THY, 4 Yeni Boeing 777 Kargo Uçağı Sipariş Etti! Kargo Kapasitesine 408 Tonluk Artış!

THY, 4 Yeni Boeing 777 Kargo Uçağı Sipariş Etti! Kargo Kapasitesine 408 Tonluk Artış!

Boeing, Türk Hava Yolları’nın (THY) küresel hava kargo pazarındaki konumunu daha da güçlendirecek dört 777 kargo uçağı siparişini duyurdu. Bu yeni sipariş, THY’nin kargo kapasitesine 408 metrik ton ekleme yapacak.

E-Ticaret ve Taşımacılık İhtiyacı

THY’nin bu ek 777 kargo uçağı alımı, e-ticaretin hızla büyümesi ve dünya genelinde verimli ve güvenilir taşımacılık ihtiyacı nedeniyle artan kargo hizmetleri talebini karşılayacak. Yeni kargo uçakları, THY’nin kargo operasyonlarını optimize etmesini, maliyetleri düşürmesini ve teslimatlarını dünya çapında tüm varış noktalarına zamanında ulaştırmasını sağlayacak.

THY ve Boeing Yetkililerinden Açıklamalar

Türk Hava Yolları Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk, “Boeing 777 kargo uçaklarının filomuza katılması, operasyonel kabiliyetlerimizi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunduğumuz benzersiz hizmet ve verimlilikle lider konumumuzu korurken, dünya çapında hava kargo sektörünün zirvesine ulaşmaya yönelik stratejik vizyonumuzun da önemli bir adımı olacaktır.” dedi.

Boeing Avrasya Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Righi ise, “777 kargo uçağının yük taşıma kapasitesi, menzil ve esneklik kabiliyetleri ile THY’nin operasyonel verimliliğini en üst düzeye çıkarırken olağanüstü düzeyde müşteri hizmetleri sunmasını sağlayacak.” ifadelerini kullandı. Righi, THY ile uzun yıllara dayanan ortaklıklarını sürdürmekten gurur duyduklarını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Bu yorumu yayınlamazsınız sanmam zira objektif değilsiniz. Genel müdür yardımcısı olan zat yıllar önce hamdinin ortağının damadı olması sebebiyle tepeden inme kargoya getirildi sonra tuhaf bir zaman ve anda fona devredilen turkcell’e geçti şimdi yine thy’de ama bu sefer daha iyimakamda
    Böylelerinin torpilli olmaları haricinde kerameti ne ki her devlet kurumunda hep üst düzey mevkilerde makam sahibi oluyorlar? Bir tanesi de trt’ye gidip geri gelmişti. Ne ala memleket,git oraya bak hoşuna giderse kal gitmezse geri gel,işin, makamın hazır ! Ülke torpil yüzünden iyice çiftliğe döndü…