Hawaii'ye giden uçakta yumruklar havada uçuştu

Hawaii’ye giden uçakta yumruklar havada uçuştu

Southwest Havayolları’na ait bir uçakta, Oakland, Kaliforniya’dan kalkarak Hawaii’ye gitmekte olan uçakta yumruklu kavga yaşandı. Uçuşun ortasında çıkan kavga, bir adamın koridorda diğer bir yolcu ile arasında tartışmaya neden oldu ve kavga, uçaktaki diğer yolcuların müdahalesiyle son buldu. Gergin anlar, bir kadının darbe almamak için eğilerek koridorda durduğu bir video ile kaydedildi.

Olayın meydana geldiği Southwest Havayolları uçuşunda, yolcuların ve mürettebatın çabalarıyla kavga ayırmaya çalışılırken görülüyor. Ulaştırma Bakanlığı’na göre, olaya karışan yolcular 37.000 ABD Dolarına kadar para cezası alabilirler. Havayolu şirketi Southwest, mürettebatını ve diğer yolcuları olaya müdahaledeki profesyonellikleri nedeniyle övdü.

Yolcuların ifadelerine göre, kavga uçuştan yaklaşık bir saat sonra gerçekleşti. Yolculardan biri yaşananları “bağrışmalar, çığlıklar ve yumruk sesleri” olarak tanımlayarak, gerginliği uçuşun yükseklikte devam ettiği bir ortamda yaşanmasının endişe verici olduğunu ifade etti. İki adamın varışlarından sonra gözaltına alındığı düşünülüyor, ancak henüz herhangi bir suçlama yapılmadı.

Southwest Havayolları, müşteri ve çalışan güvenliğini öncelikli tuttuklarını belirtirken, uçağın planlanan varış noktasına güvenli bir şekilde indiğini ve yerel yetkililerin uçağı karşıladığını açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir