CORENDON TURİZM GRUBU 2017 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

CORENDON TURİZM GRUBU 2017 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Hem otel zinciri hem havayolu, hem de tur operatörü olarak yaptığı yatırımlarla büyümeye devam eden Corendon Turizm Grubu, 2017 yılına yönelik hedeflerini açıkladı. Grubun yıl sonu değerlendirme toplantısında konuşan Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, “Turizm sektöründeki küçülmeye rağmen bu yıl olduğu gibi 2017’de de daha fazla yatırım yapmaya, Avrupa’da yeni oteller açmaya ve Corendon Airlines filosunu yen nesil uçaklarla büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaptığı yatırımlarla büyümeye devam eden Türkiye’nin önde gelen turizm gruplarından Corendon, 22 Aralık 2016 Perşembe günü grup otellerinden Grand Park Lara’da düzenlenen Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısında 2017 yatırımlarını ve hedeflerini paylaştı. Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, turizm sektörüne yönelik de çarpıcı bilgiler sunuldu.

 

Yıldıray Karaer: “Yüzde 20 daha fazla tatil satacağız”

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, yaşanan olumsuz gelişmelerin geçtiğimiz sezona olan etkilerinin ana pazarları Hollanda ve Belçika’da da yoğun bir şekilde hissedilmesine ve geçen sene pazarın yüzde 40 gerilemesine rağmen bu seneden umutlu olduklarını belirtti. 2017 rezervasyonları incelendiğinde turistlerin Türkiye’ye geri dönüş eğiliminde olduğunu gözlemlediklerini belirten Karaer, Corendon Turizm Grubu’nun hedeflerine yönelik olarak ise şu açıklamalarda bulundu; “Bugün İspanya ve Portekiz son iki senedeki turizm patlamasının etkisiyle fiyatlarını hayli artırdı. Türkiye’de ise düşük fiyat ve yüksek kalitede bir hizmet politikası var. Öte yandan Türkiye’nin müşteri yorumları diğer tüm destinasyonlara göre daha yüksek. Kasım ortası itibariyle 2017 yazı için erken rezervasyonlar yükselişe başladı. Corendon olarak hedefimiz 2017’de bir önceki yıla kıyasla yüzde 20 daha fazla Türkiye tatili satmak.”

Amsterdam’a bir yeni yeni yatırım daha!

Corendon Turizm Grubu’nun yeni yatırımları ve mevcut durumu hakkında da bilgi veren Karaer, “2016 sezonunda bünyemize kattığımız yeni otellerle oda kapasitemizi 2 bin 700’ün üzerine çıkardık. Son yatırımımız İbiza’daki Marble Stella Maris ve İspanya’daki Marble Ama Andalucia ile Avrupa’daki büyüme stratejimize devam ediyoruz. Hollanda’nın en ünlü binalarının birinde 2018’te açılacak otel kompleksinin projesi devam ediyor. Bundan sonra karşımıza yurtiçinde ve yurt dışında çıkacak diğer alternatifleri de değerlendirmeye devam edeceğiz.
Yeni nesil uçaklarla filosunu büyütüyor

Basın toplantısında Almanya, Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkeleri gibi destinasyonlarda ismini Türkiye ile özdeşleştiren ve taşıdığı turist sayısı ile Türkiye turizmine önemli bir katkı sağlayan Corendon Airlines’in hedefleri hakkında da bilgi verildi. Geçtiğimiz günlerde 100 bininci kez havalanan ve yılda 2,5 milyon yolcu taşıyan uluslararası charter havayolu Corendon’un 14 uçaklık filosuna 2017 yılının nisan ayında bir adet yeni nesil bir Boeing 737-800 daha katılacağını söyleyen Yıldıray Karaer, “2004 yılında iki uçakla kurulan Corendon Airlines, yıllar içerisinde Avrupa ve Asya’nın en büyük tur operatörleri ile çalışarak 40’tan fazla ülkede 170 havalimanına ulaşan uluslararası turistik havayolu konumuna yükseldi. Bugün, Türkiye turizminin içinde bulunduğu sıkıntılı sezona rağmen önümüzdeki sezon koltuk arzını artıracağız. En önem verdiğimiz pazarlardan Almanya’da 2016’da 325 bin olan koltuk arzımızı ise 2017 için 430 bine çıkardık” dedi.

 

basintoplantisi_gorsel_2

 

basintoplantisi_gorsel3

 

basintoplantisi_gorsel

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Mustafa Karaca

Corendon ailesi çalışanlarına başarılar dilerim

A.Y.

Corendon Türkiye nin en kaliteli Havayolu şirketi. Kalitesi yoneticilerinden ve calisanlarindan geliyor.Yolunuz açık olsun.

Misafir

O sunulan çarpıcı bilgileri ve açıklanan hedefleri de yazsaydınız keşke bu boş haberinizde..

Misafir

Her zaman ileri daime ileri. Çok başarılı olmanız dileği ile çok güzel bir firmasınız.

Anonim

yolunuz açık olsun corendon çalışanları çizginiz daima ileri olur inşallah

erdoğan saraç

Çok önemli bir turizm elçimiz olan Corendon un yeniliklerini heyecanla takip edenlerdenim.İnşallah çıkış ibreleri hiç geriye düşmeden hizmetlerine devam ederler.Ülkemizin böyle şirketlere çok ihtiyacı var.