featured

United Airlines uçağında panik! Motorundan kıvılcımlar çıktı

 

Perşembe sabahı erken saatlerde New Jersey- Newark havaalanına acil iniş yapmak zorunda kalan United Airlines uçağından kıvılcımlar saçıldı ve kıvılcımların yere düştüğü bildirildi.

United Airlines, CNN’e yaptığı açıklamada, “Uçağımız kalkıştan kısa bir süre sonra mekanik bir sorun yaşadıktan sonra yakıt yakarak azaltmak için havada beklemede kaldı ve ardından güvenli bir şekilde indi.” denildi.

Yerdeki bir görgü tanığı tarafından cep telefonu ile çekilen ve uçağın kalkışını gösteren bir videoda, uçağın havalanırken sol kanadının gövde ile birleştiği yerden uzayan korkunç bir kıvılcım yağmuru görülüyor.

Arka planda bir gözlemcinin “Aman Tanrım!” diye bağırdığı duyuluyor. Kıvılcımların bir otoparkta yere düştüğü  görülüyor.

Unite Airlines, CNN’ye yaptığı açıklamada, yapılan bakım incelemesinin Boeing 777-200 uçağının hidrolik pompasındaki bir mekanik sorundan kaynaklandığını gösterdiğini söyledi.

Sao Paulo’ya giden uçakta bulunan 256 yolcudan yaralanan olmadı. Uçak inmeden önce, pilotlar fazla yakıtı yakmak için Atlantik Okyanusu üzerinde daireler çizerek bir saatten fazla bekleme yaptı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir