ÖZÇELİK İŞ DEN GENELGE BİLGİLENDİRMESİ

ÖZÇELİK İŞ DEN GENELGE BİLGİLENDİRMESİ

Bu gün yapılan toplantıdan sonra Özçelik İş sendikası toplantı ile ilgili bilgilendirmeyi üyeleri ile paylaştı.

İşte O bilgilendirme

Değerli üyelerimiz,

2017 Mart ayında Teknisyen İş Guruplarının Düzenlenmesine yönelik işverence yayınlanmış genelgeye mahkemeyle başlatmış olduğumuz devam eden hukuki süreç çerçevesinde 23 Ağustos 2019 tarihinde işverenle, Resmi Arabulucu nezdindeki görüşme gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşmede işverenin teklifi karşısında üyelerimizin bizlere ilettiği ücret artışları, kademe ilerlemesi, cs kotalarının artırılması gibi seçeneklerdeki istek ve taleplerin tümü işverene iletilerek Resmi Arabulucu nezdinde detaylı olarak müzakere edilmiştir. İşveren tarafı bütün bu tekliflerin uygulanmayacağını ve üst yönetimce yapılan görüşmeler sonucunda, mevcut teklifin korunarak 31 Ağustos 2019 tarihine kadar olan maddi kayıpların karşılanarak, iş guruplarına yönelik herhangi bir değişiklik yapılmayacağına karar verildiğini belirtilmiştir. Bizlerde Sendika olarak üyelerimizin bize ilettiği resmi beyanları doğrultusunda hareket ederek üyelerimiz için Anlaşma yada Anlaşmama zaptının tutulmasını talep ettik.
Resmi arabulucu nezdinden Süreci ANLAŞMA ile sonlandırılan üyelerin tutanak tutularak 31.Ağustos 2019 tarihine kadar olan ücret kayıplarının karşılanacağı işveren tarafından beyan edilmiştir. Resmi arabulucu süreci başlamadan önce başvuran kişilere 31.07.2019 tarihine kadarki ücret kayıplarının 8 Eylül’de yatırılacak olan Ağustos ayı Maaşıyla birlikte ödeneceği, Ağustos ayı farklarının ise 8 Ekim deki yatırılacak olan Eylül ayı maaşlarına yansıtılarak ödenebileceği işverence beyan edilmiştir. Ayrıca işverence Yetki belgesini Resmi arabulucu süreci başlatıldıktan sonra ulaştıran üyelerinde herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için resmi işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ekim’de yatırılacak olan Eylül ayı maaşına kadar yetiştirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtilmiştir.

Süreci beyanları doğrultusunda ANLAŞMAMA biçiminde sonlandırmak isteyen üyelerinde hukuki süreçlerine talepleri durumunda devam edilecektir. 28 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak olan görüşmelerde tutanakların hazırlanarak karar ilgililere bildirilecektir.

 

Değerli üyelerimiz,

Teknisyen İş Guruplarının Düzenlenmesine yönelik işverence yayınlanmış olan genelgeden dolayı devam eden arabulucu görüşmeleri 23 Ağustos 2019 tarihinde işveren ve Resmi Arabulucu nezdinde gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşmede bir önceki resmi arabulucu toplantısında işverenin yapmış olduğu teklife karşılık öneri görüş ve düşüncelerini bildiren üyelerimizin ilettiği ücret artışları, kademe ilerlemesi, cs kotalarının artırılması gibi gerek bireysel, gerekse geneli ilgilendiren tüm istek ve taleplerin tümü işverene iletilerek Resmi Arabulucu nezdinde detaylı olarak müzakere edilmiştir. İşveren tarafı bütün bu tekliflerin uygulanmayacağını ve kendi üst yönetimlerince yapılan görüşmeler sonucunda mevcut teklifin korunarak, 31 Ağustos 2019 tarihine kadar olan maddi kayıpların karşılanarak, iş guruplarına yönelik herhangi bir değişiklik yapılmayacağına karar verildiğini beyan etmiştir. Bizlerde sendika olarak üyelerimizin hak ve menfaatleri üzere [email protected]

adresine yolladıkları irade ve beyanları doğrultusunda hareket edeceğimizi belirttik. Bu sebeple resmi arabuluculuk toplantısı yasal süre dikkate alınarak son kez 28 Ağustos tarihinde yapılacaktır.

Resmi arabulucu nezdinde gerçekleştirilecek olan son toplantıda iradelerini ANLAŞMA olarak ortaya koyan üyeler için 31 Ağustos 2019 tarihine kadar olan tüm ücret kayıplarının karşılanacağı işveren tarafından beyan edilmiştir. Resmi arabulucu süreci başlamadan önce başvuran kişilerin 31.07.2019 tarihine kadarki ücret kayıplarının Eylül ayında, Ağustos ayı farklarının ise Ekim ayı içinde ödenebileceği işverence beyan edilmiştir. Ayrıca Yetki belgesini Resmi arabulucu süreci başlatıldıktan sonra ulaştıran üyelerinde herhangi bir mağduriyet yaşamaması için resmi işlemleri tamamlandıktan sonra maddi kayıplarının hesaplanarak Ekim ayına yetiştirilmesi gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtilmiştir.

27 Ağustos 2019 tarihine kadara ANLAŞMA yada ANLAŞMAMA şeklinde iradelerini beyan etmeyen üyelerin hukuken işveren teklifini Kabul Etmeme/ Anlaşmama şeklinde değerlendirileceği ve resmi arabulucu sürecinin bu üyelerimiz yönünden ANLAŞMAMA biçiminde sonlandırılacağı önemle duyurulur. Bu konudaki tüm hukuki sorumluluk irade beyan etmeyen ilgili bireylerin sorumluluğunda olacaktır.

Resmi arabulucu sürecini işveren teklifini kabul etmeme/anlaşmama şeklinde ortaya koyan üyelerinde hukuki süreçlerinin devamı/dava açma talepleri için ayrıca bilgilendirilerek gerekli hukuki destek sağlanacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

Not: [email protected]  adresine 27 Ağustos 2019 tarihinde saat 16:00 ‘a kadar yetki belgesini vererek resmi beyanda bulunmayan üyeler için hukuken işlem herhangi bir işlem yapılmayacağından Resmi Arabulucu tarafından ANLAŞMAZLIK tutanağı tutulacaktır.

Saygılarımızla
Özçelik-İş Sendikası
İSTANBUL HAVACILIK ŞUBE BAŞKANLIĞI
Geri

28
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Lufthansa technic

Beyler hazirliklarinizi tamamlayin lufthansa yolcusu kalmasin bu zihniyetle bu sirkette durulmaz.

Dolandırıcı yönetim iş başında

Haklı olduğumuz durumda bile hakkımızı almayı başaramadık, TK yönetimi zorbalık yaparak haklarımızı gasp etmiştir. Bundan sonra işveren ve temsilcileri iş sırasında özveriden bahsetmesin hiçbirine saygımız kalmamıştır. Sarı sendika ve konuşamayan avukatı da aldıkları paraları münasip yerlerde saklasınlar.

Önce adalet

Adaletin bumu dünya ,düpedüz hukuk ihlali ve bunu yapan devletin en büyük şirketi! Uluslararası şirketi bunu yaparsa gerisi ne yapar! Sendika bitmiş, hukuk bitmiş! Bunları Allah’a hava etmekten başka çare yok! Şimdide utanmaksızın iki gün sonra i. K aramaya başlar , başımızı belaya sokacak kelime israf etmek istemiyorum,yazıklar olsun ona masada oturanlara!!!

Teknik

A bakımın oralara gelmeyin. Sizi orada yerin dibine sokmayan adam değildir. Ne maillere cevap var ne telefonlara. Rezilsiniz sendika rezil. Aldığınız her kuruş haram zıkkım olsun.

Kar

Hakettiğimizi alamadık ama bunada şükür diyelim. Bunun yanı sıra. Dilekçe vermeye korkan sonrada bir şeyler kazanilinca hemen dilekçe veren arkadaşlara yazıklar olsun.en başta bizi yalnız bıraktınız baktılar para geliyor onlarda başvurdu. Omurgasız teknisyenler.bilmem ne atölyesi..

The End

Teknik bitti hadi hayirli olsun.

Toys

Yönetimin yeni fantazilerine hazır olun.

MVS

Bugünden sonra çay ocaklarımıza her geldiğinizde sizin göremediğinizde bizim çok iyi gördüğümüz tasmalarınızı Lütfen ama Lütfen ayaklarımızın altında gezmesin.

TEKNİK

Alnı secdeye gidipte hakkımızı zorbalıkla, tehtitle gasp eden F.Ç, A,K ya, bu süreçte emeği olan diğerlerine ve işverenle ortak hareket eden sendikanın başındaki Y. G ye hakkımı helal etmiyorum.Bu dünyada ve ahirette hesaplaşmak dileğiyle sizleri Allah’a havale ediyorum.

Bu işin devamıda zamanla diğer kadrolara ve yan haklara geleceğide aşikar.

Yetkili Yetkisiz

İşimiz gücümüz öbür tarafta hesaplaşmaya kalmış. O kadar giden adamın olduğu devirde 100 cs bile duruş sergilese tekniğin dengesi alt üst olur. Gelin birleşelim tek ses olalım. Eminim içimizde ki yalakaları sahte müslümanları yattığı yerden ğara kazananları elersek gene bu gidişata dur diyebiliriz.

Mükü

alnı secdeye gidenlerin çoğunun ne olduğunu biliyorsunuz. siz akıllanmazsınız

Cihan

Üst yönetim şu atadığı hasta ruhlu sadece kendine yalakalık yapan çakal ( bu tipler her önüne gelene yalakalık yapıp gidenin arkasından konuşur ) çalışmayanları yatıran çalışan karakterli insanlarıda çalışmaktan bezdiren bu nedenle yanlış işlere sürükleyen çalışmamalarına neden olan ve işleri çıkmaza sokan istifa ettiren müdürleri görevden alsın.

Bahtsız Teknik

Beyler bundan sonra sesimizi sadece kamuoyu yoluyla haklı bir şekilde duyurmamız lazım.

Tktk

Yazın abi o zaman twitterdan her yerden. Ben gayet twitterdan bunlara yazıyorum. Herkesi etiketliyorum ki rezilliklerini herkes duysun. Daha başka başka yerlere de yazacağım. Bu sendikayı tüm ülkeye rezil etmezsem en adi insan benim.