featured

Ahmet Bolat Açıkladı. 2025 yılında hedef yüzde 25 kadın yönetici

 

Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı Ahmet Bolat sosyal medya üzerinden kariyer basamaklarında ilerlemek isteyen kadın çalışanların arasında yurt dışı yolcu ve kargo satış-pazarlama şefleri olarak görevlendirmek üzere adaylar arandığını açıkladı.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Biraz geciktik, 8 Mart’ta ilan edecektik ama kısmet dün akşammış: Kariyer basamaklarında ilerlemek isteyen kadın çalışma arkadaşlarımız arasından yurt dışı yolcu ve kargo satış-pazarlama şefleri olarak görevlendirmek üzere adaylar arıyoruz. 2025 yılında yüzde 25 kadın yönetici hedefimiz doğrultusunda bu arkadaşlarımız sonrasında yurtdışı müdürlerimiz olabilecekler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 2 sene önce

  bu araştırmayı tüm çalışanlara yapmak gerek. erkek kadın ayırımı olmamalı

  Cevapla
 2. Sözler veriliyor ama tutulmuyoor ornek teknik sinyorite

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Atama yapılacak kadın personele dikkat.Haklarında açılmış(ahlaki)dava varmı diye soruşturulsun.Thy ye gibi bir kurumun adını kirletmesinler

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Yıllardır Satış Başkanlığında atama bekleyen kadın arkadaşlara haksızlık yapılmıştır. Yurtdışı atama Sınav sistemi getirilmiş her departman işin içine dahil edilmiştir. Satış başkanlığında atama bekleyen kadın arkadaşlar yıllardır atama için çalışırken şimdi bir de sınav getiriyorsunuz. Madem kadın arkadaşlar için sınav sistemi getiriyorsunuz neden biz erkeklerden sınavsız bir şekilde şef hatta müdür olarak atama yapıldı.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  engellilere sahip çıkın el uzatın ahmet bolat bey özellikle sizden önce thy den haksızca atılmış genç yaştaki engellilere lütfen

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Bence çok güzel bir gelişme. Bayanlar her zaman daha çalışkan oluyorlar

  Cevapla