featured

Türkiye’nin yeni silahı Yunanistan’ı panikletti

Azerbaycan’dan Libya’ya, yaşanan birçok çatışmanın kaderini değiştirerek büyük başarı kazanan Türk SİHA’ları dünya basınının gündeminde olmaya devam ediyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından üretilen ve geçtiğimiz gün test atışları sırasında 30 kilometreden hedefi vuran Aksungur SİHA Yunan medyasında geniş yer buldu. Skai TV muhabiri Manolis Kostidis, Aksungur SİHA’nın özelliklerini canlı yayında anlattı.

“Bu durum Yunanistan’ı endişelendirmeli”

Aksungur SİHA’nın insansız aracın ANKA İHA modelinin gelişmiş versiyonu olduğunu kaydeden Manolis Kostidis, “Aksungur modeli uçak, ikmal veya herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan tam 40 saat uçabiliyor. 750 kilo faydalı yük, lazer güdümlü füzeler ve bombalar taşıyor ve tabii ki gözetleme kabiliyetine sahip. Bu durum Yunanistan’ı endişelendirmeli. Ayrıca mühendislerin dediklerini dikkate almalıyız. Türkler bununla çok ciddi tasarruf edecekler” dedi.

Türkiye’nin silahları kafamızı karıştırıyor

Kostidis’in açıklamaları stüdyoda bir an sessizliğe neden oldu. Sunucu, konuğu ve muhabir Manolis’e “Biliyor musunuz, Türkiye’nin silahları artık kafamızı karıştırıyor. Çünkü her ay yeni bir silah üretileceklerini açıklıyorlar. Onları daha dikkatlice izlemeliyiz.” ifadesine yer verdi.

30 kilometreden hedefi vuruldu

Aksungur Silahlı İnsansız Hava Aracı, geçtiğimiz gün önemli bir atış testi gerçekleştirdi. Aksungur SİHA, ilk kez attığı 340 kilogram ağırlığındaki mühimmatla 30 kilometre menzildeki hedefi başarıyla vurdu. Test atışının görüntülerini, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından ”Biz yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz” mesajıyla paylaşmıştı.

Aksungur Ankara’dan 340 kg ağırlığındaki KGK-SİHA-82 ile havalandı. Uydudan kontrol ile Sinop açıklarına giden Aksungur, 20 bin feet irtifada 30 kilometre menzilden hedefi başarı ile vurmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Sen nerde yaşiyooo

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Yunan bizim adalara el koyarken susup, görmezden, tepki vermeyen, Yunan vatandaşlarını kimlikle ülkemize sokup, vergisiz ev, arsa almalarına izin veren iktidar ve yandaşları içimizdeki Yunanlılardır.

  Cevapla
 3. Bırakın artık bu damadın,yandaşların koltuk sallanınca yerli ve milli palavrasıyla yaptık dedikleri şeylerin gaz haberlerini gerçekleri yazın. Yunanistan arkasına almış Avrupa’yı,Abd’yi,Ruslardan turistleri de kapmış bizden niye korksun? Adalarımıza göz göre göre çöktüler bu ülkeyi yönetenler ağızlarını açamadılar. İktidar vatandaşlarını 40 sene ağır borca sokmuş,paraları betona,garantili ihalelerle yandaşlara,damatlara,çocuklara, saraylara,arabalara, uçaklara,araplara,gösterişe saçmış,ülke kör kuruşa muhtaç hale gelmiş,ekonomik,siyasi,sosyal her bakımdan rezalet haldeyiz,suç tavan yapmış,adalet ve güvenlik bitmiş,alım gücü düştükçe düşüyor,herşey ateş pahası,pandemi döneminde dünya vatandaşına karşılıksız para verirken güya Türkiye’yi uçuranlar ibanla vatandaştan para istiyor,ne vergi ne de elektrik,su,doğalgaz,telefon, internet vs faturalarında bırakın almamayı ne indirim veya erteleme var,dünyadaki en fakir ülkelerden Kongo bile vatandaşından 2 ay vergi,fatura almadı onlar kadar olamadık ama güya yerli ve milli siha,iha bilmem ne yaptık diye her gün kasılıyoruz hamdolsun…

  Cevapla
 4. Yunan panikledi de içimizdeki Yunanlılar ne kadar panikledi. Yorumlarını bekliyorum

  Cevapla