ÜLKE GENELİNDE 2.779 UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

ÜLKE GENELİNDE 2.779 UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

ABD’de kar yağışı ve fırtına nedeniyle bir çok kentte okullar tatil edildi, 2 bin 779 uçuş iptal oldu. BM Genel Merkezi de kar yağışı nedeniyle kapatıldı.

Olumsuz hava koşulları başta New York, Connecticut, Rhode Island, Massachusetts ve New Jersey olmak üzere ABD’nin kuzeydoğusundaki yerleşim bölgelerini etkisi altına aldı. Bölgedeki yaklaşık 50 milyon kişinin olumsuz hava koşullarından etkilendiği belirtiliyor.

Önceden planlanan uçuşlar sabah 7 00 itibariyle fırtına yüzünden iptal edildi. Bazı havayolları Cuma gününe planlanmış 70 seferin iptalini Perşembe gününden duyurdu. Çoğu uçuş iptali en sert şartların hüküm sürdüğü Boston’dan. Diğerleri New York ve kuzeydoğu.

Uçak seferleri iptal

Kar ve fırtına nedeniyle New York, Boston ve Philadelphia’daki okullar ile bazı kamu kuruluşları tatil edildi. Bu bölgedeki havalimanlarını kullanacak 2 bin 700’den fazla uçak seferi de iptal oldu.

New York bölgesinde yer alan JFK, Newark ve La Guardia havalimanlarında iptal edilen uçuş sayısının bin 700’den fazla olduğu belirtildi.

Araçlarla yola çıkmayın uyarısı

Connecticut, Rhode Island ve Massachusetts valileri vatandaşlardan araçlarıyla yola çıkmamalarını, karayollarını kar temizleme ve acil durum araçlarına bırakmaları çağrısında bulundu.

Boston’da kar kalınlığının 45, New York’ta ise 30 santimetreye ulaştığı bildirildi.

Bölgede yaşayanlar, kar fırtınasına karşı uyarılırken rüzgarın hızının zaman zaman 80 kilometreye ulaşabileceği kaydedildi.

Kar yağışı nedeniyle New York’ta bulunan BM Genel Merkezin de çalışmalara bir gün ara verildi. Cuma günü için de akşam saatlerindeki yağış durumuna göre karar verileceği öğrenildi.

Yağış nedeniyle buz tutan ve kayganlaşan yollarda çok sayıda trafik kazası rapor edildi.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.