Teknik A.Ş deki genelge sorununun çözümü: “YA HEP YA HİÇ…”

Teknik A.Ş deki genelge sorununun çözümü: “YA HEP YA HİÇ…”

Genelge sorunu ile ilgili son toplantı bugün yapılıyor…

Bugün Teknik A.Ş yönetimi ve Özçelik İş sendikası birlikte genelge sorunu ile ilgili toplantı yapacak. Bu toplantıda genelge sorununun yol açtığı kadro ve kadrodan kaynaklanan ücret kaybı masaya yatırılacak.

Tarafımıza gelen bilgilerden edindiğimiz görüş,  bugün yapılacak toplantı da Teknik A.Ş nin genelge mağdurlarının maddi hak kayıplarını verip kadro düzenlemesinin yine aynı yerde kalması teklif edileceği şeklinde.

Genelge ile ilgili mağduriyeti bu şekilde çözmek mümkün değil. Çünkü bu mağduriyetin iki bacağı var. Birinci bacak,genelgenin işlerlik kazandığı tarihten itibaren yaşanan ücret kaybı diğeri ise genelge mağdurlarının hangi kadroya intikal ettirilecekleri. İki bacaklı bu mağduriyetin bir bacağı olan geçmişe yönelik mağduriyetten kaynaklanan maddi sorunu çözmek diğeri ise mağduriyet yaşayan teknisyenlerin eski kadrolarına intikal ettirilip ettirilmemesi…

Bu sorunun çözümü “ya hep ya hiç” olmalıdır. Geçmişe yönelik mağduriyetin maddi boyutu ile kadro kaynaklı gerileme sorununu ayrı,ayrı mütalaa edemezsiniz.  İki bacaklı sorunun çözümü tek bacaklı olmaz.

Yine tarafımıza gelen bilgilerde,Teknik A.Ş nin sendikaya tamam genelge tarihinden itibaren yaşanan maddi kayıpların tümünü karşılayalım ama genelge ile yapılanan kadro yapılanmasına dokunmayalım tarzı bir görüş ile masaya gelecekleri şeklinde…

Sendika yönetimi,işverenin bu yaklaşımını kabul edemez. Çünkü bir yanlış çözülecekse her yönüyle ya çözüme kavuşturulur yada kavuşturulmaz. 

Sendika avukatı ile yaptığım görüşmede benimle bire bir aynı görüşte olduğunu ve gerek kadro gerekse maddi kayıpların birlikte çözülmesi gerektiği görüşünde mutabık kaldık.

Özçelik İş sendikasının yapacağı tek istek yukarıda yazdığım gibi YA HEP YA HİÇ olmalı ve sorunun bütününe yönelik hataların giderilmesinden taviz vermemesi olmalıdır.

NOT/ Konuyla ilgili daha geniş bilgilendirme yeni yazacağım köşe yazımda olacak.

 

Geri

23
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
kol böreği

madurları kasıtlı olarak Yavuz Güver ve tayfası kasıtlı bir şekilde ayrılığa düşürmüştür. Bu olayda birlik olunamamanın asıl sebebi budur. Adam olan adam gbi Adam aldığı parada binlerce kişinin hakkı olduğunu bilen adam karakteri olan bir adam Her arandığında davanızın sonuna kadar arkasında durun bizde sizin arkanızdayız der. işten atılma riskiniz var demez. Delikanlı olan adam bize sormaz zaten bizden aldığı imzalı formlarda Hem hak kayıpları hemde kodro düzenlemesi için alınmış bir imza sendikaya verilmiş bir yetki var. Ama bu işin üstünü kapatmak işi uzatmamak için çevrilen dolaplar ortada. Bu sendika başkanı denen adam bozuntusu neresi ile bağlıysa iş verene nasıl… Devamını oku »

Non

Sefa Bey sendika avukatı ile %10 haraç kesintisini konuştunuz mu? Bu konu çok can sıkıcı. Sendika kendi yaptığı tise aykırı genelgeyi mahkemeye verip kazanıyor ve bizim alacaklarımızın bir kısmına el koymayı düşünüyor. Bunu adı haraçtır, mafyalıktır. Lütfen bu konu ile ilgili görüş belirtin. Sizin görüşünüz önemli.

B1

Sendikanın kesintisinin 3 milyon TL den fazla olacağı söyleniyor.

Jan kilot vandamme

Avukat jan vandaym denilen kişi genel Balkan’ın danışmanı istese genel başkana söyler ama genel Başkan bmw almış maşallah

Babayı alan teknisyen

Toplantı bitti, peder beyi aldık. Demekki İlker Aycı da teknisyenden taraf olamadı. Fazıl söylediklerimiz seni çok gıdıklamıyor belki ama bilki çalışanlar arkandan çok güzel hayır duası ediyor.

Mağdur atölye çalışanı

Toplantı sonucu Tazminat haricinde hiçbirşey yok. Allah bu adaletsizliğini burda olmasa da öbür tarafta cezalandıracak. Hakkım haram zıkkım olsun. Bana hakkımı vermiyor, ben ise şirket kar etsin diye belkide haftada 50 bin usd kazandırıyorum. Şimdi benden bu performansı hangi yüzle bekleyecekler?

BMW Keyfisi..

Merak etmeyin ben sizin yerinize yiyiyorum !

Hee unutmadan,Hayirli Cumalar..

2019 BMW X5
https://twitter.com/Yunus_Degirmenc/

İsimsiz

Sefa Bey, Bizde ya hep ya hiç diye yetki verdik ancak sendika 3 defa mesaj gönderip sadece parayı isteyenleri teşvik edip ben görevimi yaptım devam etmek isteyenler kendi yoluna devam etsin diyecek, avukat ile sendika aynı dili konuşmuyor, özü şu bir önceki toplantıda işveren bana liste getir dedi, atanmış sendikaya ne kadar güveneceksin, ek protokolü kim yaptı, ülkede adalet var diyenler yargıtay kararını uygulamayanlar hakkında ne diyorlar! Bu karara uymayanlara cezai yaptırım yok, neden sendika suç duyurusunda bulunmuyor.Sonuç belli bugün . Sefa bey size teşekkür ederiz müteşekkiriz sizden başka bizlere sahip çıkan yok.çalışanın aldığı parada gözü olanlardan herşey beklenir.

komponent

Toplanti bitti. Geçmiş olsun herkese. Sadece geriye dönük hak kaybi verilecek. Tarihe not düşün, bu şirkette açık açık işçilerin emeği gasp edilmistir. En tepeden en dibe kimin hakki varsa, rizkimi çalana haram olsun. Cumada kildigi namaz sonrasi hak yemeye karar verici imzayi atanlar, dilerim çocuğunuzun acisiyla odersiniz bunun bedelini.

tech9

Teknik A.Ş genelgeden vazgeçmeyecek. Yine toplu olarak vereceği parayla susturacak insanları. oldu bittiye gelecek.

the end..

hiç bir sonuç çıkmamış. olan yine emekçiye oldu.
aynen devam demiş işveren..

Hayatlari zehir olsun !!

Bu iste kimlerin en ufak payi varsa burunlarindan gelsin,1 gece huzur icinde yatamasinlar insallah !