featured

Alman Condor, Yunanistan’ın SKY Express’iyle Ortak Oldu

 

Alman charter havayolu Condor, müşterilerine 2022 yazı için Yunanistan’da yeni ve heyecan verici destinasyonlar sunmak için Yunanistan’ın SKY Express ile ortaklık kurdu. 21 Ocak 2022’de yayınlanan bir açıklamada, Condor, Akdeniz’deki popüler tatil destinasyonlarına 17 aktarmasız bağlantı sunacak.
Temmuz 2022’den itibaren Condor müşterileri Atina, Rodos, Korfu ve Kandiye üzerinden popüler plaj destinasyonları Naxos, Paros ve Midilli’ye bağlanabilecek. Condor, 6 Alman kentinden Yunanistan’a uçacak.

Condor, 2022 yazında aşağıdaki Alman havaalanlarından Yunanistan’a uçacak : Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih, Leipzig Condor CEO’su Ralf Teckentrup açıklamasında Yunanistan’ın SKY Express ile ortaklık hakkında konuşurken şunları söyledi : “SKY express ile birlikte Condor, yolcularına Yunanistan’ın en güzel destinasyonlarına karmaşık olmayan bir yolculuk sunuyor ve esnek seyahat planlaması sağlıyor. Böylece hem rota ağımızı genişletiyoruz hem de misafirlerimize ülkenin çeşitliliğini kendileri keşfetme fırsatı sunuyoruz” dedi.

Ralf Teckentrup’un yorumlarına yanıt olarak SKY Express Ticari Direktörü Yiannis Lidakis şunları söyledi : “Condor’a bizimle işbirlikleri için teşekkür etmek istiyoruz. Devam eden çabalarımızı sürdürüyoruz ve bu bize bölgemizdeki önemli havayolları ile yeni işbirliklerine girme fırsatı veriyor. Bu işbirliği stratejimizi güçlendiriyor. Ana hedefimiz yolcularımıza daha fazla fırsat sunmak ve aynı zamanda dinamik bir seyahat destinasyonu olarak ülkemizin potansiyelini güçlendirmek” dedi.
Condor, dünya çapında tatil destinasyonlarına odaklanmış bir Alman havayolu şirketidir. Almanya’daki üslerinden Condor, dünya çapında 80’den fazla noktaya uçuyor ve yılda yedi milyondan fazla yolcuya hizmet veriyor. Condor filosu aşağıdaki uçaklardan oluşuyor : 12 x Airbus A320-200, 10 x Airbus A321-200, 13 adet Boeing 757-300, 14 adet Boeing 767-300ER

Condor, 2 yeni Airbus A330-200 ve 7 Airbus A330-900neo teslimatını bekliyor.

Resmi adı Cretan Aeronautical Operations olan eski Olympic Airlines çalışanları, 2005 yılında Sky Express’i kurdu. Sky Express, Atina Uluslararası Havalimanı’ndaki ana üssünden 35 yurt içi ve sekiz uluslararası noktaya uçuyor. Sky Express filosu aşağıdaki uçaklardan oluşmaktadır :
7 X Airbus A320neo, 5 x ATR 42-500, 5 x ATR 72-500, 6 x ATR 72-600

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir