Türk Hava Yolları 2100 lise mezunu kabin memuru alımı yapacak

Türk Hava Yolları 2100 lise mezunu kabin memuru alımı yapacak

Türk Hava Yolları büyümeye devam ediyor. 2100 yeni memur alacağını açıklayan THY‘nin  kabin memuru alım şartlarını ve  THY memur alımı başvurusunun nasıl yapılacak, THY pilotlarından, görevlilerine, teknik ekibinden, kabin memurlarına kadar dev bir kadroya sahip. THY yeni dönemde kabin 2 bin 100 lise mezunu kabin memuru alımı yapmaya hazırlanıyor.

THY KABİN MEMURU ALIM ŞARTLARI NELER?

THY kendi bünyesinde kadrolu olarak çalıştıracak kabin memuru alımı yapılacağını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Kurumdan yapılan açıklamaya göre Kabin Memuru pozisyonu için personel alımında en az lise mezunu olunması gerekiyor. Yalnızca kadın adayların başvuru yapabieceği  Kabin Memuru alım ilanının şartları aşağıdaki gibidir.

T.C. vatandaşı olmak

En az lise mezunu diploması olması

İyi derecede İngilizceye sahip olmak

Adli sicil kaydının temiz olması

160-180 cm arası boya sahip olmak ve kilo ile doğru orantıda olması

Sağlık durumu uçuşa elverişli olması

Vücudun görünen yerlerinden dövme, yara izi, yanık izi vb şeylerin bulunmaması

Daha önceden havayolu kuruluşlarından disiplin cezası almamış olması

THY KABİN MEMURU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

THY personel alım ilanı yapmış olduğu açıklamada herhangi bir şekilde son başvuru tarihini belirlemedi. THY alım ilanına başvuru yapmak için THY İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından internet sayfası üzerinden yer alan işe alım başvuru formunu doldurarak ilana başvuru yapabileceksiniz.

THY’DE KABİN MEMURU OLMANIN SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLARI NELER?

Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.),

THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

KABİN MEMURU MAAŞLARI NE KADAR?

– THY bu yıl toplam 800 civarında kabin memuru alımı gerçekleştirecek. Henüz alım süreci sürüyor.

– Bir yıllık bir kabin memuru 5-6 bin TL, 5 yıllık bir kabin memuru 7-8 bin TL, 15 yıllık bir kabin amiri 9-10 bin TL maaş alıyor.

– Ayrıca yılda 4 maaş ikramiye var. Bunların dışında yakıt parası, yatı seferlerinde harcırahlar da maaşa ekleniyor.

– Özellikle yaz aylarında aylık uçuşları 80 saatin üzerine çıkınca fazla mesai ödeniyor. Bu yıl THY çalışanları, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatıyla bir maaş da prim aldılar.

– Beş yıllık kabin memurunun aylık geliri ortalama 13-15 bin lira arasında. THY dünyadaki büyük havayolları arasında kabin ekiplerine iyi maaş veren şirketler arasında yer alıyor.

Alıntı:( Karar)

Geri

21
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Prensip

İş ahlakı gereği hiç bir mesleğinin maaşı alenen paylaşılmaması gerekir. Ötekileştirme sebebidir, şahsın finansal güvencesidir. Avrupa’da bu durum yasalara aykırı. Ben 12 yıllık uçuş hayatımda bu konuda ailem dahil ağızımı bıçak açmazken sizler üstüne basa basa yayınlıyorsunuz. Mülakatta bile önceki maaşınız nedir diye sorduklarında; sözleşme ve kendi prensibim gereği bunu paylaşmıyorum dedim ve kabul edildim. Sizlere yakıştıramadım

4 kare 5 kare işimiz zor

İlkokul mezunu sandviççi aranıyor

Talha

Neden bay kabin memuru alımı yapılmıyor.??

1/4

Çünkü havacılık kuralı gereği kabin memuru toplamında 1/4i ancak bay olması gerekir. Bu sayı aşılırsa bayan alımı yapılır.

Soner

Vatani.biz savunalim biz derken ilkokul mezunlari adina konusuyorum is verme ekmek verme kabin.memuruna 5 bin.ile 15 bin.maas ver bi sehid.olalim dece.kondularda buyuyelim dere kenarlarinda ilkokul mezunuyuz diye is bulamiyalim bulsakta e alt kademelerde surunelim hakkimizi aramiyalim ne gerek var hakkimizi daglardami arasaka ne yapsak serefsiz ler

murat

kabin memuruyum askerliğimi doğuda yaptık aklını kullan ağlama burada.

Umut

İlkokul.mezunlarina ekmek yok bu ulkede ise almiyosunuz askerede almayin sadece lise muzunu alin yazİklar olsun irkciligin onde gidenleri ilkokul mezunlarini ise alma askerede alma bizde gidelim daglara hakkimizi ariyalim m adem ogle gel bogle serefsiz Kara parti

Kader

İlk okul mezunu olarak kalma sende. Devlete laf etme sana eğitimini tamamlaman için pek çok hak tanınıyor. İlokuldan itibaren açıköğretimle üniversite kazanıp öğretmen olan insanlar var. Boş boş kendini geliştirmden oturduğun yerden isyan etme. Bukadar imkanın içind hala ilkokul mezunisen seni neden alsınlar ki. Boş gelmiş boş gidecek insan olarak bakarlar zatn sana.

tgs

yeni başlayan birine bu paraların verilmesi adaletsizlik

Okur Yazar

“Okuma yazma bilsin yeter”e doğru gidiyor.

aydın aydın

yeni alınacak kabin memurları ne iş yapacak bilen varmı

Ex Crew member

Ulan kabin memurları kadar başınıza taş düşsün, Allahın belaları. Yetmedi mi Kabin memurlarının maaşını konuştuğunuz

Melis

Çok iyi derecede ingilizce bilsem neden kabin memuru olayim ki ? Ing şartı kalkmalı ve üniversite şartı gelmeli bence

kartal

çok iyi derece ingilice bilsen ne yapıcaksın ?

:))

Yabanı yolcular ile işaret dilinde anlaşmak niyetindesiniz herhalde