Aeroflot, ‘dünyanın en güçlü havayolu şirketi’ seçildi

Aeroflot, ‘dünyanın en güçlü havayolu şirketi’ seçildi

Dünyanın önde gelen marka değerleme kurumu Brand Finance, Rus havayolu şirketi Aeroflot’u ‘dünyanın en güçlü hava yolu taşıyıcısı’ seçerek, reyting derecelendirme listesindeki en yüksek derece olan AAA’ya layık gördü.

Brand Finance analistleri, Aeroflot’un Rusya’nın iç pazarındaki önde gelen havayolu şirketi olduğunu ve birçok pazarlama özelliği ile rakiplerinin önünde yer aldığını kaydetti. Aeroflot’un tekel statüsüne sahip olmadığını belirten uzmanlar, Rus havayolu şirketinin rekabetçi özellikleri sayesinde liderlik koltuğuna oturduğunu ifade etti.

Brand Finance’ın yayınladığı açıklamada, Aeroflot’un marka geliştirme yönünde aktif yatırımlar yaptığı, en büyük havayolu şirketlerinin arasında en yeni uçak filosuna sahip olduğu ve başta Asya ülkeleri olmak üzere markanın tanıtımına yönelik çalışmalara devam ettiği aktarıldı. Raporda ayrıca Aeroflot’un dünyanın en değerli futbol markası Manchester United ile yaptığı işbirliği sayesinde bölgede güçlü bir konumda olduğuna dikkat çekildi.

Etiketler:

Bir Yorum

  1. Ey Brand Finance   - Tarih: 19 Şubat 2017 - Saat 15:52   - Cevap Yazın

    “Ey Brand Finance, sen kimsin? Aeroflot’a AAA verdiysen hemen AAAA’yi THY’ye vermelisin.THY’nin takriben %60 daha buyuk filosu var ve Morgan Freeman’li, Batman’li bir suru reklamlari var. Koskoca THY o! Buradan tum kardeslerime soruyorum, THY Sunderland’e, Crystal Palace ve Hull City’e de sponsor olsun mu?” şak şak şak….

    0

    0