SON DAKİKA: Kurtarma Operasyonu Başlatıldı

SON DAKİKA: Kurtarma Operasyonu Başlatıldı

Trabzon’da pistten çıkan uçağın kurtarılması için başlatılan çalışmalar kapsamında DHMİ’ye ait kurtarma teçhizatı yüklü tır, kente geldi.

Havalimanına indikten sonra pistten çıkan Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus’a ait yolcu uçağının kurtarılması amacıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne bağlı Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Birimine ait uçak kurtarma teçhizatının yüklü olduğu tır, sabah saatlerinde havalimanına ulaştı.

Karayolu ile Ankara’dan gelen tırın içerisinde uçağın kurtarılmasını sağlayacak ekipman ve araçların bulunduğu belirtildi. Kurtarma çalışmalarını yönetecek uzman ekip de uçağın olduğu alana gelerek, incelemelerde bulundu.

Öte yandan, seferlerin normal akışında devam ettiği havalimanında resmi kurum temsilcileri ve havalimanı yetkilileri bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, uçakla ilgili son durumun değerlendirildiği, kurtarma çalışmalarının nasıl yürütüleceğinin görüşüldüğü öğrenildi.

Trabzon Havalimanına indikten sonra pistten çıkan Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus’a ait yolcu uçağının kaldırılması amacıyla sabah saatlerinde kente gelen Devlet Hava Meydanları İşletmesine bağlı Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Birimi ekipleri, pistte bir süre incelemede bulundu.

Tırdan çıkarılan çeşitli kurtarma araçlarıyla uçağın bulunduğu yere gelen ekipler, ilk olarak üç farklı noktaya demir kazıklar çaktı. Bu noktalara çelik halatları çekecek cihazları sabitleyen ekipler, halatların bir kısmını da uçağın bulunduğu bölgeye sarkıttı.

Aşamalı olarak gerçekleştirilecek kurtarma çalışmalarında uçağın çelik halatlara bağlanmasının ardından bulunduğu yerden alınması bekleniyor.

AA

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (4)

 1. 747   - Tarih: 15 Ocak 2018 - Saat 16:41   - Cevap Yazın

  Ayhan Sefim ucagi iki gune cikartir.Merak etmeyin.

  1

  0
 2. 747   - Tarih: 15 Ocak 2018 - Saat 16:42   - Cevap Yazın

  Ayhan Sefim 2 gune cikartir o ucagi.

  1

  0
 3. Anonim   - Tarih: 15 Ocak 2018 - Saat 18:11   - Cevap Yazın

  Haluk Bakim Onarim Merkezi ne Ihale verilmemis Zor Cikar

  0

  0
  • 747   - Tarih: 15 Ocak 2018 - Saat 19:47   - Cevap Yazın

   Haluk sefin yapacaği is degil.ucak duz zeminde degil.

   0

   0