Engelli bir Avustralyalı kadın, mürettebatın tekerlekli sandalyeyi ücretsiz kullanmasına izin vermediği için uçaktan sürünerek inmeye zorlandığında aşağılayıcı bir deneyim yaşadığını söyledi.

7NEWS’in bildirdiğine göre, Queensland’den Natalie Curtis, olay geçen hafta Avustralyalı Havayolu Jetstar ile Townsville’den Singapur’a bir durakla uçuyordu.

Singapur’a uçmak için uçak içi standart bir koridor tekerlekli sandalye verildiğini, ancak Tayland’a vardığında uçaktan inmek için başka bir sandalye kullanması ve bunun için de para ödemesi gerektiğini söyledi.

Curtis, daha önceki uçuşlarımda hiç ödeme istenmediğini ve uçaktan inmek için sürünmekten başka seçeneği kalmadığını söyledi.

Personel benden ödeme yapmamı istedi ve ben bunu gerçekten anlamadım, ‘Hayır, bu uçaktan inebilmek için para ödemiyorum’ dedim. Bacaklarım tutmadığı için, bana kalan tek seçenek yere inip emeklemekti,” diye ekledi.

Koridorda sürünen arkadaşını gören yol arkadaşı Natasha Elford, arkadaşını kendisinin taşımak istediğini ancak dizindeki sakatlıktan dolayı bunu yapamadığını söyledi.

Elford, “Natalie için gerçekten üzüldüm. Bunun gerçekten olduğuna inanamıyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir