TEKNİK A.Ş’ NİN MAĞDURLARI UNUTULDU MU?

TEKNİK A.Ş’ NİN MAĞDURLARI UNUTULDU MU?

Bildiğiniz üzere THY ve Ortaklıklarından ByLock kullanıcı oldukları ile işten çıkartılan çalışanlarının ve ailelerinin yaşadıkları trajediyi, 27 Subat 2018 tarihinde “Mağdur Bylock’cular” ve 27 Subat 2018 de ise “Bylock Mağdurlarını Birlikte Geri Kazanalım Başlıklı makaleler ile anlatmış ve mahkemelerimizden Bylock kullanıcısı olmadıkları ispatlanmış çalışanların işlerine geri dönmeleri gerekir diye belirtmiştik.

Bu yazıdan sonra ki gelişmelerde olumlu neticeler alınmış ve THY üst yönetimi, suçsuzluğu ispatlanmış tüm mağdurları işe geri alacağını belirtmiş ve Airlinehaber sayfalarında bu haber 2 Mart 2018’de  “ByLock mağdurları ile Alınacak” Başlığı ile yayınlanmış ve THY’ye teşekkür etmiştik. 

THY yönetiminin Mağdur ByLock cularının işe alınacağının karar bağlandığı 2 Mart 2018 den sonra THY A.O daki mağdurların tekrar iş başı yaptıklarını öğrenmiş ve bu sefer de Teknik A.Ş mağdurlarının (12 Kişi)  her nedense henüz işe iade edilmedikleri bilgisini almış bulunmaktayız.

Yaptığımız araştırmada bu konuda Teknik A.Ş yönetim kurulunun karar alabilmesi için gerekli olan alt imzaların tamamlanıp yollandığını ama bir türlü Teknik A.Ş yönetimin toplanıp karar almadıkları bilgisine ulaştık.

Teknik A.Ş yönetim kuruluna baktığımızda,kurulunun; İlker Aycı,İsmail Demir, Mustafa Yılmaz, Fuat Oktay ve Ogün Sanlıer den teşekkül ettikleri görmekteyiz.

THY ve Teknik A.Ş nin yönetim kurulu başkanı İlker Aycı’nın THY A.O’nun mağdur olmuş ByLock cularının işe iadeleri için imza atarken neden Teknik A.Ş de aynı konu ile mağduriyetleri süren çalışanlar için imza atıp, atmadığı veya kurulu toplantıya çağırıp imzalamalarını isteyip istemediği henüz bilemiyoruz.

Ancak bildiğimiz tek gerçek; THY A.O dakilerin işe başlatıldıkları ve Teknik A.Ş deki mağdurların ise hala işe iade edilmedikleridir.

Bir iki gün sonra Mübarek Ramazan ayının başlayacağı gerçeği ile orucunu tutacak ve ibadetini yapacak olan THY ve Teknik A.Ş yönetimlerinin, suçsuzluğu ispatlanmış ve işe iade edilecekleri sözü verilmiş mağdur Teknik A.Ş çalışanlarının ve ailelerinin, Mübarek Ramazan ayını burunlarından getirmemek için toplanıp imzalarını bir an önce atması gerekir diye düşünüyoruz.

 

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (18)

 1. Teknik   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 18:12   - Cevap Yazın

  Sefa reis sende olmasan mağdurun sesini duyuran yok.Helal olsun sana.inşAllah Teknik aş yönetimi bir an önce toplanıp bu mağduriyeti giderir.

  6

  1
 2. Mağdur   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 18:15   - Cevap Yazın

  Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar…

  5

  2
 3. Haydi Teknik   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 18:20   - Cevap Yazın

  Mağdur olmuş bu arkadaşların halen işlerine geri dönememiş olması gerçekten çok üzücü.
  Suçları olmadığı anlaşıldığı halde bu arkadaşları bekletmemek gerekir. Hele ki Ao tarafı mağdurları iş başı yaptirmisken, Teknik neden bekliyor?

  5

  2
 4. Mağdur   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 18:31   - Cevap Yazın

  Şu ramazan ayına girilen dönemde bu kadar önemli olan bir işi bu kadar zaman sürmesi çok düşündürücüdür.
  Bu imzanın A.O tarafından çok kısa bir sürede tamamlanması teknikte işlerin ağır yürüdüğü yada yürümediginin kanıtıdır.

  5

  2
 5. Mağdur eşi   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 18:52   - Cevap Yazın

  Eşim 14 aydır işşisiz kimilerimizin eşleri suçsuz yere hapis yattı.Biz aileler olarak büyük travmalar yaşadık.çocuklarımızın bizlerin eşlerimizin çektiği eziyet yetmezmi önü müz ramazan şu mübarek ayda hiç olmasa sevindirn bizleri en azından çocuklarımızı .Thy teknik aş yönetiminden isteğimiz bi nebzede olsa eşlerimizi işe başlatarak yaralarımızı sarmalarıdır.

  8

  2
 6. Thy teknik   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 19:12   - Cevap Yazın

  Bir günde toplanıp işten atılan arkadaşlar hala niye bekletiliyor.Daha çok madur olsunlar diyemi.Bu arkadaşlarin yerine kendinizi koyun ve biraz vijdana gelin.

  6

  1
 7. Thy teknik   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 19:17   - Cevap Yazın

  Bu arkadaşların mağduriyeti niçin bu kadar gecikti.

  5

  1
 8. magdur arkadasi   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 19:21   - Cevap Yazın

  Sefa abi, tesekkurler bizlere destegine
  Sn yonetim kurulumuzun en kisa zamanda gerekli adimi atacagi konusunda hic suphemiz yok

  5

  1
 9. Mağdur   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 19:55   - Cevap Yazın

  İnşallah en kısa zamanda bu mağduriyet giderilsin artık. Yönetim kurulumuzdan bunu bekliyoruz.

  4

  0
 10. Anlayış   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 20:29   - Cevap Yazın

  Daha neyi bekliyorlar neden bu işi uzatıyorlar anlamak mümkün değil. Bu mübarek ramazan ayı başlangıcında lütfen biraz daha anlayış…

  5

  0
 11. Teknik   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 20:31   - Cevap Yazın

  Teknik A.Ş. çalışanlarının üvey evlat olduğunun bir kanıtı daha 🙁

  2

  0
 12. Mağdurlar   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 21:04   - Cevap Yazın

  Ramazana sevinçli girelim. Hadi artık Teknik. Sevindir bizi.

  2

  0
 13. Anonim   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 21:37   - Cevap Yazın

  Hakikaten yeter artık. Personel ihtiyaci var diye ilan veriyorlar ama haksiz yere isten çıkardıklarını geri alma konusunda cok ağır kanlilar. Yazık

  4

  0
 14. İmza   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 21:42   - Cevap Yazın

  Değerli yöneticilerimiz bu yoğun iş temposunda bir imza için zaman ayırarak gerekeni yaparlar en kısa zamanda… Bu mübarek ramazan ayı başlangıcında yapılması gerken budur..

  3

  0
 15. Hayırlı Ramazanlar   - Tarih: 14 Mayıs 2018 - Saat 22:11   - Cevap Yazın

  Evet, 15-Mart-2017 de bizler işten çıkarılırken idarecilerimizin yapabileceği bir şey yoktu, devletten listeler gelmiş ve bu isimler işten çıkarılsın deniyordu… Çok şükür ki dualarımız karşılık buldu ve yine aynı devletimiz bizlerin morbeyin programları ile tuzağa düşürüldüğümüzü ortaya çıkarıp bizi Cumhuriyet Savcılığı araştırması ile akladı ve belgelendirdi. Savcılarımızın verdiği takipsizlik belgeleri ve dilekçelerimiz ile geri dönüş için müracaatlarımızı da yaptık. Aradan 3 ay geçmesine ve bizimle aynı durumda olan THY A:O personelinden arkadaşlarımızın 5-NİSAN-2018 de işbaşı yapmalarına rağmen şu ana kadar Teknik A.Ş bizi aramadı ve biz sorduğumuzda da Yönetim Kurulu, İcra Kurulu imzaları bekleniyor cevabını vermektedirler…
  İdarecilerimizden beklentimiz odur ki ;Mübarek günlerin gölgesinin üzerimize düştüğü , manevi hassasiyetlerimizin de yükseldiği bu günlerde , beklenen imzalar atılsın , bizlerde aylardır hayalini kurduğumuz işlerimize geri dönüşün sevincini yaşayalım, Ramazan sevincimizle beraber dönüş sevincimiz de coşup taşsın….Cümleten Hayırlı Ramazanlar Diliyorum…

  3

  0
 16. Mağdurunda mağduru   - Tarih: 15 Mayıs 2018 - Saat 09:08   - Cevap Yazın

  Bu kadar mağdur oldukları yetmiyormu bu arkadaşların, yazık değilmi bu ailelere, evlatlara..

  1

  0
 17. Erol   - Tarih: 15 Mayıs 2018 - Saat 12:34   - Cevap Yazın

  Sayın Sefa İnan’a Sonsuz teşekkür ederim magdur insanların durumunu ele alarak bu insanların sorununu gündeme getirdiği için. Benim anlamadıgım konu KHk ile hiç suçu günahı olmayan bu insanları işinden apar topar işten çıkarıldılar ancak suçsuzlukları Mahkemece kanıtlanan bu insanları Hükümetin dahi söylediği bu sucsuz kişilerin biran önce görevlerine iade edilecegi ve magduriyetlerinin gidericegği yönündeki söylemlerine ragmen hala neden işlerine iade edilmediler .Bu insanlar ailelerini nasıl geçindiriyorlar hiç düşünüyorlarmı yazıktır bu nasıl bir vicdandır anlam veremiyorum . İnşallah kısa sürede işlerine dönerler

  3

  0
 18. Ca1   - Tarih: 18 Mayıs 2018 - Saat 11:08   - Cevap Yazın

  Bayrama kadar bu isin cozulmesi lazim insanlar bayrama moralli girsin. Bu kadar zor degil toplanip imza atmak.

  0

  0