Uçaktaki Bagajlar Özel Alana Alındı

Uçaktaki Bagajlar Özel Alana Alındı

Trabzon’da pistten çıkan uçak teknik incelemeye alındı. İnceleme sonucunda, uçağın yeniden uçurulup, uçurulamayacağına karar verilecek. Uçağın bagaj ve kabin bölümündeki yolculara ait kişisel eşyalar ise havalimanında, özel alana alındı.

Ankara- Trabzon seferini yapan ve Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pistten çıkıp, denize 25 metre kala saplandığı yamaçtan 5 gün sonra 100 kişilik ekibin çalışmasıyla çıkarılan ‘PC8622’ sefer sayılı ‘TC-CPF’ tescilli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, teknik incelemeye alındı.

DHA2nın haberine göre, Ankara- Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait ‘PC8622’ sefer sayılı ve `Zeynep´ isimli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, cumartesi günü saat 23.30 sıralarında, Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada kontrolden çıkıp, pistin kuzey yönünde, deniz tarafına yöneldi. İniş takımları, balçığa dönüşen toprağa saplanan uçak, denize 25 metre kala durabildi. 162 yolcusu ve 6 kişilik mürettebatı, ekiplerin müdahalesiyle tahliye edilen uçak için dün saat 04:00´te uçuş trafiğine kapatılan Trabzon Havalimanı´nda 100 kişilik ekiple kurtarma çalışması gerçekleştirildi. 500 ve 350 tonluk 2 vinç yardımıyla saplandığı yerden çıkarılan uçak, havalimanında, güvenli bölgeye çekildi. Sigorta şirketi yetkilileriyle uzman ekibin yapacağı teknik inceleme sonucunda, uçağın tekrar uçurulup, uçurulamayacağına karar verilecek.

‘ULUSLARARASI TRAFİĞE TEKRAR AÇILDI’

Trabzon Havalimanı Mülki İdari Amiri ve Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, beraberindeki Trabzon Havalimanı Baş Müdürü Ahmet Aydın ve yetkililerle basın toplantısı düzenledi. Havalimanında uçak kurtarma operasyonunun başarıyla tamamlandığını ve havalimanının saat 02:15´te hava trafiğine yeniden açıldığını kaydeden Hatipoğlu, “Büyük bir uyum içerisinde adeta çamurdan iğneyle kurtarma gerçekleştirildi. Bu operasyonda görev alan herkese teşekkür ederim. Bugün de yağışlar başladı. Perşembe gününden sonra hava şartlarının olumsuz olma durumunun bulunması nedeniyle bu operasyonu dün gerçekleştirdik. Şükürler olsun ki hiç kimsenin burnu kanamadan bu operasyon gerçekleşmiş oldu. Havalimanımız da uluslararası trafiğe tekrar açıldı” dedi.

UÇAKTAKİ BAGAJLAR BOŞALTILDI

Boeing 737-800 tipi yolcu uçağındaki valizler, boşaltıldı. Uçağın bagaj ve kabin bölümündeki yolculara ait kişisel eşyalar, havalimanında, özel alana alındı. Havayolu şirketinin, yolculara bagajlarını ulaştırmak için çağrı yapacağı belirtildi.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kapitano

Kimseye birşey olmadan ve uçağı denize kaçırmadan bulunduğu pozisyondan tek parça olarak çıkaran kurtarma ekibinin tümüne teşekkürler. İlgili birim veya birimlerin bu insanlara özverili çalışmaları nedeniyle yazılı teşekkür belgesi vermesi motive edici ve uygun bir davranış olacaktır.