FUNDA OCAK’TAN MÜJDELİ HABER

FUNDA OCAK’TAN MÜJDELİ HABER

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak DHMİ çalışanlarının havacılık tazminatlarının artırılmasına ait taslak metnin YPK tarafından onaylandığını açıkladı. Duyuruyu sosyal medya hesabından verdi.

Açıklama şöyle:

Bilindiği üzere; 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonucunda personelimize ödenen Havacılık Tazminatının arttırılması kararlaştırılmıştı.
Söz konusu kararın bir an önce çıkarılması için YPK’da görüşülecek olan taslak metin, Bakanlığımız tarafından ilgili mercilere iletilmişti
Havacılık tazminatına ilişkin YPK kararı, 08.10. 2017 tarihi itibarıyla imzalanmış bulunuyor. Kıymetli mesai arkadaşlarıma hayırlı olsun.
Kuruluşumuzun ilgili birimleri, kararın olumlu çıkacağını varsayarak, talimatımız gereği gerekli hazırlıkları zaten tamamlamışlardı.
Yanıtla Karar doğrultusunda, geriye kalan tüm işlemler sür’atle yerine getirilecek,arkadaşlarımızın hak ettiği miktarlar maaşlarına yansıtılacaktır.
Kararın kısa sürede çıkmasında büyük payı bulunan UDH Bakanımız Sn.Ahmet Arslan’a şahsım ve mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.

Yapılan Yorum Sayısı (2)

 1. aa   - Tarih: 8 Ekim 2017 - Saat 10:14   - Cevap Yazın

  özel havayolu çalışanları da sendikalı olsun, devlet bunu zorunlu kılsın, nerede demokrasi?

  0

  0
 2. Funda Fan   - Tarih: 8 Ekim 2017 - Saat 11:57   - Cevap Yazın

  Bir kaç ay sonra yine kar yağar. 2 cm kar yağınca Atatürk havalimanı yine 3 gün kapalı kalır. Funda’nın yüzünü o zaman görürüz.

  0

  0