featured

Onur Air çalışanı, Bay Teoman’ın gönderdiği maile cevap verdi…

Bay Teoman’un çalışanlarına gönderdiği maile cevaben…

Evet,  tam 1 yıldır Covid-19 ve pandemi sürecindeyiz. Sizin bilmezlikten geldiğiniz kısmı söylemek isterim ki; biz kabin ekipleri olarak şirketimizin pandemi öncesinden hak etmiş olduğumuz paralarımızı bizlere ödememesi sebebiyle hem pandemi sürecinin olumsuz şartlarıyla hem de şirketimizin bize dayattığı olumsuz şartlarda ekstra yaşam mücadelesi vermekteyiz.
Belirttiğiniz gibi Türkiye’miz ve tüm dünya ülkeleri şirketleri gibi şirketimiz ekonomik olarak sarsılmamış, aksine  pandemiyi fırsata çevirip alenen yok olmak için çabalamış gibi görünmekte.

Pandemi sürecinde Pegasus, Sunexpress ve Türk Hava Yolları sizler gibi çalışanını yalnız bırakmadı. Dünya ülkeleri şirketleri de gayet planlı bir şekilde uçuşlarına başladı. Yani benzetme yapmışsınız fakat  Onur Air’in  pandemi sürecinde eşi benzeri yok! Bunu herkes biliyor gerçi ama yine de belirtmek istedim. Hiç öyle sarsıldık falan demeyin. Dünya ülkelerindeki şirketler gibi diye de benzetmeyin. Siz sarsılmamak için bir şey yapmadınız.

Yaptıklarınızı tane tane yazıyorum bakın.

Bizlerin içerde olan paraları pandemi öncesine aitti. Pandemiyi bahane etmeyin hiç çünkü o paraların üstüne pandemi öncesinde yatıldı.  Zira ‘geçen zaman içerisinde’ diye söze başlamışsınız ya ticari uçuşlar yapmadığımızı belirtmişsiniz; o zaman insanın sorası geliyor;  2020 Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül ve Ekim aylarında Antalya’dan yapılan uçuşlar ne uçuşuydu?

Ticari uçuş yapmadıysak eğer, biz ne uçuşlarına gönderildik? Bu konu merakımızı cezp etti, açıklarsanız seviniriz.

Bizler KÇÖ alırken uçuşlara gönderildik. Dedik ki; maaş alacağız öyle ya, uçuşlara gidiyoruz. Aybaşı geldiğinde hesaplarımızda yine KÇÖ görünce base müdürümüze bir hatamı  oldu diye düşünerek sorduğumuzda, kendisi, ‘şirketimizin bekası’ için bu şekilde uçacağımızı söyleyip, bir de ‘paranız bizde baki arkadaşlar’ diye de ekledi.

Biraz daha üsteleyince de, (hani demişsiniz ya hiçbir ticari uçuş yapmadık ama istihdamı da bozmadık diye) Kasım ayında işten çıkartmalar olacak diye aba altından sopasını gösteriverdi. Zaten uçan ekiplerin çoğu hastalandı. Uçuşlar da bitmiş oldu. İçerde olan hakkımızın yatacağı palavrası ağızlara bir kaşık bal misali sürüldü durdu. Aslında inanmadık ama asla size karşı birlik de olamadık. Biliyor musunuz, insan inanamıyor alenen hakkının yendiğine… Sonuçta ne maaşımız yattı ne de içerdeki paralarımızı alabildik.

Devletimizden KÇÖ adı altında maddi yardım, vergi/SGK borç yapılandırması, SHGM ve DHMİ ücret iptal veya indirimleri almış olmasaydınız zaten bizlere bu maili yazabilmiş olmayacaktınız. Bu ayrıntı biraz gereksiz olmuş zira sizin hak yeme konusunda işinizin ehli olduğunu sağır sultana da anlatmışlar yani…

Gayet iyi bildiğimiz KÇÖ ödemelerinin 31 Mart 2021’de son bulacağı ama bilmediğimiz kısım; sonrasında maaşlarımızın ödenip ödenmeyeceği idi. Neyse ki ücretsiz izin aklınıza gelivermiş, 17 Mayıs’a kadar da böyle oyalarız demişisiniz.

Devletimizin sunduğu bir başka imkan olan ücretsiz izin nakdi yardımını öne sürmüşsünüz sanki bir lütufmuş gibi; Allah bir kere daha razı olsun sürünüyorduk, inşallah ölmeyiz! Ne diyeyim…

Ticari uçuş planlarınızı ülkelerin pozisyonlarına bakarak revize ettiğinizi belirtmişsiniz ancak; hiçbir slot alma girişiminde bulunmadığınızı da biliyorken bayağı komik oldu diğer cümleleriniz gibi bu cümleniz de. Belli ki 17 Mayıs’ı bekliyorsunuz, nasılsa işten çıkartma yasağı da o gün bitiyor.

Bu çerçevede son alınan kararlarınız ile ilk uçuşun Mayıs ayının 3.çeyreğinde olabilmesi için, kabin ekiplerinizi ücretsiz izne değil derhal yani Nisan ayının 1. çeyreğinde eğitime almalısınız. Bu size yaptığınızı iddia ettiğiniz toplantıda söylenmedi sanırım. Siz yönetimdekilerin toplantılarının nasıl olduğuyla ilgili söylentileri doğruluyor gibisiniz cümlelerinizle. Hiç alınmayın ama bu söylediklerinize kimse inanmaz. Hoş alınabiliyorsanız alının da, hatta yüzünüz kızarsın ne bileyim dürüst bir mail atın çalışanlarınıza diyeceğim ancak dürüstlük ve siz… Ah keşke!

Bu arada kapalı olan Genel Müdürlük binasında kim, nasıl pozitif olabildiyse öncelikle helal olsun demek istiyorum ve kendilerine acil şifalar diliyorum.

Tüm bu gözlemler çerçevesinde eğer KÇÖ uzatılmaz ise diye girmişsiniz ya cümleye, KÇÖ son defa Ocak 2021’de 31 Mart’a kadar uzatıldı bilginiz olsun, biz biliyoruz da! size bir ayrıcalık tanınacaksa onu tabii ki bilemeyiz.

1-30 Nisan arası tüm personelinizi  ücretsiz  izne çıkartma kararı aldığınızı belirtmişsiniz. ‘Yine devlete yıktık sizi, hadi yine iyisiniz. Günlüğü 47.70TL’den maaş bağlanacak. Merak etmeyin sakın  İnsan Kaynakları departmanımız başvuruları yapacak’ demeye getirmişsiniz, Allah Bir kez daha razı olsun! 15 Nisan’da durum değerlendirmesi derken sanıyoruz ki, 17 Mayıs için eğlence düzenlemek adına toplanacaksınız, şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

Bunca zaman bizler base müdürümüzün söylemleriyle oyalanmışız. Aslında oyalanmak da değil, bu kadar alçakça ve bu kadar aleni bizleri sömürmüş olamazlar diye konduramadık biz. Ancak  günün sonunda her şey apaçık ortada işte. Biliyorsunuzdur muhtemelen ama yine de belirtmek istiyorum. Bizler sizden ne kandil mübareklemesi ne yeni yıl güzellemesi maili beklemedik.

Keşke o kandil maillerinizde bahsettiğiniz ’idraklara’ önce siz varsanız da, bu kadar insanın emeğine-hakkına girmeseniz.

Bizler, hakkımızı ne zaman alacağımızı bilmek istiyoruz! Herkes, her şeyin  farkında.

Hangi uçakla, hangi ekiple, hangi slotla başlayacağız uçuşlara demiyoruz mesela. Ya da bu kadar insanın hakkı üzerinizdeyken, nasıl bir vicdan yoksunluğuyla bu kadar yalan söyleyebiliyorsunuz da demiyoruz.

Verin içerdeki paralarımızı, ayıpsız ayrılalım. Sonra isterseniz bahsettiğiniz dünya ülkelerindeki şirketlere rakip olun, benim sizinle işim olmaz. İflas ilan edilmeden hiçbir şey yapamıyoruz hukuki olarak. Ben şunları yazmaya utanıyorum ama siz hakkımızı gasp etmekten hiç utanmadınız. Yazıklar olsun! Umarım bir mucize olur da Onur  Air’ in akıbeti sizin CV’ nizde adı geçen o şirketlere benzemez.

Sağlıklı ya da sağlıksız fark etmez,  ben size ömrünüzün kalanında daha vicdanlı ve dürüst olacağınız bir hayat temenni ederim.
Sevgilerimle.

KONU İLE İLGİLİ HABERİMİZ 

Onur Air’de Ücretsiz İzin Dönemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

72 Yorum

 1. 2 sene önce

  Açlıktan ölecez bi ton borçla bizi ortada bıraktınız.Ne olurdu ya insan gibi helelleşerek bitirseydiniz nedir bu ya hiç mi allah korkunuz yok bilmezmisiniz kul hakkıyla oraya gidilemeyeceğini?Ama yok siz Allah’a inanmıyorsunuz ölmeyeceğinizi düşünüyorsunuz ama şunu bilin ölüm kapıda Ali Murat Ersoy dahil hepinizin cenazesine gelip hakkımı helal etmiyorum diye bağıracağım

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Onursuz insanlar garibin ahını aldınız üç kuruşa tamah ettiniz allah bizim hakkımızı sizden sorsun.Allah belanızı versin Ali Murat Ersoy seninde allah belanı versin bukadar insanı yokluğu ittiniz

  Cevapla
 3. Onur Air goklere donsun ,ben goreve hazirim,kimse darilmasin,bekarim,parasiz dahi ucabilirim,saat doldurmaya ihtiyacim var..A 320 fo…

  Cevapla
 4. Bu adamların, başta tosun teoman olmak üzere, cankut, enver, esat ve k. Kişmir, rahmete erdikleri zaman, cenazelerine gidip, hakkımızı helal etmeyeceğiz. Sonra defnedilicekleri mezara gidip, gömüldükten sonra su dökeceğiz. SİDİK SUYU yani

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Hic merak etmeyin bedavaya ucan ekipler oldugu surece bu sirkete bisey olmaz sirkete suc bulmayin bence :)))))

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  gerçekten mi???

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Ölüm haberinizi bekliyoruz…

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  Manası çok derin bir mail olmuş. Bilezik gibi geçirmiş anlamı da çıkabilir. Allah yardımcınız olsun Onur Air çalışanları. Meslektaşlarınız olarak yanınızdayız.

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Topunuzun belasını versin sizde Atlas sahibide bıktırdınız be insanları çarşaf yırtarak ölün emi pislik herifler

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  Milleti kandırıyorlar hiç bir cacık olmaz, 20 nisanda nasıl uçacak tüm personelin güncelleme eğitimleri bitti, hani 15 Nisan da yönetim kurulu toplantısı vardı ve personeli alınan kararlarla ilgili bilgilendireceklerdi. İflas için zaman kazanma taktiği hepsi. İşleri güçleri yalan dolan.

  Cevapla
 11. 3 sene önce

  Onur Air 20 Nisan’da Baltik ulkelerine charter ucuslara basliyor. Nasil olacak bakalim

  Cevapla
 12. Okeyden kazandığını da at hırsızı ortaklarına dağıtıyor sanırım?

  Cevapla
 13. N.G. ye fazla yüklenmeyin. Nasıl canla başla çalıştığını yakından bilen biriyim.Okeye dönmek o kadar kolay değil.Adam okey atmak için çok çalışıyor.Okeyden Kazandığını sizlere dağıtacak…

  Cevapla
 14. 3 sene önce

  Atlas’ın izinde

  Cevapla
 15. 3 sene önce

  Nedim nerelerdesin? Cok merak icindeyim , sesin solugun kesiliverdi… en son kapidan sokmayacam demistin. Umarim sen ve kapi iyisinizdir:)

  Cevapla
 16. 3 sene önce

  Siz gerçekten Nedim bey’misiniz bilemiyoruz ama isminizi her duyduğumda sizinle yaşanmış bir anı aklıma geliyor KHM toplantısında maaş zammı talep eden kabin ekiplerine sizlerden köprü altında çok var beğenmeyen çeker gider demiştiniz ya ben daha size ne diyim

  Cevapla
 17. 3 sene önce

  Sirketimin arkasındayım,burdan ekmek yedik cocuk okuttuk

  Cevapla
 18. 3 sene önce

  İflas ettik

  Cevapla
 19. 3 sene önce

  iflas ettiyseniz iflas ettik deyin insanları daha fazla mağdur etmeyin.

  Cevapla
 20. 3 sene önce

  Acaba siz yöneticiler ve şirketteki akrabalarınizdan başka emek harcamadan para alan kim var acaba. Kaldı ki biz maaşları alamamışken size helal olsun mu dicez , senin gibilere geçen hakkımız haram olsun….sana anca ha s..tir ordan denir …

  Cevapla
 21. 3 sene önce

  Bildigim pideci kaptan da var super fikir ???

  Cevapla
 22. 3 sene önce

  Vay beeeeee uffffffffff nasil korktummmmmkapilara dikkat et nedim malum bir de saplari var aman ha bi sen esip kukruyosun en cok sen mi yedin yoksa nediiimmmmmmmverdigim para haram zikkim olsun demissin kime ne parasi verdin nediiiiimmmmmmah nediiimmm vah nediiimmmmmher satirinda onur air e olanlari vermissin alt metinlerle ‘benim bu sirkete yapmis oldugum fedakarligin %5ini siz yapsaydiniz bu sirket bu durumlara hic dusmeyecekti’ Demissinsirket nasil durumlara dustu nediiiiimmm??? Dusenin dostu olmaz diye sana kimse soylemedi miii!???’Sizin gibi at hirsizlarinin yuzunden oldu hersey’’Verdigim para haram zikkim olsun size, nankorler’Demissinat hirsizlariyla calisiyosan , at calmislardir nediiiimmmm, sen hirsizlik yapsin diye adam tutup bi de ustune para mi verdin vaaoowww nediimmm sen ne ettiiinnnnn????bir de son olarak ‘kapidan iceriye sokmayacam sizi az kaldi bekleyin bakim N.G’demissinyazinin butununde onur airin basina bisey gelmis , ve bu hal oyle bi halki senin yaptigin fedakarligin %5 ini yapsaydi bahsettigin at hirsizlari sirket o duruma dusmeyecekmis. Sen bu at hirsizlarina cok kizmissin cunku atlari calip gitmisler, ustune para da vermissin o yuzden kendini dolandirilmis gibi hissettiginden gozun donmus ne dedigini bilmeyecek kadar. onur air de durum bu iken senin guvendigin bir kapi var sen de o kapiya geleceklerini dusundugunden gorursunuz siz sokmam iceri demissin.anlat nedim bey anlat insanlarin hakkini nereye kacirdiginizi anlat o kapinin yerini anlat. Sirkete el birligiyle naptiniz onu anlat! At hirsizi ortaklarini anlat!!!! Senin yazindan bu cikiyo kardesim! tek bisey istiyorum tez vakitte surune surune geberin haysiyetsizler

  Cevapla
 23. 3 sene önce

  Bence onurair uçakları pide salonuna çevirilsin o zaman kurtarır cankut ve tayfası zaten motor yok yönetimde akıl yok paket servis 7/24??

  Cevapla
 24. 3 sene önce

  Varoşlukta son nokta????????ohhh tasidiniz sirketi , kacirdiniz mallari bir de utanmadan burdan tehdit savuruyosunuz. Bi ciksaniza calisaninizin karsisina bakalim o zaman da boyle beylik laflar edebilecek misiniz… onur air bir markadir , genel mudur yardimcisiyim diyen adama bak kim bilet alir da ucar senin su yorumunu okuduktan sonra (gumbur gumbur gelicekmis ya onur air)Bakin boyle vasifsiz insanlari genel mudur yardimcisi yapmislar , kaliteyi gorun yani… Bos insanlarla dolu bu sirket ,ust yonetim dediklerinde bu adam da o mevkide isteyazik gercektenesege altin semer de vursan al iste esek yine esek??‍♀️

  Cevapla
 25. 3 sene önce

  pardon N.G. Olarak yorumunuzun sonuna imzanızı atmışsınız… üslubunuz korkunç!!! At hırsızları demişsiniz çalışanlarınıza bir de verdiğim para haram zıkkım olsun derken tam olarak ne demek istediniz?onur air sizin mi? Siz insanları çalıştırmadan el altından para mı veriyordunuz? İnsanlar çalısırlar ,karşılığında bir ücret alırlar. Heralde çalısanlarınızı kastemediniz at hırsızları derken??‍♀️Çok ayıp gerçekten eğer iş verenseniz ve bu sıfatla çalışanlarınıza hakaret etme hakkını kendinizde bulabiliyorsanız bi aynaya bakın isterseniz belki asıl at hırsızı oralarda bi yerlerde size bakıyordur. Ha bir de unutmadan, dikkat edin de o kapı….

  Cevapla
 26. 3 sene önce

  Terbiyesiz, haysiyetsiz insanlıktan nasibini almamis karaktersizler siziyaziklar olsun olumsuz yazan hepinize, tüh size kalıbınızdan utanin bir Genel Müdür Yardımcısına nasil yazabilirsiniz böyle küstahca. Benim bu sirkete yapmis oldugum fedakarliklarin yüzde 5ini yapsaydınız bu sirket bu durumlara hic düşmemiş olacakti sizin gibi at hırsızlarının yüzünden oldu hersey verdigim para haramzikkim olsun size nankörler sizi. Kapidan iceriye sokmicam sizi az kaldı bekleyin bakim. NG

  Cevapla
 27. 3 sene önce

  Ulan nedim insanları kandırmak senin mesleğin zaten sana kim inanır.!!! Sen anca çevrendeki leş yalakalara gümbür gümbür gelebilirsin bücürrr.

  Cevapla
 28. 3 sene önce

  Onur’un ne kadar onurlu olduğunu bi sen biliyosun heralde en onurlu sen olduğuna göre… madalya takmıs olmalılar sana aferin böyle devam et… ve çok haklısın onur gümbür gümbür geliyo, dün töshidden ayrıldı çok sürmez iflas haberini de buralardan alırız… sabah sabah güldürdün yaa!!!çen büyüdün de çirketini mi çavunuyoçun web siteleri köşelerinde. Onursuzlar!!!!

  Cevapla
 29. 3 sene önce

  At yalanı s. yim inanı. Patron değneği.

  Cevapla
 30. 3 sene önce

  Harfi harfine doğru. Kaleminize sağlık

  Cevapla
 31. 3 sene önce

  Tebrik ederim Sayin müdürüm keske herkes senin gibi olsa

  Cevapla
 32. 3 sene önce

  Bende Maas almiyorum ama hergün sirketteyim ve mücadele ediyorum basladigimizda sakin Nedim bey söyle byle demeyin yemezler bu saatden snra. Az kaldi Onurair yeni kadrosuyla gümbür gümbür geliyor kapinin yanina bile yaklasmayin .Onurun onurlu personeli olun birazda onursuz degil.NG

  Cevapla
 33. Teo, senmisin

  Cevapla
 34. 3 sene önce

  Havacılık camiası öyle ilginç ki; işler yolunda gittiği sürece kimsenin sesi çıkmaz. İşler biraz kötüye gittiğinde herkes birilerini suçlamaya başlar. Bir havayolu şirketi patronun en üstte yer aldığı bir piramit gibidir. En son karar patrondan çıkar. Altındaki herkes statüsü ne olursa olsun çalışandır. Ne ünvanınız olursa olsun yapacaklarınız ve yetkiniz bellidir. Piramitin en üstüne kadar herkes birbirini yukarı doğru suçlayabilir. Yazıktır ki bu zor günlerde havacılık kültürünün bundan ibaret olduğunu görüyoruz. Kapitalist sistemde kimse kimsenin hakkını koruyamaz. Esas olan birilerini suçlamak değil, birlikte olmaktır. Bu da en alttan en üstte kadar herkesin sorumluluğudur ve bunun yoluda etkili sendikalaşmadır. Elini hiçbir şeye sürmeden sürekli dedikodu yapıp başkalarını suçlamakla hiçbir şey elde edilemez. Birlikseniz varsınız yoksa atıp tuttuğunuz sürece hiçbirşeysiniz.

  Cevapla
 35. 3 sene önce

  Insanların hakkını yiyenleri onları gozetmeyeni perişan edeni rabbim daha perişan duruma koyar bunu bilmiyorlar bu dünyanın öteki dünyası da var bakalım obur dünyada nasıl hesap verilecek kul hakkı ne demek bir sorsunlar helal etmeyin hakkınızı okuyunca çok üzüldüm insanların hâline yazma gereği duydum

  Cevapla
 36. Bu kadar haklı serzenişte bukunuyorsunuz ama kendinşze neden biz gidip SENDİKALI olmadık, neden birlik olamadık diye sormuyorsunuz. Düşünsenize Eğer tüm onurair çalışanları havasenli olsa idi geçen sene bedavaya uçup milleti gaza getiren antalya base kaptanlar uçabilirler miydi sendikayı ve sendikalıları ezip? Eğer herkes sendikalı olsaydı şubat ve mart 2020 maaşlarımızın üstüne yatabilirler miydi veya usülsüz uçuşlar yaptırabilirler miydi? Lütfen hala neden sendikalı olmadığınızı düşünün ve kendize de kızın çünkü havacılık var oldukça açgözlü patronlar ve şirketten menfaat elde etmek isteyen uçucular daima olacaktır ancak sendikalar hakkımızı toplu iş sözleşmeleri ile koruyabileceklerdir.

  Cevapla
 37. Allah geçinden versin ama, CB ve TT dahil, yönetim kurulu üyelerinin çoğu yaşlı.Dediğim gibi Allah geçinden versin ama onlar da bir gün toprağa girecek.O zaman, unutmayın sakın. Herkes cenazelerine gidecek ve hakkınızı helal ediyormusunuz dendiğinde ETMİYORUZ diyecek.Allah a inanıyorlarsa, bunu unutmasınlarSaygılarımla

  Cevapla
 38. 3 sene önce

  Maalesef ki çalmak moda oldu.Bunun adı modern hırsızlık bak Atlas bak Onurair iki dev gibi şirket göz göre göre batırıldı.Bir müfettiş göndermedi mi devlet?Evet gönderdi ama adamlar daha şirkete giderken rapora ne yazacaklarını biliyorlardı arkadaşlar artık uyanın gidin merkez binasına ve eylem yapın sesinizi duyurun kaptanlar size diyorum kaybedecek bişeyiniz yok

  Cevapla
 39. 3 sene önce

  Ya Hangardaki yönetici geçinen bitirimler çalışanlara gönderilen 2 -3üç kuruşu İyi başkan ablayı oynamak için evde oturanlara dagıtan her kelimesinde oda benim gibi Başkan mı diyen tipler bu şirket tam bir titan zinciri dır ve Kibar görünümlü Bagana tarafından yönetilir bizler suçluyuz çünkü bir araya gelmedik yani geleneksel özellıgimiz kahramanlar çıksın onlar hedef olsun aman biz ortada olmayalım iyi mülayım adam olma yönümüz oldukça gelişmiştir bu arada çok agır ıthamlarla cimer müfettişler sgk dahil yazdık güya abiler gelmiş ama alakasız kişilerle görüşmüş yani onlarda adil davranmamış şimdi söyleyin HEKİM beyler suçlu kim

  Cevapla
 40. 3 sene önce

  Oh Onur aır biz teknısyen ler fırıldak yanar döner oldugumuz sürece onlar bize herşeyi yapar

  Cevapla
 41. 3 sene önce

  Arkadaşlar burada yazanlar , ya kokpit, ya kabin ya da teknik. Diğer çalışanlar sağolsun hep aileden heralde, sesleri çıkmıyor.Şirket 5 nci katında yeşil örtü serilmiş masada ciddi ciddi okey oynanıyor.Ücretsiz izinde görünen ama uçuş yapanlar var. Cankut Bagana ile birlikte veCankut Bagana dan bağımsız ama bilgisi dahilinde şirket içinde hala şirket imkanlarını satarak veya kiralayarak gelir elde edenler var.Uzmanlık alanı olmayan branşlarda Başkan olan yönetici çocukları varMaaş almazken terfi eden ve terfi ettiği görevi maaş almadan sürdüren mevkii meraklısı var. Olsun O na da madalya takacaklar.Kendini şirket üst düzey yöneticisi ve şirket ortağı diye tanıtan, bu okey takımına da dahil deha insanlar var. Onlara da parayı b.ka çevirme başarılarından dolayı Nobel Kimya ödülü verilecek. Şirket bu durumda , ama övüne övüne şirket üst düzey yöneticisi olduğunu her yerde böbürlenerek deklare edenler şirket niye bu halde. Siz büyük adamlar değil misiniz?Şirketin ara sıra taşıdığı spot cargo uçuşlarından başka bir işi yok. Hangi pilot hangi hostes uçmamakla şirketi neyle hizaya getirecek. Sefa beyin bir önceki OMS ve yedek parça aktarımı ile ilgili çok da önemli ve uyandırıcı bir yazısı vardı. O yazıdan bugüne kaç kişi resmi müracaat ve başvurularını, hak hukuk arayışlarını yaptı.Zaman kaybediyorsunuz. Beddua etmekle ya da bu köşelerden intizar etmekle hak hukuk aranmaz. Bir de şu sıkça herkesin dinleyip , inandığı “ Base sorumlusu” ? Bu nedir , kimdir?Kimlerle temastasınız? Heralde AYT sorumlusu kıdemli Kabin görevlisi. Yönetici diye muhatap olduğunuz bu seviye mi?Ama siz de biraz kafanızı kaldırın yahu.

  Cevapla
 42. 3 sene önce

  Baş piskopos, tüm bildiği artistlik, başka bir numarası yok Teonun. Artizzz

  Cevapla
 43. 3 sene önce

  kalemine yüreğine sağlık. Bütün kabin ekiplerinin sesi olmuşsun ancak anlayana. By Teoman çalışanlara mail yazacağına içerde kalan alın teri emeklerinin karşılığını ödesin. Tüm çalışanların içerde çok miktarda parası kaldı. Yöneticiyim diye mail atan Teoman bey, insanları oyalamayın 17 mayıs sürecini beklemeyin, bu gariplerin alın teri sizi boğar uykularınız kaçar. Bildiğim kadar siz 3/4 şirketin kapısına kilit vurdunuz. Gelin bu son idare ettiğiniz şirketi ,muhtemelen kapatacaksınız öyle görünüyor bari iyi anılarla kapatın, gelin emek vermiş şirkete para kazandırmış bu gariplerin haklarını verin. KUL HAKKI BU DÜNYADA OLMAZSA ÖBÜR DÜNYADA YAKANIZA YAPIŞIR. Size bir soru soracağım. çalışan Kokpit ve kabin ekiplerinin ücret bordrolarında , göstermiş olduğunuz NET ÖDENEN olarak gösterilen ücret çalışanların banka hesaplarına da, bire bir aynı yattı mı?. Ve neden kimsenin bordrosu çalışana verilmedi. Talep edildiğinde ise zorla sadece bir aya mahsus ücret bordrosu verdiniz.

  Cevapla
 44. Kalemine sağlik güzel kardeşim.Yıllarca kendi şirketi gibi çalışan insanlarin sırtında yükseldi Onur havayolları ama o kadar çok beceriksiz kişilerce yönetildiki geldiği noktayı görüyorsunuz.Verin herkesin parasini ,haklarını sonra gidin şirketin kapısına doğru dürüst bir kilit vurun.Her platformda hakkıniz da ONURLARIYLA gittiler diye konuşulsun.

  Cevapla
 45. 3 sene önce

  Bu kadar beklediniz bekleyin bir hafta daha güzel şeyler olacak

  Cevapla
 46. 3 sene önce

  Verdiğiniz cevabı buruk ve hüzünlü şekilde, saygı duyarak okudum. Sizinle gururlandım, size ve bizlere yapılan onursuz yalanlarla oyalama taktiği yaşattıkları için vicdanen kendimden önce sizin için üzüldüm. Biliyorum ki özveri konusunda bu şirketin çalışanları takdire layık insanlar. Yaşatılanlar için üzgünüm….

  Cevapla
 47. 3 sene önce

  saat yapmaya çalıştılar. ama nafile. bu saatlerle cpt pozisyonunda iş bulamazlar. tekrar sağ koltuğa dönecekler. bu saatten sonra hiçbir şirket 2000 saat altı kaptanı almaz. her taraf işsiz tecrübeli kaptan dolu.

  Cevapla
 48. 3 sene önce

  durum cidden çok üzücü keşke insanlar biraz daha sağ duyulu olup gerekli adımları atabilse bu kadar çalışan ne şartlarda uçtu sonuç böyle olmamalıydı

  Cevapla
 49. 3 sene önce

  soytarılar saraylarda olur sanıyorduk, şirketlerde de varmış. iyi halt ettiniz. herşeyi b.k ettiniz. bundan böyle bedava uçmaya devam edersin sen HAVACI MUSVEDDESi!!!…

  Cevapla
 50. 3 sene önce

  THY de çalışanını pandemi sürecinde yalnız bıraktı Dolayısı ile de pandemi sürecini çalışanların ve şirketin lehine çok başarılı yürüten Pegasus ve Sunexpress arasına THY ismi hiç yakışmamış.

  Cevapla
 51. 3 sene önce

  Yarın uçuş var deseler, uçmak için para verecek var. Ne tuhaf bir sektör.

  Cevapla
 52. 3 sene önce

  Ayrıca Kcö yü kesip, işten atma yasağı getirenlerin Allah belasını versin. ulan bırak bari ya işşizlik maaşı alayım yada başka iş bulayım. Neden Neden Neden ben nasıl yaşayacagım günde 44 tl ile? mr T bogzında haram dilinde yalan

  Cevapla
 53. 3 sene önce

  La varlık dergisine kompozisyon yazmıyoz neden takıldınız Türkçesine bilmem nesine bataklığa saplandık derdinize bak

  Cevapla
 54. 3 sene önce

  Allah topunu bildiği gibi yapsın iki yakaları bir araya gelmesin insanlarla emekcilerle böyle dalga geçilmez biri kalkmış niye uçtunuz demiş lan terbiyesiz bir umut diye gidiyor insan uçuşa insanlıktan nasibini almamış yönetim diyorlar bide kendilerine allahım daha beterini göstersin size

  Cevapla
 55. 3 sene önce

  Herşeyden önce garibanın Allah yardımcısı olsun, açlık çok zordur, bunu gerçek anlamda yaşamayan bilemez. Yıllar önce, bugün ne yemek yiyeceğim ben deyip, tostçudan atık yağla yapılmış yağlama yerdim, sade ekmek parasına, şanslıysam sucuk yağı kokardı bazen. Hatta bazen onu da yazdırırdım deftere. Öksüz yetim büyüdüm, yüksek tahsilli olmama rağmen tuvalet temizliği dahil bulduğum her işi yaptım. Gerekirse yine yaparım, hiç gocunmam,Ben F/O yum. Bugün geldiğim noktada 40 yıllık kaptanların çoğundan daha fazla maddi varlığa sahibim, şükür ailem de var. Halen o lüks restoranlardan birine gidip yemek yiyemedim. Varsınlar bana hayatı yaşamayı bilmiyor desinler. Bu meslekte para, kıyasla çok daha önemlidir, ama F/O için herşeyden önce Cpt lığa giden yol çok daha önemlidir. Bunun için de bir şirkete bağlı olmalı ve mümkün olan her 1 dakikalık uçuşu kaydedebilmelidir. Cpt olduğunuzda, bugün olmasa yarın, illaki dünyanın bir yerinde sizin için kırmızı halılar serilir. Bir şirkette Cpt lar birlik olup yönetimi ikna edemiyorsa, geri kalan F/O lar dahil tüm personel birlik olsa, bir anlam ifade etmez. Onur Air de patronun ve diğer gizli ortakların Türkiye nin sayılı zenginlerinden bile daha zengin olduklarını bilmeyen yok. Yani Cpt ların, şirketin bekası için uçuyoruz, çalışıyoruz, eğitimlere de, yazık çocuklar mağdur olmasın diye gidiyoruz, diyerek sahte bir bahanenin arkasına saklanması malesef dürüst bir gerekçe değildir. Cpt olup her zaman iş imkanına sahip olunmasına rağmen, pozisyonunu kaybetmemek, ilk elenen kişi olmamaktır esas korku. Kaptanlar birlik olamadı ve bundan sonra olunur mu , göreceğiz. Onur Air ortakları, para kazanacağını görsün, yarın 50 uçağı kaldırır gökyüzüne. Cpt lar birlik olup kendilerinin değil, tüm şirket çalışanlarının menfaatini düşünmediği sürece de hepimiz sus paylarıyla yaşamaya devam ederiz. Ha ben Kaptan olsaydım, geçtiğimiz 1 yıllık süreçte yönetime kazan kaldıran bir grub olsa buna dahil olurmuydum, dürüst olayım şimdiden bunu cevaplamak doğru değil. Dünyanın binbir türlü hali var. Ancak geçmişte bu tür hareketlerin için de bulundum, hatta öncü de oldum. Kaptanlar, açıkça birlik olun, diğer çalışanların da desteğini de açıktan olmasa dahi alacağınızı unutmayın. Aksi takdirde, gençlerin kaybedecek çok birşeyleri yok belki ve hatta ihtiyaçları çok fazla, ancak sizler sahip olduklarınızı kaybederseniz, tekrar geri kazanmak için geriye bir zamanınız da kalmayacak!

  Cevapla
 56. 3 sene önce

  bedavaya uçmak neydi yahu? şirket zaten iki maaşı içeri almış. yaptığınız tüm personeli ateşe attı. paralarımız hiç oldu.

  Cevapla
 57. 3 sene önce

  Icerdeki alacaklarimizi alabilmek icin mecbur birakildik! Kimse zirlamiyo! Hadsiz hadsiz yorum yapma!

  Cevapla
 58. 3 sene önce

  Niye uctunuz ozaman ucmasaydimiz 2020 yilinin yaz aylarinda mudurlerinize yalakalik icin ucup para yatmayincami zirlamaya basladiniz ??

  Cevapla
 59. 3 sene önce

  Sefa Bey bu hafta sizden Onur Air ile ilgili yol gösterici bir abilik yazısı bekliyoruz.

  Cevapla
 60. 3 sene önce

  Kendisi “ozgeçimişinin” hakkını fazlasıyla veren,aldığı her kuruşu hakeden bir yöneti idirAçıklamayı yalakalar ve prensler coşkuyla alkışlamıstır.Bu alkıs ve kendi hakkında yazılanlara istinaden kendini CEO olarak görmekde yüzsüzlüğün vücut bulmuş halidir.Lütfen eleştirilerinizle kendisini,hayatini daha fazla İNCITMEYİN????????Bagana Beyfendiyi de itham etmeyin arkadaşlar!O da kesin kandırılmıştır?

  Cevapla
 61. 3 sene önce

  Mağdur arkadaşlarım lütfen alamadığınız maaşlar için ilamsız icra takibi başlatın. Mahkemeye gerek yok!!

  Cevapla
 62. 3 sene önce

  Garibanın hakkını yiyenin iki dünyada yakası bir araya gelmesin. Kim ki şirket bekası diye emekçinin hakkını yerken kendi cukkasını dolduruyorsa Allah 1001 türlü belasını versin bekasını göremesin

  Cevapla
 63. 3 sene önce

  Onur air çalışmaları acilen bir araya gelmeli bu ülke böyle ağlamayan çocuğa mama vermez. Bunların yaptığı dolandırıcılık şirketden mal kaçırma hileli iflas olabilri pis kokular geliyor. Alenen suç işliyorlar sonları hapis olur inşallah haramzadelerin..

  Cevapla
 64. 3 sene önce

  Devlet in hukuku adaleti yok. Vatandaşını sömürüyor bir şirketi 3 maymunu oynuyor. Yahu şirket batıyor bir müfettiş gönder bak durum ne halde vatandaşin daha fazla mağdur olmasın.. İflas edecekse etsin en devam edeceksen devam etsin. Bir kere ölmek hergun olmekden iyidir. Herkes işine bakar.. Onur a gelince yalan atmadan utanmayan bir adam binlerce insanın hakkı üzerinde yaşarsam özellikle cenazene gelip hakkım haram olsun diyecem sana da cangiut baganayada..hangi yazına cevap yazalım her şeyin yalan dolan. 747 ile cine giden kanatsız uçan nasıl o koltuğa geldiği belli olmayan birisin. Personel yazın kendi yemeğini evden getirerek çalıştı onun bile hakkını yedin. Haram olsun. Pandemi öncesi alacaklar hala ıcerde haram olsun. Bir şekilde bunlar sizden çıkar. Gün gelir devran döner

  Cevapla
 65. 3 sene önce

  Teoman Bey emir kulu Bagana insanlarin hakkını verelim dedi de Teoman Bey mı olmaz vermeyelim dedi.Devir efendiler ve köleler devri hak hukuk ancak efendiler için geçerli.

  Cevapla
 66. Bu yazı ile adamları onure etmişsin.

  Cevapla
 67. 3 sene önce

  Baştakilere bak…onur air e bak…sistem çökmüş herkes vurguncu ses çıkaranda yok…GEÇMİŞ OLSUN!Ama hepsinden önce Haram olsun!

  Cevapla
 68. 3 sene önce

  yazı güzel, ama devrik cümlelerden midir nedir anlamadım tekrar tekrar okuyorsunuz

  Cevapla
  • Yönetici 3 sene önce

   Sayın yorumcu, Okuyucu köşesine atılan haberleri aynen yayınlıyoruz. Yazıyı yazan kişi sanırım caresizlikten cala kalem yazarak içini dökmüş. Bizde hiç bir kelimesine dokunmadan aynen yayınladık. Burada önemli olan çalışanın düştüğü zor durum. Allah kimseyi bu tür cambazların eline düşürmesin.

   Cevapla
 69. Adamın suratında nur yok. Bu kadar tipsizine de rastlamamıştım. Cankut bey bula bula bu nursuzumu buldu

  Cevapla
 70. 3 sene önce

  Bizim yönetim taktikleri siyasilere ders olacak derecede ama daha da üzücü tarafı onlarca kişi cimere yazdı. Oms ve holiday şirketlerini, depodaki bütün malzemelerin yok pahasına omsye verildiğini sağır sultan bile duydu. Ama alınan hiç bir önlem yok. . 2019 da 3milyar137 milyon TL ciro yap, sonra da bu şirketi kapatıp yeni şirketlerle devam et…

  Cevapla
 71. 3 sene önce

  Ne zaman patronun sadece ve sadece cebini düşündüğünü ve makam koltuklarının haysiyetinizden daha değersiz olduğunu kafamıza sokarsak işte o zaman belki adam oluruz. Belki birlik oluruz.

  Cevapla