Cumhurbaşkanı Erdoğan: (F-16) Biden elinden gelen adımları atacağını söyledi - Airline Haber
  • Airline Haber
  • Haberler
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: (F-16) Biden elinden gelen adımları atacağını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (F-16) Biden elinden gelen adımları atacağını söyledi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi’nin kapanış oturumuna katıldı. Erdoğan, IFEMA Kongre Merkezi’nde basın toplantısında F-16 konusunda (ABD Başkanı) “Biden elinden gelen adımları atacağını söyledi” dedi. Erdoğan F-16 konusunda Cumhuriyetçilerin desteği için bir heyeti ABD’ye göndereceklerini belirtti.

NATO Liderler Zirvesi’nin kapanış oturumuna katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, IFEMA Kongre Merkezi’nde basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan ABD ile F16 görüşmelerine dair şunları söyledi;

“Biliyorsunuz parlamentolar sıkıntıları süreçlerin yaşandığı yerlerdir. Bu konuda Sayın Başkan elinden gelen adımları atacağını söyledi. Benim de geniş bir ekibim ABD’deydi. Gerekli görüşmeleri yaptılar. Orada cumhuriyetçilerle görüşme yapmak suretiyle desteğini almamız halinde Sayın Biden’ın gayretleri sonuç bulacaktır. O yüzden gecikmeden ayrıca bir heyeti de göndereceğiz”.

“Ukrayna tahılının ihracına yönelik planı sunduk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna tahılının ihraç edilebilmesine yönelik planı sunduklarını kaydederek şunları söyledi; “Zirvenin dün gerçekleştirdiğimiz ilk oturumunda Sayın Zelenskiy bizlere hitap etti. Sürecin başından bu yana kendisi ile yakın diyalogumu sürdürüyorum. Aynı zamanda Sayın Putin ile de temas halindeyiz. Tüm çabalarımız barış içindir. Çatışma arttıkça ne yazık ki can kaybı da artmaktadır” dedi.

Erdoğan “Türkiye olarak adil bir barışın kaybedeninin olmayacağına inanıyoruz. İstanbul süreci ile yeşeren umutları devam ettirmemiz gerekiyor. Elinin taşının altına koyabilen bir mütefik olarak rolümüzün takdirle karşılandığını gördük. Önceliğimiz bu krizin insani etkilerinin en aza indirilmesi. Ukrayna tahılının Karadeniz limanlarından ihracına yönelik BM planına yönelik katkılarımızı paylaştım.”

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Boeing 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı, Sürdürülebilir Havacılık ve Uzay İlerleme Haritasını Çıkardı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.