Bylock Mağdurlarını Birlikte Geri Kazanalım

Bylock Mağdurlarını Birlikte Geri Kazanalım

Sayın THY yönetimine;

Bildiğiniz üzere 7 Nisan 2017 Tarihinde ilk defa FETÖ’nun kripto haberleşme sistemini kullandıkları iddiası ile   “Bylock Tehlikesi” adı altında THY bünyesinden işten çıkartılan 26 çalışanı ilk olarak AirlineHaber ‘de  yazılmış ve bu çıkartılma kararının devlet kurumlarından geldiğinden THY’nin yapmış olduğu uygulamayı,olması gereken olarak yorumlamıştık. Aradan bir kaç gün geçti ve bu sefer 26 çalışanın 7’sinin gözaltına alındığını tekrar duyurduk ve gelişmeleri takip etmeye başladık.

Neyse ki, sapla,saman ayrıştırılma çalışmaları sonucunda, ülkemizdeki By Lock şüphelisi olarak içeride yatan, tutuklanan, işine son verilmek zorunda kalınan kişiler ile ilgili Başsavcılık duyurusu olarak, 11.480 kişinin telefon numaralarının iradesi dışında ByLock’a yönlendirildiği ifade edildi. 

Ancak,Başsavcılık bu beyanı vermeden önce bir çoğunun mahkemeleri başlamıştı. Bu nedenle, mahkemeleri bitmesi beklenmek zorunda kalındı. Kamu kurumları bu konuda çok hızlı hareket ederek,At izinin İt izine karıştığı bir ortamda mağdur olanlar iş yerlerine geri döndüler. Kısaca; At izi İt İzine karışma konusu kamu iş yerlerinde hallolmuş oldu.

Airlinehaber olarak çalışanların hak ve menfaatlerine yönelik bir yayın anlayışı sergilediğimiz,bir nevi sessiz çoğunluğun sesi olmaya çalıştığımız tüm okurlarımız ve THY camiası tarafından bilinmektedir.

Çalışanlarda bu algı yerleşmiş olsa gerek ki, bugün aldığımız bir mesajda THY’nin işten çıkartmak zorunda kaldığı toplam 26 çalışanının, Teknik A.Ş bünyesinde çalışan 4’ünün yanı sıra THY bünyesinde çalışan 5’inin olmak üzere toplamda 9 kişinin yargı kararlarının kimi takipsizlik ile sonuçlanırken,kimileri ise hapishanelerde yattıklarından beraat edip çıkartıldılar.

Beraat ve takipsizlik alan 9 kişinin yanı sıra  Teknik A.Ş’den 8 ,THY A.O’dan ise 9 kişi hala haber bekliyor. En kısa zamanda bu arkadaşlarımızında davaları sonuçlanıp,temize çıkacakları bekleniyor.

Sevgili THY yöneticileri;

Sizlerin de bu çalışanları mecburiyetten işten çıkarttığınızı çok iyi bilmekteydik. Şimdi ise eski çalışanlarınızın ByLock kullanıcısı olmadıkları nedeniyle sevindiğinizi söyleyebilirim.

Bu arkadaşlarımızdan bir çoğu hapishanelerde yattılar. Ailece sersefil oldular. İşsiz kalmalarından öte, çevrelerince FETÖ cu denilerek damgalandılar.

Bu çalışanlarınızın üzüntüsünü,aşağılanmasını, ailelerinin çektiği çileleri geriye döndüremezsiniz. Ancak,size yakışan bir karar alarak onları eski işlerine geriye döndürebilirsiniz. Kamu şirketleri gibi sizlerinde bu çalışanları geriye almanın önünde bir engel olduğunu sanmıyorum. Bir çoğu, THY’nin bugünlere gelmesinde emek vermiş,deneyimli ve bilgili kişiler. İçlerinde pilot,teknisyen,kabin memurları bile var. Temininde güçlük çekilen meslek dallarında çalışıyorlar. En önemlisi şansızlar. Bu uygulama sizlere de,bizlere de  bulaşabilirdi. Biz bu durumda kalsak ne beklersek,bu arkadaşlarda onu bekliyor. Yani kapının açılarak tekrar hoş geldin denmesini...

Tabii ki mahkeme kararı olmadan işe başlatmak mümkün değil. Bu nedenle şimdiden takipsizlik ve beraat eden 9 çalışanınızı işe başlatabilmenin önünde hiç bir engel bulunmamakta.  Şimdilik 9 çalışanınıza kapıyı açın. Geriye kalan 17 çalışanınız içinse mahkeme neticesini bekleyin.

Bir dolu iş ilanı yayınladığınız bugünlerde THY kültürünü bilen,deneyimli ve bilgili çalışanlarınıza kapıyı sonuna kadar açıp önce geçmiş olsun mesajınızla karşılamak size yakışanı olacaktır.

NOT/ Tüm liste elimde olmasına rağmen,mağdurların isimlerini deşifre etmiyorum. Bilginize…

Geri
Etiketler:

33
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
erol

Ülkemizi bölmek isteyen kimse en ağır şekilde cezalandırılsın,ancak en ufak bir suçu yokken işinden jet hızıyla atılan,aylarca suçsuz yere hapis yatan bu süreçte hem kendi hem ailesi feto damgası yiyen bu suçu günahı olmayan insanların bir an önce işlerine iade edilmesini umuyorum. Sayın Cumhur başkanımız ve Başbakanımız bu magdur insanların magduriyetinin en kısa sürede giderilmesi ve gönüllerinin alınmasını istemişlerdir. İnşallah bu gerçekleşir. İnanıyorumki gerçekleşecek

Adalet

Allah im magdur olanlara yardim etsin.Alakasi olmadigi halde bu feto damgasi yemek ne buyuk imtihan.Allah im sabir versin.Yetkili mercilere basiret nasip etsin haksizliga ugramaktan haksizlik yapmak muhafaza etsin

havadan

bu insanlar neredeyse bir yıldır bir yandan işsizliğin vermiş olduğu geçim sıkıntısı bir yandan da terörist yaftasıyla yaşıyorlar, terörist olmadıkları ispatlandıysa artık işsiz kalmanın sıkıntısına da bir son verilmeli

yunus

İnşallah yönetim bu mağdur arkadaşların mağduriyetini giderecektir

iyi de

ya fetocuların ve onlara destek veren thy’deki iktidar yandaşlarının mobbingleri,adilikleri yüzünden haksız yere işten atılanlara ne olacak ? bu yetişmiş,kalifiye,bilgili insanlar neden işlerine dönemiyorlar? çoğu eski sicilli oldukları ve iktidar yandaşı olmadıkları için mi ? yoksa yerlerine başka tarikat,cemaat,emniyet teşkilatı ve iktidara destek veren sözde muhalefet partisi adamları dolduruldu diye mi ? neden ?

Üzgün

Bu insanların zararları karşılanarak işlerine dönmeleri sağlansın ki gerçekten ADALET yerini buldu diyebilelim

737 cpt

Aynı sitede oturduğumuz bir arkadaşın kuzeni varmış. Arkadaş anlatıyor ailleöboyu perişan olmuşlar lisasn askıya alınmış başka yerde uçuş yapamamış falan cidden çok büyük haksızlık. Thy yönetimi ihtiyacın zirve yaptığı şu zamanda bu arkadaşlara onurlarını ve işlerini iade etmeli

Faruk

İçlerinden birini çok iyi tanıyorum yardımsever efendi akademiden yetişti çok emek verdi. Memurlar KHK ile alındı bu arkadaşlar tüm hakları iade edilerek alınmalı. Fazlası ile mağdur oldular

asd

umarım gerçek mağdur olanlar görevlerine en kısa sürede döner

Vicdan

Masumlar cezalandırılmasın bu arkadaşlar işlerine iade edilsin.