featured

Southwest Airlines tartışmalı bir değişiklik yaptı, uçuş görevlileri çıldırdı

 

Herkesi mutlu etmek zor. Bir işi yürütürken, bazen en küçük kararların bile büyük, karmaşık sonuçları olabilir.

Bu, özellikle birçok farklı paydaşın çıkarlarını dengelemeniz gerektiğinde geçerli. Bazıları bir şey istediklerini düşünürken, diğerleri bunun tam tersini ister.

Konuya ilişkin örnek : Geçen hafta pandemi öncesinden bu yana ilk kez uçuşlarında alkollü içecek hizmeti sunmaya devam edeceğini açıklayan Southwest Airlines.

Uçakta alkol satışı normale dönüş için çok küçük bir adım gibi görünüyor. Havayolunun iddiasına göre yolcular bunu takdir edecekler.

Southwest 16.000 kabin görevlisini temsil eden ‘TWU Local 556’ sendikasının başkanı Lyn Montgomery’ye göre bu “güvensiz ve sorumsuz” bir fikir. Medya kuruluşlarına yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“Southwest Airlines kabin görevlilerinin sendikası ‘TWU Local 556’ olarak, Southwest Airlines’ın alkol satışlarını yeniden başlatmasına öfkelendik. Maske zorunluluğu yürürlükteyken alkol satışına devam etmenin, müşteri uyumsuzluğu ve suistimal sorunlarını artırma konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğu konusunda yönetimi kesin ve net bir şekilde bilgilendirdik”
Bu “uyum sorunlarından” bazılarına örnekler :

Kasım ayında FAA, geçen yıl bir Southwest uçuşunda kendi alkolünü getirdiği, içtiği ve yolcu tuvaletinde esrar içtiği ve bir kabin görevlisine cinsel tacizde bulunduğu için bir Southwest yolcusuna 400.000 dolar para cezası verdiğini duyurdu.

Bir başka Southwest yolcusu, bir kabin görevlisinin ona uçaktan inme talimatı vermesinin ardından bir Southwest çalışanını yumrukladığı iddiasıyla tutuklandı.

Aralık ayında, bir Southwest Airlines yolcusu, yılın başlarında bir kabin görevlisinin yüzüne yumruk atıp iki dişini kırdığı bir olaydan kaynaklanan federal suçlamaları kabul etti.

Southwest burada tek başına değil. Tüm havayolları pandemi sırasında içki servisini kesti, ancak Southwest’in bu içki satış politikası 16 Şubat’ta yürürlüğe girecek. ABD’nin dört büyük havayolundan biri olan American Airlines, pandemide uygulanmaya başladığı politikaları uygulamaya devam edecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir