Emirates 2700 dolar maaş ile kabin görevlisi alıyor

Emirates 2700 dolar maaş ile kabin görevlisi alıyor

Emirates Havayolu ve havaalanı hizmetleri sağlayıcısı Dnata’daki pozisyonları doldurmak için yüzlerce kişiyi işe alacak.

Emirates Havayolları, iş gücü açığını kapatmak için yüzünü aralarında Türkiye’nin de olduğu onlarca ülkeye döndü. Binlerce kabin görevlisinin işe alım süreci için, sadece davetlilerin mülakata katılabildiği bir işe alım süreci yürütülecek. Ortalama maaş ise 2700 dolar.

Dubai merkezli Emirates Grubu geçtiğimiz günlerde pilot, kabin ekibi, mühendis ve müşteri hizmetleri personeli işe almak için devasa bir işe alım kampanyası başlattığını duyurdu. Grup, iki yan kuruluşu olan Emirates Havayolu ve havaalanı hizmetleri sağlayıcısı Dnata’daki pozisyonları doldurmak için yüzlerce kişiyi işe alacak.

YENİ FİLOYA YENİ KABİN EKİBİ

Dubai ekonomisinin amiral gemisi Emirates, 2024’ten itibaren yeni Airbus A350s ve Boeing 777-Xs filosunu teslim alacak, dolayısıyla yeni uçakları çalıştırmak için genç ve dinamik bir kabin ekibi işgücüne ihtiyacı var.

Emirates, yetkin kabin ekibi bulmak için tüm yıl boyunca altı kıtada yüzlerce şehri kapsayan bir işe alım süreci başlattı. İki düzineden fazla şehirde ‘’açık günler’’ formatında ön görüşmeler yapılıyor.

Peki nedir bu open days yani açık günler? İlgilenen adayların dünyanın her yerinde gerçekleşen açık günlere gidebilmesi mümkün. Katılmadan önce başvuruların sunulması gerekmiyor. Ancak gereklilikleri okumaları ve kayıt olmak için etkinlik saatine kadar açık gün lokasyonuna gitmeleri tavsiye ediliyor.

İSTANBUL VE ANKARA’DA MÜLAKAT

Türkiye için işe alım süreci iki şehirde yürütülecek. 26 Temmuz İstanbul, 30 Temmuz’daysa Ankara’da… Ortalama maaş 2700 dolar yani yaklaşık 70 bin lira. Adaylarda akıcı İngilizce, en az 1.60 boy ve en az lise eğitimi aranıyor.

Büyük bir işe alım atağı başlatan Emirates geçen yıl yaklaşık 20 bin kişiyi işe almıştı. Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşit el Maktum tarafından yönetilen şirketin 100 binden fazla çalışanı var. (turkiyeturizm)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 5 ay önce

  18 yaşındayım Ozbekistanliyim Türkiye’de okuyorum hostest ölerek basvuri yapabilirmiyim iş icin

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Merhabalar ,bu ilana başvurmak için ne yapmalıyız ,başvuru adres yada mail falan varmıdır?

  Cevapla
 3. Haha zaten onlar THY de emirates maaşı alıyor. Şu şirkette hakkını alan tek personel kabin. Helal olsun.

  Cevapla