Pegasus Hava Yolları'nın Filosuna Çifte Onur:

Pegasus Hava Yolları’nın Filosuna Çifte Onur: “Dünyanın ve Avrupa’nın En Genç Filoları” Ödülleri

Pegasus Hava Yolları, havacılık sektöründe önemli bir başarıya imza atarak, ch-aviation tarafından “Dünyanın 4. En Genç Uçak Filosu 2024” ve “Avrupa’nın 4. En Genç Uçak Filosu 2024” ödüllerine layık görüldü. Bu ödüller, şirketin yeni nesil uçaklarla sürekli gençleşen filosunun ve sürdürülebilirlik odaklı stratejilerinin bir tanıması niteliğinde.

Yenilikçi Filo, Sürdürülebilir Gelecek

Pegasus Hava Yolları, 110 uçaklık filosu ile, 4,6 yaş ortalamasıyla modern ve verimli bir havacılık hizmeti sunuyor.

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, “Daha genç uçaklara yaptığımız yatırımlar, yakıt verimliliğini artıran ve sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekleyen filo stratejimizin temel bir parçası. 4,6 yaş ortalamasına sahip yeni nesil filomuzla seyahat etmek, misafirlerimize daha konforlu bir deneyim ve sürdürülebilirlik avantajları sunuyor. Havacılığın sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemeye yönelik kolektif çabalarımızın takdir edilmesinden dolayı gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

ch-aviation CEO’su Thomas Jaeger, “En Genç Uçak Filosu Ödülü”nü, havacılık sektöründe CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltan ve yakıt ekonomisini iyileştiren yeni nesil filoları teşvik etmek için kurduklarını ifade ediyor. Jaeger, bu ödülle, sürdürülebilirlik konusunda büyük adımlar atan hava yolu şirketlerinin çabalarını kutlamayı hedefliyor.

Pegasus Hava Yolları’nın Filosu

Ekim 2023 itibarıyla 100 uçak sınırını aşan Pegasus’un filosu, 110 uçağa ulaşarak sektördeki lider konumunu güçlendiriyor. Filo, 16 Boeing B737-800, 7 Airbus A320ceo, 46 Airbus A320neo ve 41 Airbus A321neo’dan oluşuyor. Bu çeşitlilik, şirketin geniş kapsamlı hizmet ve verimlilik stratejisinin bir göstergesi olarak öne çıkıyor.

Bu ödüller, Pegasus Hava Yolları’nın havacılık sektöründe sürdürülebilirliğe ve yenilikçiliğe olan bağlılığını pekiştirirken, şirketin geleceğe yönelik yatırımlarının da bir kanıtı niteliğinde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir