Airbus

Çin’deki Airbus Nihai Montaj Hattı ilk A321neo’yu teslim etti

Airbus, Asya Son Montaj Hattı’nda (FAL Tianjin) monte edilen ilk A321neo uçağını Çin’in Tianjin kentinde Çinli Juneyao Air’e teslim etti. Pratt & Whitney GTF motorları ile güçlendirilen uçakta 8’i Business ve 199’u Ekonomi sınıfında olmak üzere 207 konforlu koltuk bulunuyor. Teslimat uçuşunda Çin’deki yeşil havacılık stratejisini desteklemek üzere yüzde on Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı karışımı kullanılacak.

Airbus Başkan Yardımcısı ve Airbus Çin CEO’su George Xu, “Geçtiğimiz Kasım ayında FAL Tianjin’de ilk A321 uçağının hizmete alındığını duyurduğumuzdan bu yana, ilgili son montaj faaliyetleri ve testler sorunsuz bir şekilde devam etti ve FAL Tianjin’in yeni ürünlere hızla uyum sağlama konusundaki olgunluğunu gösterdi” dedi.

“İlk A321 uçağının başarıyla teslim edilmesi, Airbus’ın Çin pazarı ve ötesinde uçağın popülaritesini ve müşterilerimizin sürekli güven ve desteğini onurlandırmasını sağlıyor. Airbus, Çin’in havacılık endüstrisi ile kapsamlı işbirliğini genişletmeye ve geliştirmeye devam ederek, küresel ticari uçak üretim artışını desteklerken müşteri yakınlığını sağlamak için Çin’e olan uzun vadeli taahhüdünün altını çiziyor.”

Airbus’ın dünya çapında dört adet A320 Ailesi son montaj tesisi bulunuyor: Hamburg, Almanya; Toulouse, Fransa; Tianjin, Çin; ve Mobile, Amerika Birleşik Devletleri. Tianjin tesisinin geçen yıl dönüştürülmesi ve Toulouse’daki en yeni tesisin dönüşümünü tamamlamak üzere olmasıyla birlikte, küresel endüstriyel sistem tamamen A321 özellikli olacak ve Airbus’ın hızlanma hedeflerini ve A321 modelinin artan pazar başarısını karşılamak için esneklik ve çeviklik yaratacak denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir