ATR’den Dramatik İniş!

ATR’den Dramatik İniş!

Virgin Australia uçağı pistte kendi etrafında dönmeye başladı olay dün Avustralya’da yaşandı. Avustralya’nın Queensland Eyaletindeki Moranbah yerleşim merkezinde; şiddetli fırtınada uçak pistte kendi etrafında dönmeye başladı ve çarptı.

Virgin Australia’nın 70 koltuk kapasiteli ATR 72 uçağı dün öğleden sonra fırtına sırasında sabit iken destabilize oldu. Hava oldukça ağırdı ve yağmur durmadan yağıyordu. Olay, yaklaşık 20 dakika kadar devam etti. Fırtına saatte 156 km hızla esmekteydi ve uçağın yarısı doluydu. Yolcu veya ekipten yaralanan olmadı. Uçak kendini toparladı . Şirket sözcüsü, yolcularımızın ve ekiplerimizin güvenlik ve emniyeti önceliğimizdir, teknik ekiplerimiz gerekli komtrolleri yapıyorlar dedi. Bugün başka bir uçak yolcuları aldı. Pistte 2 uçak daha altüst olmuştu.

Bir Yorum

  1. Sahin Akpinar   - Tarih: 17 Kasım 2015 - Saat 15:50   - Cevap Yazın

    Aynı olay 2 Ağustos 2011 de Ankara ESB de yaşandı. Borajet’in ATR 72-500’ü şiddetli fırtınada neredeyse ters döndü. Uçak park halinde olduğu için ve yolcu olmadığı için yaralanan olmadı ama uçak hasar aldı bir kaç ay seferden çekildi. Video için: http://www.dailymotion.com/video/xkpir2_esenboga-havalimani-firtina_news

    0

    0