THY ‘ORTAK UÇUŞ’ ANLAŞMASI İMZALADI

THY ‘ORTAK UÇUŞ’ ANLAŞMASI İMZALADI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paraguaylı mevkidaşıyla gerçekleştirdiği görüşmesinin ardından, ikili anlaşmaları imzaladılar. THY, Paraguay ile ‘ortak uçuş’ anlaşması kapsamında Latin Amerika’da uçuş ve destinasyon sayısını artıracak.

Çavuşoğlu, Paraguay temasları kapsamında Paraguay Dışişleri Bakanı Eladio Loizaga ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından iki mevkidaş, “Dostluk ve İşbirliği Anlaşması” ile “Hava Ulaştırma Anlaşması”nı imzaladı.

Mevlüt Çavuşoğlu, Türk basın mensuplarına yaptığı açıklamada da, Paraguay’ın potansiyeli yüksek bir ülke olduğuna işaret ederek, bunu yerinde de gördüklerini ve iş birliğini artırmayı planladıklarını belirtti.

Görüşmede ikili anlaşmalar imzaladıklarını aktaran Çavuşoğlu, “THY ile Paraguay havayolları arasında code share (ortak uçuş) anlaşması müzakereleri devam ediyordu. Bugün bizim ziyaretimiz sırasında dış işleri bakanı imzaladı ve mektubu da bize verdi. Türk Hava Yolları’na da hayırlı olsun. Biliyorsunuz THY Latin Amerika coğrafyasında uçuş ve destinasyon sayısını artırmak istiyor. Biz de dış işleri bakanlığı olarak elimizden gelen her türlü desteği Türk Hava Yollarımıza veriyoruz.” dedi.

Görüşmede bölgesel konuları ve ikili ilişkileri ele aldıklarını anlatan Çavuşoğlu, “İki ülkede karşılıklı büyükelçilik açma kararı aldık. Onların daha önce önerisi vardı.” diye konuştu.

 

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

1 Nisan şakası gibi!!!??? THY, gerçekten de Paraguay pazarı ile mi ilgilenmekte? Yahu Paraguay’ın 4 adet a3202si olan bir havayolu var; onun da ne kadar “Paraguay’lı” olduğu su götürür: LATAM Paraguay. THY bu havayoluyla mı ortak uçuş anlaşması yapacak? Yahu, Paraguay’ın başkentindeki ve en büyük uluslararası hava limanına (ki burasının yolcu tutarı yıllık 1 milyon mertebesinde), Avrupa’dan (İspanya’dan) uçan Air Europa dışında Avrupalı bir havayolu dahi yok…
Ülke 6.5 milyon nüfuslu, başkent Asuncion ise 550.000!…