Havacılığın Devleri İstanbul'da Buluşuyor!

Havacılığın Devleri İstanbul’da Buluşuyor!

34. Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Kongresi, İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’nın ev sahipliğinde başladı. Avrupa’nın en önemli havalimanı etkinliklerinden biri olan bu kongre, havacılık sektörünün önde gelen CEO’ları ve üst düzey yöneticileri ile 500’den fazla havalimanı profesyonelinin katılımıyla 4 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Etkinlik süresince üyeler arasında iş birliği, bilgi paylaşımı, havacılık sektörünün geleceği ve fırsatlar gibi pek çok konu ele alınacak.

Bakan Uraloğlu’nun Katılımı

Kongreye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO’su Selahattin Bilgen ve ACI EUROPE Genel Direktörü Olivier Jankovec de katılarak konuşmalar yapacak. Avrupa’daki havacılık sektörünün mevcut durumu, karşılaştığı zorluklar ve gelecek beklentileri, sektörün ekonomik durumu ve önümüzdeki yıl için politikaların tartışılacağı bu konuşmalar, kongrenin önemli anlarından biri olacak.

‘Türk Havacılık Pazarı Mercek Altında’ Paneli

Aynı gün gerçekleşecek ‘Türk Havacılık Pazarı Mercek Altında’ başlıklı panelde, İstanbul Havalimanı Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Polat, Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, Antalya Havalimanı Genel Müdürü Gudrun Teloeke ve Wizz Air Birleşik Krallık Direktörü Marion Geoffroy, Türk havacılığında büyümeyi tetikleyen faktörler ve pazarın gelecekteki fırsatları hakkında görüşlerini paylaşacak. Bu panel, sektörün önemli aktörlerinin katılımıyla Türk havacılık pazarının derinlemesine inceleneceği bir platform sunacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir