featured

EASA, Kenya Airways’in uçak bakım lisansını iptal etti

 

Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA), Kenya Airways’e İngiltere’de kayıtlı uçakların bakımını yapması için verdiği EASA Part 145 sertifikasını, uygunluk denetiminde uygunsuz bulunmasından sonra iptal etti.

Kenya ulusal taşıyıcısı, sertifikasyon denetimi sırasında ajans, Kenya Airways’e genel deponun bir kısmını ayırmasını ve burada Avrupa standartlarına uygun bir sıcaklık kontrol cihazına sahip olmasını istediği için ajansın Part 145 bakım sertifikasını geri çektiğini söyledi.

EASA, Avrupa’da faaliyet gösteren ve Avrupa’da kayıtlı taşıyıcılar için bakım yapmak isteyen bakım kuruluşlarını kapsayan sertifikasyon düzenleyici kurumdur.

Kenya Airways teknik direktörü Gilbert Bett, Cuma günü Business Daily’ye verdiği demeçte, “Bildiğiniz gibi tropik bölgedeyiz ve prosedürlerimiz Avrupa’dakiler gibi sıcaklık kontrollerine sahip olmamızı gerektirmiyor.”Ancak, uyum üzerinde çalışıyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Sn. editör, yazı başlığınız, LİSANS deği de yetki belgesi yazmanız daha doğru olurdu.Ayrıca yazıda bahsedilen bulguda level3 veya level2 olur oda yetki düşürmek için major bulgu değildir.Sanırım haber kaynağınız bu işlere tam bilmiyor böyle ifade etmiş olabilir.Tşk.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Kontrol cihazi kadar sacma bir cihaz yoktur sanki ekg cekiyorlarmis gibi koyuyorsunuz deponun sacma yerine. 7/24 klima calisiyorsa termometre de varsa ne gerek var ?

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Iptal degil de Onur teknik gibi askıdadır yetki

  Cevapla
 4. mal lan bunlar kalibrasyon nedir bilmeyen adamların uçağına binilmez

  Cevapla