Boeing 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı, Sürdürülebilir Havacılık ve Uzay İlerleme Haritasını Çıkardı - Airline Haber
  • Airline Haber
  • Haberler
  • Boeing 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı, Sürdürülebilir Havacılık ve Uzay İlerleme Haritasını Çıkardı

Boeing 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı, Sürdürülebilir Havacılık ve Uzay İlerleme Haritasını Çıkardı

 

Boeing, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerini tanımlayan ve temel kurumsal önceliklerin ilerlemesini ölçmek için temel ölçütleri içeren yıllık Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı. Buna çalışan güvenliği ve refahı; küresel havacılık güvenliği; eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık; sürdürülebilir operasyonlar; yenilik ve temiz teknolojiler; ve topluluk katılımı dahildir.

Sürdürülebilirlik Baş Sorumlusu Chris Raymond, “Rapor, tüm paydaşlarımızla şeffaf bir şekilde iletişim kurma, bağlantı kurarken ve keşfederken kendimizi sorumlu tutma konusundaki tutkumuzu göstermede önemli bir adımdır” dedi.

Çevresel yönetim, 2030 yılına kadar %100 sürdürülebilir yakıtlarla uçabilen ticari uçaklar teslim etmeyi taahhüt ediyor. Ticari havacılık endüstrisinin 2050 yılına kadar küresel sivil havacılık operasyonları için “net sıfır karbon emisyonu” elde etme taahhüdünü destekliyor.

16.000 galon sıvı hidrojen tutma kapasitesine sahip tamamen kompozit, astarsız kriyojenik yakıt deposunu test etmek için NASA ve DARPA’ya katıldı.

SkyNRG, Alaska Airlines, Etihad Airways, NASA, Rolls-Royce ve United Airlines gibi ortaklarla yenilenebilir enerjiye geçişi ilerletmeye yardımcı olmak için çok sayıda ortaklık kurdu. Ayrıca First Movers Coalition’a katıldı ve ortak girişim Wisk aracılığıyla ilerleme kaydetmeye devam etti.

Otomasyon ve robot kullanarak iş yeri güvenliğini artırdı, çalışanların yüksek tehlikelere maruz kalmasını azalttı ve 2021’de ciddi yaralanmaları %27 oranında azalttı.

Çeşitli tedarikçilere 4 milyar dolardan fazla harcadı ve dünya çapında daha iyi topluluklar oluşturmaya yardımcı olmak için 187 milyon dolar yatırım yaptı. Kapsayıcı bir kültür oluşturmak, küresel ekibimizi güçlendirmek ve daha güçlü iş sonuçları elde etmek için Ara, Konuş ve Dinle alışkanlıklarını tanıttı.
Kritik emniyet fonksiyonlarını tek bir organizasyon altında birleştirmek için bağımsız Havacılık ve Uzay Emniyeti Ofisini kurdu.

Bunlar ve diğer sürdürülebilirlik başarıları hakkında daha fazla bilgiyi raporun tamamında bulabilirsiniz. Boeing’in sürdürülebilirlik taahhütleri, ortaklıkları ve çabaları hakkında daha fazla bilgiyi “https://www.boeing.com/principles/sustainability” adresinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Richard Branson’dan yardım eli. An-225 yeniden havalanabilir

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.