featured

Engelli kadın yolcu 90 dakika uçakta mahsur kaldı

 

Doksan dakikadan fazla boş bir yolcu uçağında mahsur kalan engelli bir kadın, havayolu endüstrisinin engellilere yönelik hizmetleri büyük ölçüde iyileştirmesi gerektiğini söylüyor.

Gatwick Havaalanı, 5 Haziran Cumartesi günü uçakta tekerlekli sandalyede bırakılan Victoria Brignell’den özür diledi. Boyundan aşağısı felç olan Victoria, tüm deneyimin “sinir bozucu ve stresli” olduğunu söyledi.

ITV News Meridan’a “Bir saat otuz beş dakika uçakta mahsur kaldım. Açıkçası ben kaldırılıp uçaktan çıkarılmama kadar uçak tekrar havalanamadı, bu yüzden bir sonraki uçuşu da erteledi. Havacılık sektörünün engellilere verdiği hizmeti geliştirmesi gerçekten çok önemli. Personellerini düzgün bir şekilde planlamaları gerekiyor ki engellilere yardım edebilecek insanlar olsun. Bu roket bilimi değil” dedi.

Victoria’nın arkadaşı, bu kadar gecikmenin ‘tamamen kabul edilemez’ olduğunu söyleyerek sosyal medyada bir fotoğraf yayınladı.

Sonunda Kabin Ekibi sonunda Victoria’yı uçaktan indirmeye yardım etti, çünkü havaalanından yardım personeli gelemedi.

Görüntüyü paylaştığında herkese teşekkür etti, bunun “engelli insanlara korkunç bir hizmet” olduğunu gösterdiğini söyledi.

Birçok kişi bunun kamusal alanlara erişimde zorluklarla karşılaşan engelli insanlar için münferit bir olay olmadığını söylediği gibi, resim diğer insanların da benzer hikayelerini paylaşmaya teşvik etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir