featured

Turkish Technic Uçak Bakım Teknisyeni Arıyor

 

Turkish Technic  resmi internet sitesi üzerinden üç farklı işe alım ilanı açtı.

Uçak bakım teknisyeni, Komponent ve Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli ve Uzman başlığı altında açılan ilanlar için personel alımı yapıyor.

Uçak bakım teknisyeni için aranan şartlar;

Genel Kriterler

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
 • 31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
 • Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya  en az 1 yıl tecilli olmak
 • Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak
 • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)
 • İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek
 • CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Üniversitelerin Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak. (Tercihen SHGM tarafından “Yetkili Okul” veya “Tanınan Okul” kabul edilen üniversiteler)

o Uçak Gövde-Motor Bakım

o Uçak Elektrik-Elektronik

Aranan Nitelikler

Tercihen SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı modül sınavlarında başarılı olmak

Tercihen Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı 50 ve üzeri olmak

Vardiyalı düzende çalışabilmek

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak

Sosyal İmkanlar

Turkish Technic olarak çalışanlarımıza önemli sosyal olanaklar sunuyoruz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarında çalışanlarımızın ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyoruz. Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirebileceğimiz sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlarımız için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyoruz.

Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağımız, her lokasyonda sağladığımız yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verdiğimiz işyeri hekimi hizmetimiz ile çalışanlarımıza destek oluyoruz.

Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatları, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyoruz.

Siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.

İzlenecek Yol

Bu ilan kapsamında Turkish Technic Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecektir.

İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 211,55 TL (öğrenciliği devam edenler için 158,66 TL) ödemesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İEP başlangıç tarihi Şubat ayı içerisinde planlanmaktadır.

Başvuru Şekli 

 • Son başvuru tarihi: 23.08.2022
 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar İngilizce ve Genel Yetenek sınavına davet edilecektir.
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.
 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında E-devlet üzerinden aldığınız ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgesini sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
 • Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Uzman aranan şartlar;

Faaliyet Alanlarımız

Mühendislik alanında; uçaklara uygulanacak modifikasyon ve kontrollerin belirlenmesi ve mühendislik hizmetinin verilmesi, filoya dahil olacak ya da filodan çıkacak uçakların teslim alma projelerinin ve iade/teslim süreçlerinin koordine edilmesi faaliyetlerini sürdürür.

Komponent Bakım alanında; 30’un üzerinde atölyesi ile uçak/motor/iniş takımı komponentlerinin bakım ve onarım hizmetlerini verir.

Uçak Bakım alanında; planlı ve önleyici bakım faaliyetlerini gerçekleştirerek, bakıma girecek uçaklar için bakım planı hazırlanması ve hazırlanan bakım planına uygun olarak bakımın takibinin yapılması, ilgili bakımlar gerçekleştirilirken mekanik, aviyonik ve yapısal anlamında mühendislik hizmetlerinin sağlanması, uçak ve komponent modifikasyonları, yapısal parçaların imalatı, kompozit yapıların tamiri ve uçak boya işlemlerinin yapılması faaliyetlerini sürdürür.

Hat Bakım alanında; planlı veya plansız arıza giderme işlemlerinin, uçuşa elverişliliğin sağlanması adına uygulanması gereken periyodik bakım kartlarının ve bunların yanısıra A ve altındaki bakımların uygulanması faaliyetlerini sürdürür.

Üretim Planlama alanında; uçak bakım hizmetinin üretilebilmesi için insan kaynağının verimli şekilde değerlendirilmesinin yanında, hangar yeri ve tesis yatırımlarının planlanması ve uçak bakım hizmetinde kullanılacak malzemenin ve ekipmanın tüm bakım lokasyonlarında en uygun seviyede bulundurulması için çalışır.

Ayrıca İnsan Kaynakları, Satış Pazarlama, Satınalma ve Lojistik, Kalite Güvence ve Kurumsal Emniyet gibi birimlerimiz operasyonumuzun devamlılığı ve gelişimi alanlarında faaliyetlerini sürdürür.

Genel Kriterler

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 31.12.1982 tarihi sonrasında doğmuş olmak
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
 • Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği en az 1 yıl tecilli olmak
 • İleri derecede İngilizce bilmek
 • Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak
 • Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak
 • Üniversitelerin, aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak (yurt dışı üniversitelerden mezun olan adayların bu bölümler için YÖK denklik belgesini ibraz etmesi zorunludur)

o Elektrik Mühendisliği

o Elektrik-Elektronik Mühendisliği

o Elektronik Mühendisliği

o Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

o Endüstri Mühendisliği

o Endüstri ve Sistem Mühendisliği

o Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği

o İmalat Mühendisliği

o İşletme Mühendisliği

o Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği

o Makine Mühendisliği

o Malzeme ve Metalurji Mühendisliği

o Mekatronik Mühendisliği

o Otomotiv Mühendisliği

o Uçak Mühendisliği

o Uçak ve Uzay Mühendisliği

o Uzay Mühendisliği

Aranan Nitelikler

Araştırmacı bir kişiliğe sahip, yeni konuları öğrenmeye açık

Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden

Aktif sorumluluk ve inisiyatif alabilen

Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip

İletişim ve koordinasyon yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek

Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olan

İş disiplinine sahip ve zaman yönetimi konusunda başarılı

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

 • Son başvuru tarihi: 21.08.2022
 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar İngilizce ve Genel Yetenek sınavına davet edilecektir.
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.
 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında E-devlet üzerinden aldığınız ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgesini sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
 • Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • Bu ilan kapsamında tüm görevlendirmeler İstanbul içinde yapılacaktır ancak çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Komponent ve Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli aranan şartlar;

Görev Tanımları

•Komponent Bakım Teknik Destek Personeli
Uçak, motor ve iniş takımı komponentlerinin, hidrolik-mekanik ve aviyonik-elektromekanik komponentlerinin, periyodik test, bakım, onarım faaliyetlerinin üretici yönergelerine uygun şekilde yürütülmesi, atölye iş düzeninin gerektirdiği plana uygun hareket edilmesi, sorumluluğundaki işlerin dokümantasyon kaydının yapılmasından oluşan ve çalışma alanı atölye olan faaliyetleri gerçekleştirir.
•Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli
Bakıma gelen uçakların gövde, ana yapı, kanat yüzeyleri ve motor kaportalarındaki hasar ve korozyon kontrollerinin gerçekleştirilmesi, uçak üzerinde oluşan hasarların tamiri, raporlanması ve üreticinin sağladığı tamir prosedürleri, çizimler ve kullanılacak malzeme bilgilerine dayanarak gerekli tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi, yapısal modifikasyonların gerçekleştirilmesi ve yapısal komponentlerin bakım onarımlarının yürütülmesi gibi çalışma alanı atölye olan faaliyetleri gerçekleştirir.
Genel Kriterler
 • T.C. vatandaşı olmak

 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

 • 31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak

 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 1 yıl tecilli olmak

 • Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak

 • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (işitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

 • İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek

 • CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmak;
               Meslek Yüksek Okullarının: Uçak Teknolojisi, Döküm, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Kalıpçılık, Endüstriyel Otomasyon, Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri İşletme, Kaynak Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Metal Teknolojisi, Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metalurji, Motor Teknolojisi, Otomasyon, Otomotiv Teknolojisi, İklimlendirme, Tesviye

Aranan Nitelikler

Ölçü aletlerinin kullanımı konusunda bilgi sahibi

Microsoft Office Programlarını kullanabilmek

İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tesislerinde çalışabilmek

Vardiyalı düzende çalışabilmek

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak
İzlenecek Yol

Bu ilan kapsamında Turkish Technic İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecektir.
İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 211,55 TL (öğrenciliği devam edenler için 158,56 TL) ödemesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İEP başlangıç tarihi Şubat ayı içerisinde planlanmaktadır.
Başvuru Şekli
 • Son başvuru tarihi: 23.08.2022

 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar İngilizce ve Genel Yetenek sınavına davet edilecektir.

 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.

 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.

 • Başvuru esnasında E-devlet üzerinden aldığınız ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgesini sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

 • Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

 • Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 1 sene önce

  Kardeş herşeyin para olduğunu düşünen dar kafalı insanlardanmisin bilmiyorum ama para bir yere kadar. İnsan huzurunun olmadığı yerde çalıştığında, ki bizim sektörde bundan hem uçak (rötar vs) hem çalışan hemde şirket zarar görür. Hani derlerse gönülsüz işten??? Çocuk sakat doğar diye. Yöneticiler sadece bizlere kelle muamelesi yaptığı sürece içerde tehditler mobingler devam ettiği sürece maaşın 100 000 olsa ne olacak. Kaptanlarin tek derdi para mi saniyorsun mesela? Ne kokpitte ne teknik de itibar bırakmadılar. Aidiyet in kelime manasını bile unuttu çoğu kişi. Evet haklisin 30-40 arası maaşım var benim ama bunu kara kaşıma vermiyorlar. Lisansima,yetkime ve tecrubeme veriyorlar. Hickimseyi kucumsemiyorum ama uçağın uçmasını saglayam AMPL ye imza yetkisi olan iki birim var. Biri Commander Captain ve diğeri CS yetkili teknisyen. Tabi sen bunu anlayabilirmisin onu bilmem. Ben bir günde sirketi 1 milyon dolar da kazandirabilirim. Ama cepten o para çıkmadığı için bunu yöneticiler görmezler. Ne zaman ki uçak ground desem hemen hesap sormaya gitsin diye baskı yapmaya kalkarlar. Vs vs vs… Çok konu var konuşulacak ama en son konuşulacak olan insanlarin kazandığı para. Herkes ederi kadar,aldigi risk kadar, meslektaşınin sayisi kadar para alır Türkiye’de.

3 Yorum

 1. 1 sene önce

  Kardeş herşeyin para olduğunu düşünen dar kafalı insanlardanmisin bilmiyorum ama para bir yere kadar. İnsan huzurunun olmadığı yerde çalıştığında, ki bizim sektörde bundan hem uçak (rötar vs) hem çalışan hemde şirket zarar görür. Hani derlerse gönülsüz işten??? Çocuk sakat doğar diye. Yöneticiler sadece bizlere kelle muamelesi yaptığı sürece içerde tehditler mobingler devam ettiği sürece maaşın 100 000 olsa ne olacak. Kaptanlarin tek derdi para mi saniyorsun mesela? Ne kokpitte ne teknik de itibar bırakmadılar. Aidiyet in kelime manasını bile unuttu çoğu kişi. Evet haklisin 30-40 arası maaşım var benim ama bunu kara kaşıma vermiyorlar. Lisansima,yetkime ve tecrubeme veriyorlar. Hickimseyi kucumsemiyorum ama uçağın uçmasını saglayam AMPL ye imza yetkisi olan iki birim var. Biri Commander Captain ve diğeri CS yetkili teknisyen. Tabi sen bunu anlayabilirmisin onu bilmem. Ben bir günde sirketi 1 milyon dolar da kazandirabilirim. Ama cepten o para çıkmadığı için bunu yöneticiler görmezler. Ne zaman ki uçak ground desem hemen hesap sormaya gitsin diye baskı yapmaya kalkarlar. Vs vs vs… Çok konu var konuşulacak ama en son konuşulacak olan insanlarin kazandığı para. Herkes ederi kadar,aldigi risk kadar, meslektaşınin sayisi kadar para alır Türkiye’de.

 2. Niye gitmek istiyor maasiniz 30-40a dayanmis sozde ozelde boyle konusuluyor

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Önce elinizdekilere değer verseniz daha iyi olmaz mı? Herkes gitmek için yer arıyor.

  Cevapla