Karel, IDEF 2021’de Aselsan ve TEI ile iş birlikleri için mukavele imzaladı - Airline Haber
  • Airline Haber
  • Haberler
  • Karel, IDEF 2021’de Aselsan ve TEI ile iş birlikleri için mukavele imzaladı

Karel, IDEF 2021’de Aselsan ve TEI ile iş birlikleri için mukavele imzaladı

Karel, bu yıl 15.’si düzenlenen IDEF 2021 Milletlerarası Savunma Sanayii Fuarı’nda uzun yıllardır tahlil ortağı olduğu Aselsan ile hava platformlarında kullanılmak üzere geleceğin gereksinimlerine yönelik geliştirilen “Atım ve Magazin Taban Ünitesi (AMTB)”nin seri üretimine yönelik çerçeve kontrat imzaladı.

Aselsan tarafından geliştirilen KARTACA sisteminin modülü olarak Aselsan ve Karel iştiraki ile geliştirilen Atım ve Magazin Ünitesi (AMTB), küresel teknolojik yeniliklere karşılık verebilmek üzere standart mühimmatların yanı sıra akıllı mühimmat (Smart Store) atımını da destekleyen dünyadaki birinci örneklerinden biri olma özelliği ile öne çıkıyor. NATO tarafından belirlenen standartlara uygun olarak geliştirilen eser saha testlerini de tam not alarak tamamladı.

İmza merasimine, Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener, Karel Savunma Sanayi Tahlilleri Yöneticisi Senih Başol, Aselsan Elektronik Harp Program Yöneticisi Ali Serdar Kılınç ve şirketlerin üst seviye yetkilileri katıldı.

indir

TEI ile de değerli işbirliği gerçekleşti

Başka değerli işbirliği ise TEI (Tusaş Motor Sanayi A.Ş.) ve Karel ortasında gerçekleşti. TEI-PD170 Turbo dizel Havacılık Motoru için Motor Denetim Sistemi Donanımı Tedarik Mukavelesi imzalandı. 2017 yılında donanımı Karel tarafından üretilen tam otomatik Motor Denetim Ünitesi, ANKA İnsansız Hava Araçlarında kullanılmış ve tam not almıştı. Yazılımı TEİ, donanımı ise Karel tarafından geliştirilen eser, Türkiye’nin bu kapsamdaki birinci motor denetim ünitesi olma özelliğini taşıyor.

İmza merasimine, Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, TEI Genel Müdürü ve İdare Heyeti Lideri Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, Karel Savunma Sanayi Tahlilleri Yöneticisi Senih Başol, TEI Programlar Yöneticisi Ahmet Kain’in yanı sıra iki şirketin üst seviye yöneticileri katıldı.indir 1 1

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Kore Havayolları A380’leri filodan çıkarıyor

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.