SunExpress Uçağı Motor Arızası! Sol motorundan alev çıktı

SunExpress Uçağı Motor Arızası! Sol motorundan alev çıktı

Van-Antalya seferini yapan SunExpress Havayolları’na ait uçak, kalkış sonrası motor arızası nedeniyle Van Ferit Melen Havalimanı’na acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçuş iptal edildi ve uçak seferden çekildi.

SunExpress Havayolları’nın Van-Antalya seferini gerçekleştiren uçağı, kalkış sonrası yaşanan motor arızası nedeniyle zor anlar yaşadı. Pazar günü XQ7917 sefer sayısı ile Van Ferit Melen Havalimanı’ndan kalkış yapan uçak, kısa süre sonra sol motorundan alev çıkardı.

Olay, TC-SUU kuyruk tescilli Boeing B737 tipi uçağın Van Gölü üzerinde bir süre tur atmasının ardından, Ferit Melen Havalimanı’na güvenli bir iniş yapmasıyla sonuçlandı. Pilotların ve kabin ekibinin soğukkanlı ve profesyonel tutumu sayesinde, uçaktaki yolcuların güvenliği sağlandı.

Alınan bilgilere göre, uçağın motor arızası yaşadığı anlaşıldıktan sonra gerekli tüm güvenlik prosedürleri titizlikle uygulandı. Van Gölü üzerinde yapılan turlar, uçağın güvenli bir şekilde iniş yapabilmesi için yakıtın azaltılması amacıyla gerçekleştirildi.

Havalimanına inişin ardından yapılan kontroller, uçağın daha fazla uçuş yapmasının güvenli olmayacağını ortaya koydu. Bu nedenle uçak seferden çekildi ve Van’dan Antalya’ya yapılması planlanan uçuş iptal edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Önüne geleni yetkili personel bulamıyorum diye alırsan olacağı bu.

  Elindeki tecrübeli adamların aldığı 3 kuruşa göz dikersen alırsın motoru kucağa… Kim bilir kaç milyon dolar zarar vardır…

  Ama nerde hesap verme ve sorma kurumları, çoook eskidendi o işler.

  Liyakatsizler ordusu….

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Kayseri Münih holcusuyum 5ten beri bekliyoruz saat 12.44 hala kalkmadi

  Cevapla