Yenilenen Pegasus Daha da Büyüyecek

Yenilenen Pegasus Daha da Büyüyecek

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, 2018 ve sonrasının, şirket için büyüme yılları olacağını söyledi.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, 2017 yılını bir “yenilenme dönemi” olarak gördüklerini ve asıl büyümeyi 2018 ve sonrasında yaşamayı beklediklerini dile getirdi. Nane “2016’da başlattığımız verimlilik çalışmalarının meyvelerini topluyoruz. Rakamlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Sivil havacılık sektörü genel anlamda çok daha iyi bir durumda, geçtiğimiz yılların olumsuz etkilerinden sıyrıldı. Ülkemizin ekonomisine, sivil havacılık ve turizm potansiyeline inancımız tam” dedi.

Pegasus Hava Yolları olarak, 2012 yılında 75’i kesin olmak üzere A320neo ve A321neo tipi 100 uçak siparişi verdiklerini hatırlatan Nane, “Bu siparişin ilk uçaklarını 2016 yılı 3’üncü çeyreği itibarıyla teslim almaya başladık. Son uçağın teslimatı ise 2022 yılının sonunda gerçekleşecek. 2018 yılında 10 yeni uçak filomuza katılacak. Yani filomuzu adım adım büyüteceğiz” diye konuştu.

1400 KİŞİYE İSTİHDAM

2018’de teknolojiye yatırım yaparak, bu alanda misafirlerine artı değer yaratmak üzere hayat kolaylaştıran projeler geliştireceklerini belirten Genel Müdür Nane, “Sektörde yeni istihdam yaratmak Pegasus’un ana hedefleri arasında. Yaklaşık 1.400 kişilik bir alım planlıyoruz” dedi. (Sözcü)

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör