THY Uçağının Motoruna Kuş Girdi

THY Uçağının Motoruna Kuş Girdi

Dün gece Ordu-Giresun-İstanbul seferini yapacak olan THY uçağının motoruna martı girdi. Olay yerine gelen teknik ekipler İstanbul’dan yardımcı ekip istedi. İstanbul’dan gelen ekip de yetersiz kalınca yeni bir uçak gelmek zorunda kaldı.

Uçağın Motoruna Martı Girdi

Türk Hava Yolları’nın dün akşam Ordu/Giresun-İstanbul seferini yapacak olan uçağın kanadına martı girdi. Uçak motoruna giren martının alınması için kenara çekilirken seferi yapması için İstanbul’dan yeni bir uçak çağrıldı.
İstanbul’dan Atatürk Havaalanı’ndan dün saat 15.55’te kalkan TK 2852 sefer sayılı uçak saat 17.16’da Ordu-Giresun Havaalanı’na inerken kanadında motor kısmına martı saplandı. Uçak sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi.
Pilotun olayı fark etmesi üzerine uçak seferden geri çekildi. Teknik ekibin müdahalesiyle martının parçaları uçağın motor aksamından çıkartıldı. Ancak tedbir amacıyla uçak sefere konulmadı.
Gülyalı Kaymakamı Mehmet Akif Köse, bu olay üzerine THY’nin Ordu-GiresunHavaalanı’nda bekleyen yolcuları almak için yeni bir uçak gönderdiğini, yeni uçağın 01.20’de İstanbul’dan Ordu’ya geldiğini belirtti. Saat 02.00 civarında 180 yolcuyu alan yeni uçağın İstanbul’a havalandığını belirten Kaymakam Köse, “Motoruna martı kaçan uçak ise teknik ekibin kontrollerinin ardından sabah 05.47’de İstanbul’a hareket etti” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments