Pilot Krakow - Polonya üzerinde iş göremez hale geldi! Uçak on dakika içinde 7000 metre alçaldı

Pilot Krakow – Polonya üzerinde iş göremez hale geldi! Uçak on dakika içinde 7000 metre alçaldı

Pilotun “iş göremez” hale gelmesinin ardından Ryanair uçağı Krakow’a acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçak on dakika içinde 7000 metre alçaldı.

29 Kasım Pazar akşamı bir uçak Krakow’a acil iniş yapmak zorunda kaldı. Londra’dan Rzesow’a (Polonya) gitmekte olan uçak birkaç dakika içinde binlerce metre irtifa kaybetmek zorunda kaldı. Polonya havacılık güvenliği otoritesi bir soruşturma başlattı ve raporu “ciddi bir olay” olarak listeledi.

Pilot “aniden aciz duruma düştü”: Krakow’dan kısa bir süre önce havada acil durum

Uçak 26 Kasım 2023 tarihinde akşam saat 8 sularında Londra’dan havalandı. Polonya havacılık güvenliği otoritesi PKBWL tarafından hazırlanan ilk raporda pilotun “aniden iş göremez hale geldiği” belirtilmekte. Bunun üzerine ikinci pilot uçuşu devralmak  Krakow’a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

“Ciddi olay”: iniş ambulans ve itfaiye araçları tarafından güvence altına alındı

Uçak saat 22:00 sularında Krakow’a güvenli bir şekilde iniş gerçekleştirdi. Pilot daha sonra tıbbi yardım aldı. Kesin durumu hakkında henüz hiçbir şey bilinmiyor. Polonya havacılık güvenliği otoritesi olayı “ciddi bir olay” olarak sınıflandırdı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Acil inişin bir sonucu olarak, kalkış ve inişler birkaç dakika gecikmeli olarak gerçekleşti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir