Airbus, Toulouse'da yeni A320 Ailesi nihai montaj hattının açılışını yaptı

Airbus, Toulouse’da yeni A320 Ailesi nihai montaj hattının açılışını yaptı

Airbus, Toulouse’daki yeni A320 Ailesi son montaj hattının (FAL) açılışını Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Fransa Ulaştırma Bakanı Clement Beaune, Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Roland Lescure ve Bölgesel Topluluklar ve Köy İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Dominique Faure’nin yanı sıra yüzlerce Airbus çalışanının katıldığı bir törenle gerçekleştirdi.

Airbus CEO’su Guillaume Faury açıklamasında;

“Toulouse’daki A321 kapasiteli bu yeni son montaj hattının açılışı, küresel endüstriyel sistemimizin devam eden modernizasyonunda bir başka kilometre taşını temsil ediyor. Bu FAL, şu anda toplam A320 Ailesi birikiminin yaklaşık yüzde 60’ını temsil eden A321’lere yönelik artan talebi karşılarken, üretim hızının 2026’da ayda 75 A320 Ailesi uçağına yükselmesine katkıda bulunacak,”

“Bu yeni tesisin, Almanya’nın Hamburg kentinde dört; Fransa’nın Toulouse kentinde iki; Amerika Birleşik Devletleri’nin Mobile kentinde iki ve Çin’in Tianjin kentinde iki adet A321 montajı yapabilen FAL’dan oluşan dünya çapındaki nihai montaj tesisleri ağımıza katılmasından memnuniyet duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu son A320 Ailesi son montaj hattında, ürün kalitesini ve verimliliği en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra sağlık, güvenlik ve sürdürülebilirlik için yeni standartlar oluşturmak amacıyla çeşitli yenilikler öne çıkıyor. Bu yenilikler arasında kağıt tüketimini azaltmak için tablet ve akıllı telefonların kullanıldığı dijital üretim kontrolü, parça dağıtımı için otomatik lojistik ve bölümleri birleştirmek için hafif robotlar yer alıyor.

Eski A380 “Jean-Luc Lagardere” montaj binasında kurulan yeni FAL, ilk gövde bölümlerinin teslim edilmesiyle 2022 sonunda ilk operasyonlarına başladı. Bu tesiste tamamen monte edilen ilk uçağın (bir A321) bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Endüstriyel tesis, şu an ile 2025 yılları arasında faaliyetlerini aşamalı olarak artıracak ve yaklaşık 700 işçiyi doğrudan istihdam edecek.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir