TEKNİK A.Ş’YE ANKETSİZ TASARRUF UYGULAMASI

TEKNİK A.Ş’YE ANKETSİZ TASARRUF UYGULAMASI

24 ocak tarihinde yazmış olduğumuz ( TEKNİK A.Ş ÇALIŞANLARI TASARRUF ANKETİ DOLDURMAYACAK ) adlı yazımız aynen gerçekleşmiş ve teknik aş fişlenmeli  anketi doldurmadan toplu iş sözleşmesi bazı gruplar dışında kalarak %1,5 a endekslenerek toplu iş sözleşmesi tadil protokolü imzalanmıştır.

Değerli Üyelerimiz ve Kamuoyunun Dikkatine;

Sendikamız yönetimi üyelerimizin çağdaş ve insanca yaşam koşullarını sağlamayı, ücretlerini, sosyal yaşamlarını ve çalışma koşullarını iyileştirmeyi, çalışma alanlarında iş barışı, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemler alınmasını, üyelerinin hak ve menfaatlerini en üst seviyede gözetip korumayı, “EMEK EN YÜCE DEĞERDİR” ilkesini kendine şiar edinen daima HAKKIN ve HAKLININ yanında olan bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Varlık sebebi üyelerimizin menfaatlerini korurken, sermaye düşmanlığından uzak durmasını bilmiş olan Sendikamız, ülkemizin son yıllarda yaşadığı zorlu günlerin atlatılabilmesi için de elini taşın altına koymaktadır.

Bir yandan ulusal ve uluslararası terör örgütlerinin saldırılarına maruz kalan ülkemiz, başta Suriye ve Irak’ta yaşanan kaos ortamından da olumsuz etkilenmektedir.Diğer yandan ülkemizin yaşadığı sıkıntılı günlerde dünya piyasalarında ortaya çıkan ekonomik çalkantılar, Rusya ile 2016 yılında yaşanan uçak krizi ve havaalanlarına yapılan bombalı saldırılar, her geçen yıl artış gösteren yabancı turist oranlarının iyiden iyiye düşmesine neden olmuş, dolayısıyla bu işin tam ortasında bulunan Türk Hava Yolları(THY) da bu süreçten olumsuz etkilenmiş ve önemli ölçüde gelir kaybına uğramıştır.

Birçok ülkeye uçuş yapan ve ülkemiz için gurur kaynağı olan Türk Hava Yolları,2016 yılında yaptığı 3,5 milyar dolar zararı telafi edebilmek için bütün iştiraklarıyla beraber diğer çalışma alanlarında görev yapan personellere olduğu gibi, sendikamızın örgütlü olduğu THY Teknik A.Ş üyesi olan çalışanlarına da bir teklifle ile gelmiştir.

Bu teklif üzerine, toplu işten çıkarmaların önüne geçebilmek dolayısıyla üyelerimizin ve ailelerinin mağduriyetini önleyebilmek için sendikamız yetkili organlarında uzun istişareler sonucunda THY Teknik A.Ş işveren vekilleri ile gerçekleştirdiğimiz protokol görüşmelerinde mutabakata varılmıştır. Bu kapsamda 1. Grup (Destek Personeli) 3. Grup ( Teknik Destek Personeli) 4. Grup ( Boyacı, Mefruşatçı) grupları kapsam dışı bırakılmıştır. 4857 sayılı iş kanunun 29. maddesi kapsamında toplu işten çıkarma olmayacaktır. Toplu işten çıkarma olduğu taktirde protokolün hükümsüz olup, zamların 5. Dönem TİS’te olduğu haliyle uygulanacağını belirtmek isteriz. Çelik-İş Sendikası ile THY Teknik A.Ş işvereni arasında imzalanan TADİL PROTOKOLÜ aşağıdaki gibidir.

THY TEKNİK 5.DÖNEM İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE TADİL PROTOKOLÜ

Sabiha Gökçen Uluslararası HavalimanıE Kapısı Pendik-İstanbuladresinde faaliyet gösteren TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK A.Ş. (Bundan sonra protokolde “TEKNİK A.Ş.” olarak adlandırılacaktır) ile Kavaklıdere Mah. Binektaşı Sok. No:7 Çankaya-Ankara adresinde faaliyet gösteren ÇELİK-İŞ SENDİKASI (Bundan sonra protokolde “ÇELİK-İŞ” olarak adlandırılacaktır) arasında 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin (bundan sonra “Toplu İş Sözleşmesi” olarak adlandırılacaktır) tadil edilmesine ilişkin olarak 30.12.2016 tarihinde imzalanan Protokol (bundan sonra “Protokol” olarak adlandırılacaktır) kapsamında taraflar arasında işbu Tadil Protokolü (bundan sonra “Tadil Protokolü” olarak adlandırılacaktır) imzalanmıştır.

1. İşbu Tadil Protokolü ile 30.12.2016 tarihli Protokolün 1.maddesinde zikredilen ücret ve diğer sosyal yardım zamlarına ilişkin artışlar şu şekilde olacaktır:
a. Aylık kıdem ücreti için: 2017 yılının ilk 6 ayı için 31.12.2016 tarihindeki ücretlere 01.01.2017 tarihinden geçerli olmak üzere % 1,5 (yüzde birbuçuk) oranında, 2017 yılının ikinci 6 ayı için 30.06.2017 tarihindeki ücretlere 01.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere %1,5 (yüzde birbuçuk) oranında ücret zammı artışı uygulanacaktır.

b.Aylık iş tazminatı ücreti: 1, 3 ve 4 no’lu iş grupları hariç olmak üzere diğer tüm gruplar için 2017 yılının ilk 6 ayı için 31.12.2016 tarihindeki ücretlere 01.01.2017 tarihinden geçerli olmak üzere % 1,5 (yüzde birbuçuk) oranında, 2017 yılının ikinci 6 ayı için 30.06.2017 tarihindeki ücretlere 01.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere %1,5 (yüzde birbuçuk) oranında ücret zammı artışı uygulanacaktır. 1, 3 ve 4 no’lu iş gruplarının 2017 yılı iş tazminatı artışı için Toplu İş Sözleşmesinde öngörülen artışlar geçerli olacaktır.

c.Sosyal yardım için: 5. Dönem TİS madde 75’te ikinci sözleşme yılı için belirlenmiş 550.- (beşyüzelli) TL/ay sosyal yardım ücretine 01.07.2017 tarihinden itibaren başlayacak üçüncü sözleşme yılı için %1,5 (yüzde birbuçuk) oranında ücret zammı artışı uygulanacaktır.

d.Ek Yetki Primi: 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Madde 32/C’de belirtilen 10-3 iş grubuna ilişkin İş Tazminatları Cetvelinde tanımlanan ve belirtilen “ek yetki primi” işbu protokolün 1-b maddesinde belirtilen şekilde (2017 ilk 6 ay %1,5; 2017 ikinci altı ay %1,5) arttırılacaktır.
2. İşbu Tadil Protokolü ÇELİK-İŞ Sendikası üyelerini bağlar. Aksi işbu Tadil Protokolünde belirtilmediği sürece, TEKNİK A.Ş. hangi statüde olursa olsun ÇELİK-İŞ üyesi olmayan personele yukarıda yer alan zam oranlarından daha yüksek bir zam yapmayacaktır. Aksi takdirde bu Tadil Protokolü geçersiz olacaktır.

3.TEKNİK A.Ş. tarafından işbu Tadil Protokolü geçerlilik süresi boyunca 4857 sayılı İş Kanunu’nun 29. Maddesi kapsamında toplu işçi çıkarılmayacaktır. Bu madde hükmüne aykırı olarak toplu işçi çıkarma uygulanması durumunda Tadil Protokolü başlangıç tarihinden itibaren hükümsüz hale gelecek ve Çelik_İş üyesi tüm personele 01.01.2017 tarihinden itibaren uygulanması gereken zamlar toplu işçi çıkarmayı izleyen ayın 8’inde tek seferde ödenecektir.

4.İşbu Tadil Protokolü gereği 2017’de yapılmayacak zamlar şirketimizin tek hissedarı olan THY’nin 2017 yılına ilişkin IFRS uyarınca bağımsız denetimden geçerek KAP’a bildirilen finansal tablolar uyarınca en az 100.000.000.- USD (Yüzmilyondolar) kâr ile mali yılı kapatması durumunda 2018 yılı zammından önce uygulanacak, sonrasında 2018 zammı uygulanacaktır.

Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü durumlar da göz önüne alınarak, almış olduğumuz bu kararın üyelerimizin ve aileleri tarafından anlayışla karşılanacağını diliyor, bu kararın kendi lehlerine alınmış bir karar olduğunun bilincine varmalarını bekliyoruz…

Geri

67
Kimler Neler Demiş?

avatar
46 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Çelik işe....Hat bkmAYCI ve EKŞİ yeZamazingo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Haklı
Ziyaretçi
Haklı

Hayatımda bu kadar saçma bir uygulama yöntemi görmedim tam bir rezalet. Kendisine sendika diyen bu çelik kafa hiç üyelerine sorma zahmetine bile girmemiş. Thy teknik teknisyenleri yine adam yerine konmamıştır. Ama suç bu sendikada değil bu sendikayı başımıza musallat eden üyelerinindir, Öyle saça böyle tarak misali alırsınız böyle havanızı. Ya teknisyenler bir yerde bu saçmalığa dur diyecek yada ikinci sınıf çalışan muamelesi ve adam yerine konmama durumlarından şikayet etmeyecek.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hangarda en fazla bir ay konuşulur sonra unutulur

0

0
Bm
Ziyaretçi
Bm

Eşek olana semer vurulur diyor yani

0

0
Teknisyen
Ziyaretçi
Teknisyen

SENDİKADA HER AY TÜM ÜYELERDEN KESTIĞI AİDATI ALMASIN MADEM BU KADAR HASSASLAR …

0

0
o zaman
Ziyaretçi
o zaman

az muhterem sendikamız bu sıkıntılı süreç boyunca üyelerinden aidat almayarak üyelerinin yanında olduğunu göstersin….

0

0
Aghsj
Ziyaretçi
Aghsj

Anlaştınız bari yalandan bi anket yapsaydınız. Onu bile çok görüyorsunuz tekniğe. Acaba devletin bekası için sendikamız da aidatlarda indirime gidecek mi?

0

0
gözlemci
Ziyaretçi
gözlemci

Yapılan bu yanlış uygulamanın tek tutulur yanı anket yapmaması işçiyi fişletmemesi sendikanın

0

0
1990
Ziyaretçi
1990

THY kar yaparken başkanlara gn.md.yardımcılarına prim dağıtırken iyi.Zarar yapınca çalîşana el pençw ol.Koskoca bir şirketin düstüğu durum tam bur kepazelik..Buna çanak tutan adı batasıca sendika bozuntusu da aklınca vatan kurtarıyor..Maçan sıkıyorsa gelip çalışana bir sorsaydın.Ne desek nafile .Eğer ilahi adalet varsa hakkım olanı elimden alanında , buna olur diyeninde Allah belasını versin ve unutmasınlar ki kul hakkı yiyenin bu dünyada da hem kendisinin hemde çoluk ç9cuğunun iki yakası bir araya gelmesin.Hee obür tarafta bizede müstahak beter oluruz inşallah

0

0
Sarı Sendika
Ziyaretçi
Sarı Sendika

Bu kadar net anlatılamazdi… Benim her kimde hakkim varsa en basta sendikadan ve sirketi bu hale getiren yoneticilerden, maddi ve manevi butun ne hakkim varsa haramdir, bilesiniz!!

0

0
Teknik
Ziyaretçi
Teknik

Allah xxxx versin celik is. Hakkimizi yiyen tas yesin. Bizim sirketimiz 2016 yilini bunca sikintiya ragmen karla kapatti. Karakter yoksunu celik is.

0

0
havacı
Ziyaretçi
havacı

grev yapmayı kim göze alıyor? toplu halde çelik iş ten istifayı kim göze alıyor? ya hep beraber bizi aptal yerine koyanlara karşı bir ortak tavır sergileyerek tepkimizi koyalım ya da burayı ağlama duvarına çevirmeyelim.bize bir anketi bile çok gören sendikaya bir toplu tepki koyamıyorsak %1.5 zam bile bize çok!!!

0

0
Ne anketi
Ziyaretçi
Ne anketi

Yahu kardeş sen anketi nasıl istersin adamlar fişlemek için anket yaparsa sen katılmıyorum desen bir dert katılıyorum desen yalaka derler. Sefa beyin yazısında var anket yapmayın demiş. Anket de yapsalar imzayı çelik öomak iş atacak. Senmi sayacaksın anket neticesini sanıyorsun az akıl be kardeş

0

0
havacı
Ziyaretçi
havacı

Adamların istediği buydu işte aman şunu yapmayalım bizi fişlerler aman şunu yapmayalım bizi atarlar diyen korkak hakkını arayamayan bir topluluk.. diyorum ya bize %1.5 bile fazla!!

0

0
EngnCen
Ziyaretçi
EngnCen

Daha beter olucaksınız malesef

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hadi bunun boyle olacagi belliydi de ya THY AO 2018 de kar edemezse yada 99 milyon usd kar ederse bizim totalde %10 ne olacak hacı?
İç mi edilecek.
Al sana hep korktugumuz maas erezyonu.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

2018 yilinin netlestirilmesi gerekli. Ek sozlesmede bununla ilgili hicbir sey yok.

0

0
Orduspor
Ziyaretçi
Orduspor

Bu sendikayı başımıza bela eden o dönemin habomcu comarlari ,emekli olmamak için binbir yalakalık yapan omurgasız dinozorlari ve 3.kattaki memur mühendis kadrosunun kulakları çınlasın.

0

0
Surayabakpuh
Ziyaretçi
Surayabakpuh

Comar senin sulalendir terbiyesiz suizanci 2 sene boyunca habom gelip yanınızda hatta ne yaninizdasi 1 CS verip 50 habomcuyu 1200 TL’ye çalıştirırken birşey yoktu biriniz ses etmediniz ses edenide bak gönderilir dediniz altiniza zictiniz gelmissin burada habomculara suç buluyorsun kahpeligin lüzumu yok Allah’tan bu size revadir daha ses etmeyip nekadar dinazorlasabilirsiniz onun pesindesiniz kolpacilar sizi

0

0
mky
Ziyaretçi
mky

alındığına göre sen de çelik çomak iş’e oy veren çomarlardan birisin. olsun kabul etmen de bir başlangıç sayılır

0

0
shyo
Ziyaretçi
shyo

Shyo mezunlarına alım olacak mı bekliyoruz

0

0
Shyo
Ziyaretçi
Shyo

Gel anam gel seni bekliyorlar

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Nerde ne zaman akıllı çocuk

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Daha yeni alim yaptilar

0

0
Teknik
Ziyaretçi
Teknik

Madem destek olacaklar ozaman sendika ücretlerini de almasınlar

0

0
Magdur
Ziyaretçi
Magdur

Çelik is adam kayirmaktadir üyelerini bir tutmamaktadır ! 1-3-4 grup personelleri ateşe atmıştır. Bunlardan istediğini çikart sözleşme aynen geçerli olacaktır. 1-3-4 grup personelleri is verenin önüne yem olarak atmıştır.Diğer calisanlarin toplu şekilde isten cikarilmasini engellemiş güya kendince ama bizleri ortada bırakmıştır.
2017’nin sonunu gorebilirmiyiz endiseliyiz.

0

0
Yem mi?
Ziyaretçi
Yem mi?

Genelgeyi protokolü sendikamı yaptı sanıyorsun. İşveren yazıyor sendika imzalıyor. Sendikayı adam yerine koyan mı var .

0

0
Magdur
Ziyaretçi
Magdur

Sendikanin umrunda mı dünya is veren boynuma dolasın kafasiyla devam ediyor. Sendika kendi biraz agirligini koysaydi is verene karşı işçinin yaninda olsaydi bugün bu genelgeyi okumazdık.

0

0
Anti Celik-is
Ziyaretçi
Anti Celik-is

” Varlık sebebi üyelerimizin menfaatlerini korurken, sermaye düşmanlığından uzak durmasını bilmiş olan Sendikamız ”
Beyler adamlar bildiğin bizimle alay ediyor

0

0
Yazıklar Olsun
Ziyaretçi
Yazıklar Olsun

Adamlarin bahsettiği emekçiler için çakılmış bir çivisi yok. Faydadan çok zararı olan bu sendikayi istemiyoruz ! Bu sendika bizim hakkimizi SAVUNMUYOR.

0

0
Feda''kar''lık
Ziyaretçi
Feda''kar''lık

Kimse de cevap vermiyor.Ucu açık bir protokol.2017 yılında istenen kar olmazsa bizim zamlar ne olacak.Ses çıkmadığına göre Üstüne yatılacak anlaşılan.Hak edenin hakkını elinden alırsanız diyim artık gerisini Allah havale edeyim.Bu kadar insanın hakkını almak kolay iş değil.

0

0
vicdansızlık
Ziyaretçi
vicdansızlık

AO nun karından bana ne.Ben kar ettim mi ettim.Hangarlar ağzına kadar uçak dolu.Vermesinler pilotlara hosteslere o kadar para.Bunlar da vicdan olmadığı için AO kar etse bile bilerek masraf ederek karı 99 milyon dolara düşürürler ki millete para vermeyelim diye .Birisi bana açıklasın 99 da kalırsa ne olcak.Ulan işiniz gücünüz yalan.Bu arada sendikalaşma zamanında Çelik işe üye olmazsan işten atılırsın deyip insanları tehdit eden müdürlerin birçoğunu da kullanıp attılar kenara.Milletin kul hakları yanlarına kar kaldı o müdürlerin.Çelik işe, bunun altında imzası olan herkese,zorla tehditle bizi çeliğe üye yaptıran müdürlere başkanlara hakkımı helal etmiyorum.Mahkeme-i kübrada görüeşeceğiz .merak etmeyin.

0

0
Aciizz
Ziyaretçi
Aciizz

Çelik – is söylenildiği kadar berbat bir sebdikasın ! Hatta sen sendika ismini bile haketmiyorsun.
Yasadigi şehirleri birakip calistigi isi birakip onca zorlu sikintili süreçten geçip işe giren personellerin hakkini savunamayacak kadar acizsin.
1,3,4 grup personelleri sözleşmeye katlayarak onlardan vazgecildigini göstermiş oldun. Onlari sendikasiz biraktin is verenin vicdanina biraktin , Allah belanı versin.

0

0
Çantacım
Ziyaretçi
Çantacım

Akıl yoksunu 1-3-4 gruplar düşük maaş aldığı için o kardeşlerimiz kapsam dışı oldu.

0

0
Other
Ziyaretçi
Other

Kime gore neye gore. F/O kaptandan hostes fo dan teknisyen hostesten vs vs bu sekilde birileri az aliyor yani teknisyende az aliyor bu sisteme bakinca

0

0
Aciizz
Ziyaretçi
Aciizz

Edebini korusan iyi edersin çantanı doldururlar yoksa.

0

0
Len Ada'm olun adam
Ziyaretçi
Len Ada'm olun adam

Bu ne len bir pilotun aldığı maaşla tekniğin maaşların % 1,5 luk zam miktarı ne? Arada dağlar var. Teknikte % 1,5 devede kulak. Onu da vermeyin lan alın benden size sadaka. Şirket kar ettiğinde THY ya kar payı diye 5.000 dağıtıp tekniğe 3500, reklam adı altında milyon dolarları saçan, saçma sapan yapılan planlamalarla sürekli uçak alan ve şirketi Türkiye’nin içinde bulunduğu kriz olmasa bile zarar edecek bir anlayışla yöneten thy yöneticilerine ve çelik işe Hakkı’mı helal etmiyorum.

0

0
HAYIR
Ziyaretçi
HAYIR

Anladınız siz O nu.

0

0
emekli
Ziyaretçi
emekli

Bu bildiriyle zorla emekliliğe teşvik durduruluyormu anlayamadım. benim emekliliğim doldu.beni çağırdılar emekli ol yoksa atarız diye.Peki benden 5 sene önce emekliliği dolanı niye çağırmadın.Bi sıraya koy bende kendi isteğimle gideyim.Benden önce giren duracak ben gidicem.yok öyle yağma. Şirkette hala 62 yaşında başkan var.Önce o gitsin.

0

0
Uyanık HS
Ziyaretçi
Uyanık HS

Örneğin teknikte HS

0

0
Other
Ziyaretçi
Other

Thy AO ile thy TEKNIK birbirinden ayri iki sirkettir. Bunu biz soylememeye calisiyoruz ama ao personeline verilen haklar teknik personeline neden verilmiyor dedigimizde yoneticilerimiz soyluyor. Thy gereksiz reklam giderlerinde bize mi sordu Thy gereksiz sponsorluklarda bize mi sordu Feto okullarina rahat gidilsin diye sacma sapan yerlere sefer koyarken bize mi sordu Bir yigin sacma sapan ust duzey uzman kadro acip yandas doldururken bize mi sordu Ust yoneticilere ao personeline yuksek maas kar payi prim pass bilette bile oncelik verirken bize mi sordu. Zarar eden ao personeline anket yapti sordu da bize bunu bile cok mu gordu. Arkadas bu sikintili donemde… Devamını oku »

gözlemci
Ziyaretçi
gözlemci

Kesinlikle Katılıyorum bu işin üstüne gidilmeli

0

0
gözlemci
Ziyaretçi
gözlemci

Çelik iş bu anlaşmada hata yapmıştır gelin en azından bir email atarak durumu öfkemizi beklentilerimizi küfürsüz ama sert biçimde anlatalım havacilik1@celik-is.org

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

SABREDİYOR TEKNİSYEN. TİS BİTİNCE ÇELİKİŞ DEN İSTİFA EDEREK CEVABIMIZI VERECEGİZ.

0

0
İşe yaramıyor madem!
Ziyaretçi
İşe yaramıyor madem!

Sendika denen Çelik İş bir … ya yaramıyor madem, cümle teknisyenler olarak istifa vaktidir.
Madem varlığıda yokluguda bişey etkilemiyor en azından aidat dan kar ederiz.

0

0
non cs
Ziyaretçi
non cs

geçmiş olsun.

0

0
asd
Ziyaretçi
asd

ccuma günü bu maili atan sendikacıların o maildeki bütün harfleri bir tarafına sokmak lazım.

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Cuma mesai saati sonunda yazılmış olmasıda manidar. Millet pazartesiye kadar sindirecek

0

0
HARRANLI
Ziyaretçi
HARRANLI

3000 tl maas alan bir adamin %3 u 100 lira yapar boyle yangindan mal kacirir gibi hareketler yapacaginiza hangar ortasina sandik koysaydiniz sirkete yardim icin inananin bu insanlar o kestiginiz paralardan daha fazlasini toplardi .ALLAH CUMLENIZIN BELASINI VERSIN HARAM ZIKKIM OLSUN EMEKLERIMIZ …

0

0
%1,5 luk zam
Ziyaretçi
%1,5 luk zam

%1,5 luk zam nerden çıktı anlaşıldı. Neden seyyanen değil? THY cirosunun %1,5 unu reklama ayırmış. Ondan personele de % 1,5 zam. Bişeyler mi ima ediyor THY yönetimi?

0

0
Habok
Ziyaretçi
Habok

Eşek olana semer vuran çok olur. Sirketin yarisi habomdan gecisten kalma adamlar yokluk gormusler buna cok sukur kafasinda. Ya fislenirsek ? Ya isten atilirsak ? Aman dikkat cekmeyin… arkadas Size 1.5 gercekten cok fazla yatin kalkin sendikaniza dua edin. Biz tk ciyiz boyle kepazelige gelemeyiz.

0

0
Aghsj
Ziyaretçi
Aghsj

Güzel kardeşim şimdi ona buna bok atma zamanı değil. Şimdi birlik beraber olma günü. Bırakın habomu tekniği yahu. Madem böyle oldu diyosun varsa habomcu ettafında çek konuş de adamlara kardeşim durum bu bu. Böyle yapın bilmem ne. Bırakın artık şu şirkette bile ayrıştırma yapmayı.

0

0
esb
Ziyaretçi
esb

AO nun alacagi zam %3.5 den %1.5 e dustu ise tekniğinki %5.2 den %1.5 e dusmesi hic adilane değil. Teknik A.Ş. zarar etmiyorken böyle bir şeyin teknisyenlere sorulmaması zaten çok daha farklı boyut. Hakkımızı helal etmiyoruz.

0

0
Fazıl
Ziyaretçi
Fazıl

Haksızlığa karşı çıkmayan ve hakkını aramayan hakkıyla beraber şerefini de kaybeder.
Ali bin Ebu Talib

0

0
Zamcık
Ziyaretçi
Zamcık

Hadi diyelim şirket kar etti, yıl boyunca verilmeyen zamları uygulayıp bir senenin farkını ödeyecekler mi yoksa zammı yapıp önümüze bakacağız mı diyecekler.

0

0
Teknik
Ziyaretçi
Teknik

Verdikleri zam sendikaya aidat olarak gidecek. Komediye bak!

0

0
Teknik AS
Ziyaretçi
Teknik AS

Kesilen parada yemin ediyorum gözüm yok, helali hoş olsun sirketime. Lakin işin diğer boyutları adaletsizlik, güvensizlik varya bunlar calisanlara koyanlar. En basta Thy kar ederken sadece AO tarafina kar payi dagitilmasi teknige siz bizden degilsiniz denilip verilmemesi, sonrasinda AO tarafi 5000 net alirken teknigin 5000 brüt almasi.. AO tarafinda ortalama maas 5000-6000 iken teknisyene 3000 verilmesi ( tecrube sureli 5-6 yil hemen hemen ayni ve kimsenin parasinda gozumuz yok ) hani dedim ya adeletsizlik.. iste teknisyenlerin isyani tam da bu !!! Yukaridaki saygi deger yoneticilerimizin islerine geldigi gibi davranmasi. Birine verirken digeri ne der ne yapar dememesi.. neyse insallah sirketimiz… Devamını oku »

Aynen !
Ziyaretçi
Aynen !

Other – Tarih: 28 Ocak 2017 – Saat 00:11 – Cevap Yazın Thy AO ile thy TEKNIK birbirinden ayri iki sirkettir. Bunu biz soylememeye calisiyoruz ama ao personeline verilen haklar teknik personeline neden verilmiyor dedigimizde yoneticilerimiz soyluyor. Thy gereksiz reklam giderlerinde bize mi sordu Thy gereksiz sponsorluklarda bize mi sordu Feto okullarina rahat gidilsin diye sacma sapan yerlere sefer koyarken bize mi sordu Bir yigin sacma sapan ust duzey uzman kadro acip yandas doldururken bize mi sordu Ust yoneticilere ao personeline yuksek maas kar payi prim pass bilette bile oncelik verirken bize mi sordu. Zarar eden ao personeline anket yapti… Devamını oku »

Aynen !
Ziyaretçi
Aynen !

Kesilen parada yemin ediyorum gözüm yok, helali hoş olsun sirketime. Lakin işin diğer boyutları adaletsizlik, güvensizlik varya bunlar calisanlara koyanlar. En basta Thy kar ederken sadece AO tarafina kar payi dagitilmasi teknige siz bizden degilsiniz denilip verilmemesi, sonrasinda AO tarafi 5000 net alirken teknigin 5000 brüt almasi.. AO tarafinda ortalama maas 5000-6000 iken teknisyene 3000 verilmesi ( tecrube sureli 5-6 yil hemen hemen ayni ve kimsenin parasinda gozumuz yok ) hani dedim ya adeletsizlik.. iste teknisyenlerin isyani tam da bu !!! Yukaridaki saygi deger yoneticilerimizin islerine geldigi gibi davranmasi. Birine verirken digeri ne der ne yapar dememesi.. neyse insallah sirketimiz… Devamını oku »

Gözlemci
Ziyaretçi
Gözlemci

Bu durumun incelenmesi gerek!

0

0
Kul hakkı
Ziyaretçi
Kul hakkı

Acaba içlerine sindimi bunu yapanların ao net alırken biz bürüt aldık ya kar payını ozaman niye eşit tutulmadı çok büyük hak yendi kul hakkı önemlidir ya hesabı zordur

0

0
Cs
Ziyaretçi
Cs

Teknisyen olarak çalıştırdığın tek başına hatta çıkardığın ama maaş ve statüye gelince teknik destek dediğin o gencecik pırlanta gibi çocukların durumunu ne zaman düzelteceksin thy..

0

0
yeter işte da
Ziyaretçi
yeter işte da

abicim siz bunları yetkili seçmediniz mi? Üye değil misiniz? E daha ne konuşuyorsunuz.

Adama yetki vermişsin, adam da protokol imzalamış.

Yüzde 1.5 bereket versin, işsiz kalsanız daha mı iyi? Kriz var ülkede bir sürü fabrika işçi çıkartıyor.

Çıkarmadığına şükret. Patron firması olsa hesap sorabilir misin? Alırsın tazminatını oturursun aşağı.

Ne demiş Sefa ABİ? SARI ÖKÜZÜ VERMEYECEKTİNİZ, SARI SENDİKAYA.

0

0
Zamazingo
Ziyaretçi
Zamazingo

THY A.O. ile Teknik A.Ş böyle bir durumda neden bir tutuluyor. Bu zamana kadarki tüm sözleşmeler ayrı haklarda ve ayrı prim ücretleriyle imzalanırken,böyle bir tasarruf zamanında ki Teknik A.Ş. kar elde etmiş iken,düşük ve komik bir zam oranıyla karşı karşıya kalınıyor.
Uçak bakımları sürekli olarak hangarlarda tam kapasite devam etmekteyken bile…

0

0
AYCI ve EKŞİ ye
Ziyaretçi
AYCI ve EKŞİ ye

Madem AIRLINE ile TEKNİK e zam oranları ile aynı fedakarlığı zorla uygulattırıyorsunuz. Sizden de THY TEKNİK e üvey evlat muamelesi yaptırılan pass ve jet pass lardaki uygulama adaletsizliğin ortadan kaldırın. Pilotların tabiki önceliği olacaktır. Ancak daha dün işe başlamış bir THY çalışını memur ile 20 yılını THY TEKNİK e vermiş bir personelin önünde değerlendiremezsiniz. Kar paylaşımı ve diğer uygulamarı siz daha iyi bilirsiniz. Adaletse adalet…

0

0
Hat bkm
Ziyaretçi
Hat bkm

15 temmuz sonrasında ülkemiz kıskaç altına alınmaya çalışıyor.bildiginiz gibi Rusya uçağını fetoculerin düşürmesi turizmde yara açtı ve şirketimiz THY bundan etkilendi.dolar kurunun da artmasi bizi etkiledi.Ülkemizi kıskanıyorlar.bunun için bize düşen tek şey başkanlık seçiminde evet oyu kullanip ülkenin önünü açmaktir.bazi arkadaşlar sendikamiza hakaret etmişler.bre densiz bu sendikayı millet seçti.Milletin oyuyla demokratik olarak yönetime geldi.sen sendikaya hakaret ederek onu seçen cogunluk olan uçak teknisyenleri ve diğer çalışanlara da hakaret ediyorsun. Neyse evelallah bu krizleri de atlatiriz.elimizi taşın altına koyduk. Kutlu yürüyüşe devam.hedef 2023 de Büyük Türkiye

0

0
....
Ziyaretçi
....

Sanırım ironi yapıyorsun 😀 ama gerçekten diyorsan seni yılın yalakasına aday göstermeliler.
Not:Vatan sevgisi birilerinin değildir. Herkes vatanını seviyor.

0

0
Çelik işe
Ziyaretçi
Çelik işe

Eyyyy çelik iş. Bi de kendin için eşitlik protokolü yapsan. Hava iş den fazla aidat almaya utanmıyor musun. Yazık sana. Ulan en çok ne koyuyor biliyor musun. Müslümanız diye geçiniyorsunuz ya. hak hukuk diyorsunuz.işçi hakkı diyorsunuz. Bir kere size, insanlar silah zoruyla(müdür tehditleri)üye yapıldı. Gayri meşru bir sendikasınız.

0

0