United Airlines

United Airlines ve Archer ilk Chicago hava taksi rotasını duyurdu

eVTOL uçak geliştiricisi Archer Aviation ve United Airlines, O’Hare Uluslararası Havalimanı (ORD) ile Vertiport Chicago arasında Chicago’daki ilk hava taksi rotasını başlatma planlarını açıkladı.

Chicago Kentsel Hava Hareketliliği (UAM)

United ve Archer’ın UAM ağı için hedefi, 2025 yılından itibaren Chicago Metropolitan Bölgesi’nde yaşayanlara ve ziyaretçilere güvenli, sürdürülebilir, düşük gürültülü ve maliyet açısından rekabetçi bir kara taşımacılığı alternatifi sunmakta.

Chicago, Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık üçüncü şehri, bir iş, yenilik ve yatırım merkezi ve United’ın genel merkezine ev sahipliği yapıyor.

Archer ve United için benzersiz bir şehir haline getiriyor. İlk lansman rotaları, “ana” rotalar olarak adlandırılan havalimanından şehir merkezine ulaşım hizmetine odaklanacak.

Ana güzergahlar oluşturulduktan sonra, bir sonraki adım çevre topluluklara bağlanmak için “şube” güzergahları oluşturmak olacak.

United Airlines Ventures Başkanı Michael Leskinen,

“Hem Archer hem de United, havacılık endüstrisinin elektrifikasyonu vaadini yerine getirmek için hava yolculuğunu karbondan arındırmaya ve yenilikçi teknolojilerden yararlanmaya kararlıdır. Faaliyete geçtikten sonra, müşterilerimize havalimanına gidip gelirken daha sürdürülebilir, kullanışlı ve uygun maliyetli bir ulaşım şekli sunacağımız için heyecanlıyız.” dedi.

Archer’ın Kurucusu ve CEO’su Adam Goldstein açıklamasında:

“UAM ağı planlarımızı sağlamlaştırmaya devam ederken, Chicago’yu ilk lansman şehirleri listemize eklemekten heyecan duyuyoruz.”

Orta Batı’nın en büyük kamu hizmeti şirketi olan ComEd, Chicago Metropolitan Bölgesi ve çevresinde eVTOL uçak operasyonlarını desteklemek için gerekli güç altyapısını kurmak üzere United ve Archer ile birlikte çalışacak. ifadelerini kullandı.

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir