Bir ülkeye daha vize kalktı!

Bir ülkeye daha vize kalktı!

Azerbaycan’ı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına yönelik 30 güne kadar vize muafiyeti uygulaması dün başladı.

Azerbaycan ile Türkiye arasında varılan vize serbestisi anlaşması çerçevesinde Azerbaycan’ı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına yönelik 30 güne kadar vize muafiyeti uygulaması dün başladı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 25 Temmuz’da yaptığı açıklamada Azerbaycan’ın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını 1 Eylül’den itibaren kaldıracağını açıklamıştı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Çavuşoğlu, “Cenap Cumhurbaşkanı (İlham) Aliyev’in Sayın Cumhurbaşkanımıza geçen hafta ilettiği üzere Azerbaycan Türk vatandaşlarına 1 Eylül’den itibaren vizeyi kaldırıyor. ‘Bir millet iki devlete’ yakışan oldu!” ifadesini kullanmıştı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
gerçekler
11 ay önce

Zaten oraya kapıda vizeyle gidiliyordu yanlış bilmiyorsam. Ayrıca Japonya ve Kore hariç hiçbir gelişmiş ülkeye vizesiz gidemiyoruz ama onlar bilhassa avrupa ve abdliler ülkemize ya kimlikle ya da kapıda vizeyle gelip,9 ay çıkmadan kalıp, vergisiz ev,arsa almalarına izin verip, iş ve ihaleleri devamlı o ülkelere vermek nasıl bir kafadır? Demek ki onların turistine,parasına,icatlarına nasıl muhtaç haldeyiz onlara vize koyamıyoruz görün anlayın şöyle büyüdük böyle zenginleştik diye sallayıp duranlara da artık inanmayın.

pasaportun gücü
11 ay önce

Bir ülke pasaportu kadar güçlüdür gerisi boştur. Almanya,Fransa,Hollanda,Abd,İngiltere vs vizesiz gidebiliyor muyuz önemli olan o. Adamlar kendi ülkemizde ortakları vize aracı kurumlarıyla bizi güzel güzel soyuyorlar,karışan,eden yok,verilmeyen vize paraları geri verilmiyor, aracı kurum havadan para kazanıyor,gizli kalması gereken özel ve ticari bilgilerimiz ellerine geçiyor ama onlar kimlikle hatta tarihi geçmiş olsa bile ülkemize gelebiliyor. Yol geçen hanı olduk Azerbaycan ile vize kalktı diye seviniyoruz.

cayman
11 ay önce

lafa gelince gardaş vize de ne oluyor.