Pegasus Batman seferindeki Divert nedenini açıkladı

Pegasus Batman seferindeki Divert nedenini açıkladı

Pegasus Havayolları, 31 Ocak 2017 tarihinde yapılan İstanbul-Batman seferinde Gaziantep’e divert edilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama

Pegasus Hava Yolları’nın 31 Ocak 2017 Pazartesi gecesi icra ettiği İstanbul Sabiha Gökçen  – Batman  seferi, gerek Batman’da gerekse de uçuş öncesinde tespit edilen alternatif meydanlarda olumsuz hava koşullarının oluşması üzerine Gaziantep meydanına divert etmiştir.

Uçağımızın Gaziantep’e inmesini takiben meteoroloji birimlerinden hava koşullarında bir iyileşme beklenmediğini raporu alınmış, hava şartlarının da giderek sertleşmesi üzerine karayolu ulaşımının misafirlerimiz adına yüksek risk arz edeceği değerlendirilmiştir.

Bu değerlendirme sonrasında uçağımızdaki misafirlerimize çeşitli alternatifler sunulmuş; isteyen yolcularımıza Gaziantep’te inebilecekleri ifade edilmiştir. Bu seçeneği tercih etmeyen misafirlerimize ise aynı uçakla İstanbul’a geri dönüp, otelde konaklama ve ertesi günkü ilk seferle Batman’a ulaşım imkânı sunulmuştur.

Pegasus Hava Yolları olarak tamamen kontrolümüz dışında da olsa meteorolojik şartlar nedeniyle mağdur olan misafirlerimize elimizde gelen her türlü desteği sağlamak önemli bir önceliğimizdir. Ancak maalesef bazı misafirlerimiz kabin içinde ve apronda kargaşa çıkardığı için olay polis müdahalesiyle sonuçlanmıştır.

Bu istenmeyen olaylar sonrasında, bazı misafirlerimizin de yerel kanun güçleri tarafından gözaltına alınmasını takiben, tercih eden 32 misafirimiz Gaziantep’te inmiştir. Uçağımız geri kalan misafirleriyle bir miktar gecikme yaşayarak İstanbul’a geri dönmüştür. Dönüş uçuşumuz sırasında tüm misafirlerimize ikramda bulunulmuştur.

Pegasus Hava Yolları olarak tüm misafirlerimize bu gibi istenmeyen durumlarda, regülasyonların tanımladığı sınırların çok üzerinde hizmet vermeye özellikle önem veriyoruz. Misafirlerimizin yanında olarak onlara birden fazla seçenek sunmaya gayret ediyoruz. Yaşanan bu üzücü olayda da  misafirlerimize otel ve yemek hizmetlerinin verilmediği bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kınıyoruz
3 yıl önce

Uçak Batman’da hava şartlarından dolayi kaza yapsaydi ölseydiler tedbir neden alinmadi diye gazeteler manşet yapardi kargaşa cikaranlar cehaletden başka bisey degil

Cehalet
3 yıl önce

Yolcularımız gerçekten çok cahil. Bilet satan Acenteler veya şirketler,biletle birlikte bazı havacılık gerçeklerini yazmalılar. Aynısı medya için de geçerli Önüne gelen haber sitesi açıyor. Bakıyorsun adama adam gazeteci falan değil hastane veya polis muhabiri bakıyor etrafa reklam falan alınıyor açıyor sitesini. Üç kuruşluk maliyeti var haber sitelerinin.muhabir bir anda oluyor havacılık yazarı.

Aynen
3 yıl önce
Reply to  Cehalet

Size aynen katılıyorum.

Bu siteyi takip etmemin nedeni Sefa Hoca’nın burada olması ve ekibinin kalitesi. Sitenin tagline’ında dediği gibi: Profesyonel Havacıların Adresi burası.