AB’DEN TÜRKİYE’YE VİZE TEHDİDİ

AB’DEN TÜRKİYE’YE VİZE TEHDİDİ

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında mart ayında vize serbestisi için mutabakata varılmıştı. Türkiye’nin hayata geçirmesi gereken 72 kriterin tamamını yerine getirmediğini belirten AB’li yetkililer 2016 için vize serbestisi anlaşmasının hayata geçirilemeyeceğini bildirmişti.

AB’li yetkililere göre, Cumhuriyet Gazetesi ve basına yönelik operasyonlar 2017’de başlaması öngörülen vize serbestisini olumsuz etkileyecek.

Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Graf Lamsdorf, “Gazetecilerin tutuklanması nedeniyle vize serbestisi 2018’e kalabilir” dedi.

Alman Bild gazetesine konuşan Lamsdorf, idam tartışmaları, basın ve muhalefete yönelik baskıları eleştirerek, ”Bu durumda vize serbestisi 2017’de de gerçekleşmez ve bu tamamen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hatası olur” diye konuştu.

AB muhafazakar grup (EVP) milletvekili Herbert Reul de benzer açıklamada bulundu. Reul,”Erdoğan böyle devam ederse, vize serbestisi uzak bir geleceğe sarkar” ifadelerini kullandı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
!

adamlar ülkemize elini kolunu sallaya sallaya hem de günü geçmiş kimlikleriyle bile gelebiliyor biz binbir zorlukla üstelik bütün gizli bilgilerimizi ve bir sürü paramızı da adamlara vererek ve tabii vize alabilirsek adamların ülkelerine gidebiliyoruz ve bunun sebebi de bizi yöneten anlı şanlı devamlı eyy diyen yöneticiler!