapmaz ilgili kişiler yapar.  

Gelelim araç konusuna; Almanya’da bütün taksiler Mercedes. Kiralık taksilerin hepsi şoförlü. Bazıları Maybach diye tutturdular. Aslında Maybach öyle çok pahalı bir oto değil. Ancak, bir zamanlar sendika başkanı falan almak istiyordu diye hatırlıyorum. Hala niyetli ise beni arasın o aracı ben size çok ucuza alayım.  Çok az kullanılmış ikinci el fiyatı 1.300 000 civarında…Kısaca, JEEP fiyatına… Böyle olmasına rağmen İlker Aycı’yı otele götüren araç Maybach bile değilmiş. Ayrıca olsa ne olur ki? Sonuçta kiralık. 

Sevgili okurlarım; sizlerden özür diliyorum, bir deli kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkartamıyor. Bunlar yazılacak konu bile değil. THY’nin bir dolu sorunu olmasının yanı sıra çalışanlarında sorunları da bitmiş değil. Bu konuyu medyaya servis eden ben değilim. Birisi konu etmiş ve magazin dünyası hemen atlamış üstüne…

Az kalsın unutuyordum. Birde THY’nin basın müşaviri Yahya bey konusu var. Bildiğiniz üzere FETÖ ile bağlantılı bir çok şirket TMSF ye devredildi . TMSF ye atanan kayyumlar bu şirketleri yürütüyorlar. Buradan maaş alan kişilerden biri de Yahya Bey. Ancak TMSF’nin bir maaş politikası var.  TMSF’de maaşları yayınladı zaten.

Ayrıca,Yahya Bey bunu açıkladı da.  THY Basın müşaviri Yahya bey ister bir, isterse 40 şirkette olsun tek bir şirketten maaş alabiliyor. Yahya beyin aldığı ücret 7000 TL. Tabii ki THY’den aldığı basın müşaviri ücreti buna dahil değil. İki yerden maaş alıyor diyebilirim. Bunları ben kafadan yazmıyorum.Sizlerde araştırabilirsiniz. Görüldüğü üzere bir yalan daha…

Gelelim kırmızı halı meselesine. Bu da cahilce yapılmış bir haber! Şimdi sizlere İnternet den bulduğum resimleri yollayayım. Aralarında İlker Bey’in bile olmadığı sıradan hat açılımları için kullanılan kırmızı halılar.

THY HAT AÇILIŞI

THY HAT AÇILIŞI

Kırmızı halılar gittikleri otellerde de var. Türkiye’deki Deluxe otellerin hepsinde mevcut. Şimdi ben oraya gidip kırmızı halı üstünde yürürken ki halimi resim olarak yolladığımda, ben önemli biri mi oluyorum ki:)

Sayın okurlarım bu haberi gülerek yazıyorum. Gerçekten komik olaylar zinciri…İlker Bey uçağa bindiğinde ineceği meydandakileri arayıp bana kırmızı halı serin diyebilir mi .Böyle komik bir durum sizce olmuş olabilir mi?  THY ile ilgili bir dolu konu ve sorun varken ilgilenilen konulara bakın: Otel, Araba, Kırmızı halı,Yahya Beyin TMSF’den aldığı ücret. 🙂  

Neyse her haber gibi bu da unutulur gider. Malum şahıs bu haberi ya düşen okuma sayıları veya yeni girdiği partide ön plana çıkmak için yapmış olabilir. Malum zamanında milletvekilliği bekliyordu. Olmadı. Hatta bu şahıs o kadar boş hayaller peşindeki inanılmaz. Bakırköy Ticaret Lisesi mezunu olarak havacılığı bilmediği halde,havacılık bakanlığı kurulsun ve ben başına geçeyim diye düşleyen birinden ne beklersiniz ki… 

Bu nedenle bir siyasi parti mensubu olarak en yakın dostlarını bile düşman gibi görebilir. Çünkü çok horlandı çok.   Şimdi artık Prim yapma zamanı demiş olabilir. Ancak yalancının mumu yatsıya kadar yanar sözü ile sosyal medyada ve Ekşi Sözlükte yazan methiyeleri kesinlikle unutmayarak hayal âlemine devam etmeli. 

Sonuç olarak; En büyük kabahat, hemşerim diye kucak açtığı ve maddi ve manevi olarak desteklediği kişileri seçemeyen İlker Aycı’nındır. Madem senelerdir reklam veriyorsun devam et be kardeşim… Ver reklamı sustur işte. Bizzat kendisi yazmış. Çok bekledim. Acaba Haberi yayınlayayım mı yayınlamayalım mı diyor…

Tam yayınlayayım mı yayınlamayayım mı diye düşünürken sırası mıydı şimdi reklamı kesmenin:)  Bak yayınladı işte:) 

İlker Bey; Genel müdür Bilal Ekşi’nin, Tusaş Genel müdürü Temel Kotil’in SHGM genel müdürü Bahri Kesici’nin, bir zamanların DHMİ genel müdürü ve müsteşar yardımcısı Orhan Birdal’ın da ilgili şahısla problemleri olmuştu. Onlarla neden dalaşmıştı dersiniz? Onlara sorarsanız, kimlerle dost olunacağını da öğrenirsiniz, ilgili şahısın istedikleri olmayınca elindeki haber sitesini kullanarak bel altı vuruşlar yapabildiğini size daha net anlatırlar.

İlker Bey ile birlikte Hava-sen kurulduğundan beri yaptıklarını tüm havacılık camiası çok iyi hatırlar. Kamyoncu delegeleri ile iktidara gelen Hava-İş in ve kooperatifini biz kötülerken onlar el üstünde tutup övüyorlardı. Ne oldu size kafanıza taş mı düştü…

İlker Bey;  Ben AVŞA adasındayım. Sizinle daha işimiz var. Teknisyen arkadaşlarıma kazandıkları dava ile ilgili bazı sorunları genel kurulda dile getireceğime söz vermiştim. İnanın ki sırf o söz üzerine AVŞA’dan kalkıp THY genel kuruluna geleceğim. Ayrıca,Do&Co ve THY ile ilgili, Sözcü yazarı Murat Muratoğlu’nun bir haberini bizde yayınladık.  (Millet otel, araba, kırmızı halı ile uğraşırken) Murat Muratoğlu THY’nin Do&Co ile anlaşmasında  100 milyon dolar verildiği yazıyor.Bu rakamın nereye gittiğini veya bilançonun neresinde göründüğünü soruyor. Bende merak ettim.  Genel kurulda bu soruma da yanıt arayıp okurlarıma sunacağım. 

  Sonuç olarak; bu canınızı acıtan ihanetten sonra çok daha dikkatli olursunuz. Malum, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler ya… Bendeki süt hakiki, siz diğer su karışımlı ve şimdiki gibi ağzınızı yakan diğer sütlere dikkat edin.

Son olarak tekrar söylüyorum ki suç sizde… İlgili yayın organına reklamlarını geri verin bakın nasıl her şey değişecek. Oradan ekmek yiyen genç haberci arkadaşlar var. Onların hatırına geri verin reklamlarını lütfen…   

 

 

Geri

47
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Onune yatanlar

Ne ilker BEY mis be kardesim biri vurur biri vurulmasin diye onune yatar ilker geldiginden beri ne haltlar yedi.211 kisi feto meto ile.hicbir ilgisi olmadigi halde isten atilmadi mi.Mahkemede aklandigi halde ilker bunlari geri almam demedi mi.Sırf havasen icinde aktif gorev.alan 15 kisi verimisiz diye isten atilmadi mi.Bunu bizzat ilker istemedi mi.nasi olcak bu isler boyle.

Aviation

haksızlık yapma 211 için ne makaleler yazıldı burada. Genel kurulda bu konuda THY özür dileyerek bu arkadaşları işe almalıdır diyen kişi kim?

211

Bu zaad 211 THY ce işten çıkarılınca fetocular atıldı diye başlık yaptı,arkasından ben mazlumun yanındayım derken birden yine dönüverdi, gelen tepkiler üzerine yine lehte yazma başladı.Adamın bir cizgisi yoksa, fırıldaksa biz ne yapalım.

Hava Sen

Sefa bey sizin muhatabınız bile olamayacak bir kişi. İlker beyle zamanında yaptığımız söz kavgasında genel kuruldaydım.211 ve ByLock konusunda her zaman çalışanların atılmalarının acele edildiğini söylediniz. O zamanlar ilgili diğer kişi hala sayfasında goy goy yaparak FETÖ avına çıkmıştı. Herkes herkesi tanıyor kimse aptal değil. Bunları yazmasanız da fark etmezdi.Hava-Sen kurulduğunda,sendika ile birlik olarak bizlere yapılan hakaretleri hiç unutmadık. Günlerce yıkansa aklanıp paklanamaz bu yaratık

Selami

Uzun yazmışsınız ama boş yazmışsınız thy nin nasıl sömürüldüğü ortadadır ayrıca onca kurallar olmasına rağmen uçuş limitleri konusunda hala tehditvari davranılıyor tis tamamen fiyasko ftl desen uygulaması yapılmıyor. Zam konusuna gelmiyorum bile.bizlere sürekli dayatılan yolcu memnuniyeti prosedürünü yöneticilerden de bekleriz. Ali kıdık bu işten nemalansa bile son zamanlarda yazdığı herşey gerçek siz olaya karanlık taraftan bakıyorsunuz anlaşılan

Sefa abi

Ali bey’in yazdıklarının hemen hepsi doğru,bunu thy’de çalışanlar da teyit eder tabii dürüstlerse.Yorumlarda da birçok şey yazılmış sorun,sordurun doğru mu yanlış mı görün.Herkesin iddialara bakması gerekli yoksa Ali bey İyi parti üyesiymiş,reklam almış,bilmem ne olmuş o ayrı. Mevzu bahis thy ve yönetenlerin lüks ve şatafat düşkünü olmaları,nereye gittiği belli olmayan paralar,harcamalar,şirketin zararı,yapılan torpiller. İlker, pek tabii ki hangi otelde kalacağını,hangi arabaya bineceğini önceden bildiriyor,ekibi kafasına göre planlama yapamaz. Sun express ekibine böyle yapın deniyor onlar da yapıyor. Thy’ye arkadaşlarını torpille aldıran eşi de kurum imkanlarını kullanıyor bu etik mi ki haber olunca eleştiriyorsunuz? Otel,araba,uçak,kıyafet,karşılama vs ile prestij,imaj olmaz. Kimin icadıyla… Devamını oku »

Bak kardeşim.Sefa Abi dediğine göre benden küçüksün. Keşke telefon etsen de sana olanı biteni anlatabilsem. Bir çok kişi aradı anlattım. Çünkü konumuz THY nin nasıl idare edildiği değil. Onu ben zaten eleştiriyorum. Onu geçelim genel kurula saklayalım. Konumuz kırmızı halı kullanımının yanlış aksettirilmesi ve otel ve özel araç temini gibi basit konuların çok önemli gibi gösterilmek istenmesi. Seyahatler önceden planlanır otel seçimi en basit zaten Delüxe otellerin hepsi aynı kalitede ve genelde aynı fiyatlardadır.Makam aracı tipi çok önemliymiş gibi aksettiriliyor. Vay efendim maybach mış veya limuzun miş bunlar çok sıradan konular. 100 Milyon doları soracağımı zaten yazdım. Uçak alımlarında komisyon… Devamını oku »

Vordro

O yayinladiginiz belge bordro degil odeme emriydi ve tarihi de ne tesadufse haberin ciktigi guneydi. 30 yildir bu isin icindesiniz hic bordro gormediniz mi ? Nerede kesintiler vergiler fazla mesailer vs ? Tam 7000 tl diye bana bordro getiren adami ben doverim aklima hakaret ettigi icin. Siz eft’ye maas bordrosu diyorsaniz ve bir insanin maasinin tam 00000 ile bitecegine inaniyorsaniz bir sey diyeniyorum ama yine de calisan birinden bir bordro rica edip bakin, dogrusunu ogrenin. Ayrica maas alsin almasin 85 dogumlu bu adam kim 40 sirket birden yonetiyor ?

Lütfen yakından bakın banka dekontu ziraat bankası hatırladığım kadarıyla…

Hayır

Yapı kredi dekontu ve ödeme emriydi sefa bey. Adamin tweeterinde duruyor. Aynı evde arkadaşım “hostes karşılama mangası” normal mi diye sordu, yayinlamadiniz. Neden ? Yayinlamak zorunda degilsiniz tabi de, kisisel sorunlarinizdan dolayi sevmediginiz (benim ve bizim de sevmedigimiz) bir adamin eli guclenmesin diye mi nedir ? 30 yildir camianin icindesiniz, hepimizin buyugu kabul ettigi birisiniz. Fikrinize ters dusen insanlarin sesini kesmek yakismaz. Ben soyleyeyim de ust tarafini siz bilirsiniz. Saygilar.

her yorum nedense düşmüyor. Benim yazım riskli bir yazı değil ki. İsteyen istediği yorumu atar. Yazımda yanlış gördüğüm bir yer yok. Hostes mangası yazmış diyorsunuz tekrar yazsın yayınlayayım ama baştan cevabını vereyim. O hostes mangasını THY nin CEO su isteyeceğini hiç ama hiç sanmam. Komik bir duruma düşer. O hostes karşılama mangası, inilen meydanda ki yöneticinin yalakalığından ibaret olmalı. Yalakalık THY’de çok yaygın bilginiz olsun. Yahu bir dolu sorun var. Sendikal sorunlar atılanlar şutlananlar var. Millet takmış otele:) Hangi araçla otele gitti ve hangi otelde kaldı.:) Önemli ve ciddi boyutta suistimal yazsınlar ki sorgulayayım. 28 Haziran da genel kurul var… Devamını oku »

Sefa bey

Otel,araba,karşılama,halı vs önemsiz diyorsunuz ama çok önemli zira herşey detaylarda gizlidir. Yurtdışı müdürlerin ve görevli gidenlerin harcamalarının,şirkete maliyetlerinin,örtülü ödeneklerinin harcama boyutunu bilseniz böyle demezsiniz. Karşılamayı kendisi istiyor göreve geldiğinden beri bu böyle.Hamdi de meraklıydı havaya. Fransa’da bir müdür ailesine 1000 euroluk yemek yediriyor,faturayı şirkete ödetiyor olay ortaya çıkınca da ensesi kalın diye hesap sorulmuyor,Polonya’ya müdür atanıyor. Bunun gibi nice örnek var. Ayrıca şirket yurtiçi ve dışında hep belli marka ve model araba kiralıyor ya da satın alıyor,pahalı ofis kiralıyor,bunların ve yukarıda yazılan harcamaların toplamı da ciddi para tutar bilginiz olsun. Sonra ekonomik kriz oldu mu da uçaklar yerde yatar,bilanço yen… Devamını oku »

Rambo

Konu kidik bey degil. Israf ve luks duskunlugu. Konunun saptirilmasi ve muhlaklastirilmasi yazik olmus. Senin is gezinde esinin ne isi var? Esinin de bir CEO gibi agirlanmasi soygundur, Ilker ailesi is degil turistik bir geziye cikmislar, Bu her haliyle belli. Sen esini isine karistir sonra bu konu olunca delikanlilik olmasin. Yok boyle bir sey. Malum yazarin bu isi suistimal etmesi cok anormal bir sey degil. Zira bu bu duzenin fitratinda var.

vatandaş

bravo bu olay bu kadar net anlatılabilirdi. Tebrik ederim Sefa bey. Çok basit mantıkla malum sitenin malum yazarının maskesini düşürmüşsünüz.

Loneliness

Abi sende de hiç insaf yokmuş. Adamı madara etmişsin 🙂

Tek

Sefa bey Bylock ve 211 haksızlığında her zaman yanımızdaydınız. Herkes gölgesinden korkup kenara çekildiğinde (sendika ve dernekler) sadece sizin sesiniz çıkıyordu. En azından ben bunları unutmadım,mağdur arkadaşlarımda unutmamıştır. Size laf atabilecek biri o günlerde bu cesareti gösterebilirmiydi kendi düşünsün.

Bir takipciniz

Sefa Bey, ellerinize, kaleminize, yüreğinize sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim. Durmak yok, yola devam..

Tec

Sefa abi sözleşme biteli aylar oluyor biz hala o %40 ı bekliyoruz. Vardı bir bildiği sanırım bu yalanı yazarken