Sigorta Firması Yetkililerinden Ekspertiz Raporu Bekleniyor

Sigorta Firması Yetkililerinden Ekspertiz Raporu Bekleniyor

Trabzon Havaalanı’na inişi sırasında pistten çıkan Pegasus Hava Yolları’na ait yolcu uçağının gövdesinin ağır hasarlı olduğu ve yurt dışındaki bir sigorta şirketi tarafından sigortalandığı öğrenildi.

Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağının önceki akşam Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkması olayı ile ilgili sigorta yetkililerinin Trabzon’a gelerek kaza yerinde başlattığı inceleme sona erdi.

Trabzon’a gelen sigorta yetkilileri, sabah saatlerinde uçağın bulunduğu alanda incelemelerde bulundular. İncelemede Trabzon’da pistten çıkan uçağın denize inmesine çamura saplanan arka tekerlekler ile sol motorun mani olduğu belirlenirken, sağ motor ile ön tekerleğin yerlerinden koparak denize yuvarlandığı kaydedildi.

Pilotların ilk ifadelerinde inişten sonra uçağın yapılan frene rağmen durmayarak aniden hızlanan sağ motora vurgu yapılması kazanın motor arızası nedeniyle kaynaklandığı iddialarını güçlendirirken, pilotların ifadelerinde “Normal inişimizi gerçekleştirip, hızımızı azaltarak deniz tarafından sağ yöne doğru manevra yapacağımız sırada uçağın sağ moturu hızlandı ve sola savruldu. Bir anda uçak denize yöneldi ve yamaçtaki çamura saplandı” dedikleri öğrenildi.

Sigorta firması yetkililerinin hazırlayacakları ekspertiz raporunun ardından uçağın bulunduğu bölgeden vinç yardımı ile çıkartılacağı öğrenilirken, uçak kurtarma teçhizatları TIR’la Trabzon Havalimanı’na getirildi. Teçhizatlar tırdan indirilirken, gelecek 500 tonluk vinç beklenmeye başlandı.

Sigortacı Gazetesi’nin kendi kaynaklarından edindiği bilgilere göre, uçağın gövdesinin ağır hasarlı olduğu ve yurt dışındaki bir sigorta şirketi tarafından sigortalanmış olduğu, sorumluluk sigortasının ise yurt içinden bir sigorta şirketi tarafından yapılmış olduğu kaydedildi.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.