featured

İstanbul Havalimanı metrosu açılıyor! Bakan Karaismailoğlu tarih verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattımızı, 22 Ocak 2023 pazar günü Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile hizmete açıyoruz” dedi.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nda incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, hattın açılışı için tarih verdi. Bakan Karaismailoğlu, Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattının, 22 Ocak 2023 pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılacağını söyledi.

“Hattın işletmeye açılmasıyla İstanbul Havalimanı’na Kağıthane’den sadece 24 dakikada, Göktürk’ten 12 dakikada ulaşılabilecektir” diyen Bakan Karaismailoğlu: “Saatte 120 kilometre hız ile Türkiye’nin en hızlı metro araçları da bu hattımızda çalışacaklar” ifadesini kullandı.

KAĞITHANE’DEN 24 DAKİKADA ULAŞIM

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı hattı tamamlandığında iki durak arasında 28,5 dakikada ulaşım imkanı sağlanacak. İstanbul Havalimanı’na Kağıthane istasyonundan 24 dakikada, Hasdal’dan 20,5 dakikada, Kemerburgaz’dan 16 dakikada, Göktürk’ten 12 dakikada, İhsaniye’den 7 dakikada ulaşılabilecek.

HALKALI’DAN 26,5 DAKİKA

Öte yandan İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hattında da çalışmalar sürüyor. Hat tamamlandığında Halkalı-İstanbul Havalimanı arasındaki yolculuk 26,5 dakikaya inecek.

Havalimanına Halkalı Stadı durağından 23,5 dakikada, Olimpiyat’tan 21,5 dakikada, Kayaşehir’den 18 dakikada, Fenertepe’den 15 dakikada, Arnavutköy-2’den 9,5 dakikada, Arnavutköy-1’den 7 dakikada ulaşım imkanına sahip olunacak.

Her iki metro hattı da diğer raylı sistemlere entegre olacak. Birçok duraktan diğer ilçelere ulaşım süresi düşecek.

Metroların tamamlanmasının ardından Gayrettepe-Halkalı arasında ulaşım ise 57 dakikaya inecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir