TEKNİK A.Ş’ NİN MAĞDURLARI UNUTULDU MU?

TEKNİK A.Ş’ NİN MAĞDURLARI UNUTULDU MU?

Bildiğiniz üzere THY ve Ortaklıklarından ByLock kullanıcı oldukları ile işten çıkartılan çalışanlarının ve ailelerinin yaşadıkları trajediyi, 27 Subat 2018 tarihinde “Mağdur Bylock’cular” ve 27 Subat 2018 de ise “Bylock Mağdurlarını Birlikte Geri Kazanalım Başlıklı makaleler ile anlatmış ve mahkemelerimizden Bylock kullanıcısı olmadıkları ispatlanmış çalışanların işlerine geri dönmeleri gerekir diye belirtmiştik.

Bu yazıdan sonra ki gelişmelerde olumlu neticeler alınmış ve THY üst yönetimi, suçsuzluğu ispatlanmış tüm mağdurları işe geri alacağını belirtmiş ve Airlinehaber sayfalarında bu haber 2 Mart 2018’de  “ByLock mağdurları ile Alınacak” Başlığı ile yayınlanmış ve THY’ye teşekkür etmiştik. 

THY yönetiminin Mağdur ByLock cularının işe alınacağının karar bağlandığı 2 Mart 2018 den sonra THY A.O daki mağdurların tekrar iş başı yaptıklarını öğrenmiş ve bu sefer de Teknik A.Ş mağdurlarının (12 Kişi)  her nedense henüz işe iade edilmedikleri bilgisini almış bulunmaktayız.

Yaptığımız araştırmada bu konuda Teknik A.Ş yönetim kurulunun karar alabilmesi için gerekli olan alt imzaların tamamlanıp yollandığını ama bir türlü Teknik A.Ş yönetimin toplanıp karar almadıkları bilgisine ulaştık.

Teknik A.Ş yönetim kuruluna baktığımızda,kurulunun; İlker Aycı,İsmail Demir, Mustafa Yılmaz, Fuat Oktay ve Ogün Sanlıer den teşekkül ettikleri görmekteyiz.

THY ve Teknik A.Ş nin yönetim kurulu başkanı İlker Aycı’nın THY A.O’nun mağdur olmuş ByLock cularının işe iadeleri için imza atarken neden Teknik A.Ş de aynı konu ile mağduriyetleri süren çalışanlar için imza atıp, atmadığı veya kurulu toplantıya çağırıp imzalamalarını isteyip istemediği henüz bilemiyoruz.

Ancak bildiğimiz tek gerçek; THY A.O dakilerin işe başlatıldıkları ve Teknik A.Ş deki mağdurların ise hala işe iade edilmedikleridir.

Bir iki gün sonra Mübarek Ramazan ayının başlayacağı gerçeği ile orucunu tutacak ve ibadetini yapacak olan THY ve Teknik A.Ş yönetimlerinin, suçsuzluğu ispatlanmış ve işe iade edilecekleri sözü verilmiş mağdur Teknik A.Ş çalışanlarının ve ailelerinin, Mübarek Ramazan ayını burunlarından getirmemek için toplanıp imzalarını bir an önce atması gerekir diye düşünüyoruz.

 

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

avatar
18 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ca1ErolMağdurunda mağduruHayırlı Ramazanlarİmza Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknik
Ziyaretçi
Teknik

Sefa reis sende olmasan mağdurun sesini duyuran yok.Helal olsun sana.inşAllah Teknik aş yönetimi bir an önce toplanıp bu mağduriyeti giderir.

6

1
Mağdur
Ziyaretçi
Mağdur

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar…

5

2
Haydi Teknik
Ziyaretçi
Haydi Teknik

Mağdur olmuş bu arkadaşların halen işlerine geri dönememiş olması gerçekten çok üzücü.
Suçları olmadığı anlaşıldığı halde bu arkadaşları bekletmemek gerekir. Hele ki Ao tarafı mağdurları iş başı yaptirmisken, Teknik neden bekliyor?

5

2
Mağdur
Ziyaretçi
Mağdur

Şu ramazan ayına girilen dönemde bu kadar önemli olan bir işi bu kadar zaman sürmesi çok düşündürücüdür.
Bu imzanın A.O tarafından çok kısa bir sürede tamamlanması teknikte işlerin ağır yürüdüğü yada yürümediginin kanıtıdır.

5

2
Mağdur eşi
Ziyaretçi
Mağdur eşi

Eşim 14 aydır işşisiz kimilerimizin eşleri suçsuz yere hapis yattı.Biz aileler olarak büyük travmalar yaşadık.çocuklarımızın bizlerin eşlerimizin çektiği eziyet yetmezmi önü müz ramazan şu mübarek ayda hiç olmasa sevindirn bizleri en azından çocuklarımızı .Thy teknik aş yönetiminden isteğimiz bi nebzede olsa eşlerimizi işe başlatarak yaralarımızı sarmalarıdır.

8

2
Thy teknik
Ziyaretçi
Thy teknik

Bir günde toplanıp işten atılan arkadaşlar hala niye bekletiliyor.Daha çok madur olsunlar diyemi.Bu arkadaşlarin yerine kendinizi koyun ve biraz vijdana gelin.

6

1
Thy teknik
Ziyaretçi
Thy teknik

Bu arkadaşların mağduriyeti niçin bu kadar gecikti.

5

1
magdur arkadasi
Ziyaretçi
magdur arkadasi

Sefa abi, tesekkurler bizlere destegine
Sn yonetim kurulumuzun en kisa zamanda gerekli adimi atacagi konusunda hic suphemiz yok

5

1
Mağdur
Ziyaretçi
Mağdur

İnşallah en kısa zamanda bu mağduriyet giderilsin artık. Yönetim kurulumuzdan bunu bekliyoruz.

4

0
Anlayış
Ziyaretçi
Anlayış

Daha neyi bekliyorlar neden bu işi uzatıyorlar anlamak mümkün değil. Bu mübarek ramazan ayı başlangıcında lütfen biraz daha anlayış…

5

0
Teknik
Ziyaretçi
Teknik

Teknik A.Ş. çalışanlarının üvey evlat olduğunun bir kanıtı daha 🙁

2

0
Mağdurlar
Ziyaretçi
Mağdurlar

Ramazana sevinçli girelim. Hadi artık Teknik. Sevindir bizi.

2

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hakikaten yeter artık. Personel ihtiyaci var diye ilan veriyorlar ama haksiz yere isten çıkardıklarını geri alma konusunda cok ağır kanlilar. Yazık

4

0
İmza
Ziyaretçi
İmza

Değerli yöneticilerimiz bu yoğun iş temposunda bir imza için zaman ayırarak gerekeni yaparlar en kısa zamanda… Bu mübarek ramazan ayı başlangıcında yapılması gerken budur..

3

0
Hayırlı Ramazanlar
Ziyaretçi
Hayırlı Ramazanlar

Evet, 15-Mart-2017 de bizler işten çıkarılırken idarecilerimizin yapabileceği bir şey yoktu, devletten listeler gelmiş ve bu isimler işten çıkarılsın deniyordu… Çok şükür ki dualarımız karşılık buldu ve yine aynı devletimiz bizlerin morbeyin programları ile tuzağa düşürüldüğümüzü ortaya çıkarıp bizi Cumhuriyet Savcılığı araştırması ile akladı ve belgelendirdi. Savcılarımızın verdiği takipsizlik belgeleri ve dilekçelerimiz ile geri dönüş için müracaatlarımızı da yaptık. Aradan 3 ay geçmesine ve bizimle aynı durumda olan THY A:O personelinden arkadaşlarımızın 5-NİSAN-2018 de işbaşı yapmalarına rağmen şu ana kadar Teknik A.Ş bizi aramadı ve biz sorduğumuzda da Yönetim Kurulu, İcra Kurulu imzaları bekleniyor cevabını vermektedirler… İdarecilerimizden beklentimiz odur ki… Devamını oku »

Mağdurunda mağduru
Ziyaretçi
Mağdurunda mağduru

Bu kadar mağdur oldukları yetmiyormu bu arkadaşların, yazık değilmi bu ailelere, evlatlara..

1

0
Erol
Ziyaretçi
Erol

Sayın Sefa İnan’a Sonsuz teşekkür ederim magdur insanların durumunu ele alarak bu insanların sorununu gündeme getirdiği için. Benim anlamadıgım konu KHk ile hiç suçu günahı olmayan bu insanları işinden apar topar işten çıkarıldılar ancak suçsuzlukları Mahkemece kanıtlanan bu insanları Hükümetin dahi söylediği bu sucsuz kişilerin biran önce görevlerine iade edilecegi ve magduriyetlerinin gidericegği yönündeki söylemlerine ragmen hala neden işlerine iade edilmediler .Bu insanlar ailelerini nasıl geçindiriyorlar hiç düşünüyorlarmı yazıktır bu nasıl bir vicdandır anlam veremiyorum . İnşallah kısa sürede işlerine dönerler

3

0
Ca1
Ziyaretçi
Ca1

Bayrama kadar bu isin cozulmesi lazim insanlar bayrama moralli girsin. Bu kadar zor degil toplanip imza atmak.

0

0