El-Kaide, havayolu şirketlerinin uçaklarına terör saldırısı tehdidinde bulundu

El-Kaide, havayolu şirketlerinin uçaklarına terör saldırısı tehdidinde bulundu

Fox News TV kanalı, El Kaide terör örgütü tarafından yayınlanan ve uçak saldırıları da dâhil olmak üzere Batılı ve Yahudi hedeflere karşı “topyekûn cihat” tehdidinde bulunan bir videoyu haberleştirdi. Video 25 Aralık’ta internette yayınlandı ve aralarında American Airlines, United Airlines, Delta Airlines, British Airways, EasyJet, Air France ve KLM Royal Dutch Airlines’ın da bulunduğu ABD, İngiltere ve Fransa havayolu şirketlerine yönelik saldırıların arttırılması çağrısında bulunuyor.

ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi tehditten haberdar olduğunu ve yüksek alarm durumunda olduğunu ancak videodaki tehditlerin inandırıcı olduğuna inanmadığını açıkladı. TSA ve güvenlik güçleri de dahil olmak üzere birçok ABD federal kurumu, özellikle büyük şehirlerde beklenen birkaç yüz bin ya da tatillerde bir milyondan fazla insanın sokaklara dökülmesi ışığında durumu izliyor.

FBI, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e karşı savaş başlatmasından bu yana çeşitli yabancı terör örgütlerinin ABD’de ayrı ayrı saldırı çağrısında bulunduğunu doğruladı. Yetkililer sürekli teyakkuz halinde olduklarını ve olası terör tehditlerini izlediklerini belirtildi.

Kaynak: https://avia.pro/news/al-kaida-ugrozhaet-teraktami-na-samolyotah-krupneyshih-amerikanskih-i-evropeyskih

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir