Havalimanı'nda korkunç ölüm: Uçağın motoruna çekilerek can verdi

Havalimanı’nda korkunç ölüm: Uçağın motoruna çekilerek can verdi

Amerikalı Kyler Efinger, yılbaşı günü Utah’ın Salt Lake City Uluslararası Havalimanı’nda acil çıkış kapısından fırlayıp çıplak ayakla piste koştuktan sonra hayatını kaybetti.

30 yaşındaki gencin cesedi Delta uçağının türbini içinde bulundu ve olay yerinde öldüğü açıklandı.

Olay sırasında San Francisco’ya giden uçak 95 yolcu ve beş mürettebatla doluydu ve kalkışa hazırlanmak üzere pist boyunca yavaşça taksi yapıyordu.

Yeni yayınlanan görüntülerde yolcunun A2 kapısındaki kilitli bir kapıya doğru koştuğu ve kapıyı açmaya çalıştığı görülüyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza2 1

Bir başka güvenlik kamerası acil çıkış kapısını tekmeleyerek açtığı ve merdiven boşluğundan aşağı koştuğu görülüyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza4 1

Bir şekilde piste çıkmayı başaran yolcu termal görüntüleme kamerasında hareket eden Delta Havayolları uçağına doğru koşarken gösteriyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza3 1

Yetkililerden yapılan açıklamada:

“Uçağın motorlarının döndüğünü” ve motorun belirli bir çalışma aşamasının soruşturma altında olduğunu ve “Salt Lake City Polis Departmanı (SLCPD), Federal Havacılık İdaresi (FAA), Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu (NTSB) ve Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) dahil olmak üzere bu olayla ilgili ayrı soruşturmalar yürütülmekte olduğunu açıkladı.

Olay havalimanı operasyonlarını genel olarak etkilemezken, polis yolcuların uçaktan indirilmesi ve bölgenin güvenliğinin sağlanması için havalimanı ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza1 1

Delta Havayolları’ndan yapılan açıklamada:

Uçuşun iptal edildiği ve olayın ardından yolcuların başka uçuşlarda yeniden rezervasyon yaptırdığı belirtildi.

Şirket, “Hiçbir şey müşterilerimizin ve halkımızın emniyet ve güvenliğinden daha önemli olmadığından, Delta tüm havacılık otoriteleri ve kolluk kuvvetleri soruşturmalarıyla tam bir işbirliği içindedir” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir